HalalBooking Ağustos Ayında Büyümeye Hızla Geri Döndü

Dünya çapında lider online helal özellikli otel ve villa arama ve rezervasyon platformu olan HalalBooking Helal yiyecekler, alkolsüz alanlar ve kadınlara özel ve özel aile yüzme havuzları, kaplıcalar ve plajlar gibi helal ihtiyaçlara göre filtrelenebilen 38'den fazla ülkede 4550'den fazla tesis sunuyor.

HalalBooking Ağustos Ayında Büyümeye Hızla Geri Döndü
HalalBooking Ağustos Ayında Büyümeye Hızla Geri Döndü
GİRİŞ 07.09.2020 15:57 GÜNCELLEME 07.09.2020 15:57

HalalBooking, 2019'da bir önceki yıla göre satışlarını 21 milyon dolardan 33 milyon dolara yükselterek rekor satış kaydetmiştir ve böylece 2020'de 2 kat büyümeye ulaşma yolunu açmıştır. Koronavirüs salgınının başlaması ve ardından dünya çapında karantina kurallarının uygulanması ile birlikte, HalalBooking, tüm seyahat şirketleri gibi, Mart'tan Haziran'a kadar neredeyse hiç satış kaydetmemiştir ve çok sayıda iptal ve erteleme işlemini çözüme ulaştırmıştır. Çoğu seyahat şirketinin aksine HalalBooking, bir önceki yıla kıyasla, Ağustos 2020'de satışlarda ulaştığı rakamlarla şaşırtıcı bir başarıya imza atarak hızla eski performansına geri dönüş sağlamıştır. Şirket şu anda yıl sonuna kadar 2 kat büyüme oranına geri dönmeyi hedeflemektedir.

CEO Elnur Seyidli şöyle ifade ediyor: “Helal özellikli seyahat hizmetlerimiz dünya çapında helal bilinçli seyahat severlerin gerçek ihtiyaçlarını karşıladığından dolayı, HalalBooking'in hızla büyümeye döneceğine dair güvenim her zaman tamdı. Bir önceki yıl 2.6 milyon dolar olan satışlarımız Ağustos 2020'de 2.7 milyon dolara çıktı.”

Sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu durumun müşterilerimizin HalalBooking'e olan büyük güveninin ispatı olduğuna inanıyorum. Covid salgını sırasında son derece zorlu koşullarda bu güveni sürdürmek için çok çalıştık. Müşteri hizmetleri ekibimiz, seyahat planları bozulan müşterilerle adil ve verimli bir şekilde ilgilenmek için çok çalıştı. Eve daha yakın bir konumda tatil yapmak isteyen müşteriler için Avrupa lokasyonlarında binlerce yeni otel ve villa ekleyerek ve müşterilerimize daha fazla esneklik sunmak için "sonra öde" ve "ücretsiz iptal" seçenekleri de dahil olmak üzere çok sayıda farklı ödeme seçeneği getirerek sürece hızla adapte olduk.”

Seyidli, geçtiğimiz günlerde Avrupa'nın en önemli seyahat sektörü konferansı Phocuswright Europe'da HalalBooking’in teknolojik yenilikleri ile ilgili bir sunum yapmıştır ve HalalBooking, 1 milyar $'lık bir hedefe kadar yükselebilecek teknolojiye sahip en yenilikçi "scale-up" seyahat şirketi ödülüne layık görülmüştür.

 

Bu ay, seyahat sektörünün önemli figürlerinden Hichame Assi, HalalBooking yönetim kuruluna bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak katıldı. Assi, Booking Holdings kuruluşlarından HotelsCombined.com'da CEO ve Kayak'da Asya-Pasifik Sorumlu Yöneticisi olarak görev almıştır.

Seyidli, HalalBooking’in geleceğe yönelik planlarını şu şekilde aktarıyor: “Bu hızlı iyileşme, çevrimiçi platformumuzu hem tedarik hem de müşteri kazanımı açısından büyütmek için artık harika bir konumda olduğumuz anlamına geliyor. Zaten gücümüzü kanıtladığımız Avrupa pazarlarının ötesine geçmeyi ve işleri gerçekten hızlandırmayı planlıyoruz. Yakın zamanda büyümemizi hızlandırma ve 2024 yılına kadar 1 milyar dolarlık değerleme hedefimize ulaşma kararı aldık. Küresel bir pandeminin en kötü senaryosuna karşı denediğimiz ve test ettiğimiz başarılı bir iş modelimiz var ve zaman kaybetmek istemediğimiz için bu hafta B Serisi aşamasında 20 milyon dolarlık risk sermayesi toplamak için bir girişim başlatıyoruz. 2019'un sonunda birkaç melek yatırımcı tarafından yapılan 2 milyon dolar tutarında nispeten küçük fona sahip olduğumuzdan dolayı bu bizim için heyecan verici bir adım.”

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL