Bolu'nun doğa harikası parklarında 'Randevu Sistemi'

Türkiye'nin her mevsim ziyaretçi akınına uğrayan doğa harikası parkları Abant ve Gölcük ile Yedigöller Milli Parkı'na girişlerde uzun kuyruklar oluşması nedeniyle planlanan sanal randevuyla ziyaretçi kabulü çalışmalarında sona gelindi.

Bolu'nun doğa harikası parklarında 'Randevu Sistemi'
Bolu'nun doğa harikası parklarında 'Randevu Sistemi'
GİRİŞ 09.11.2020 15:01 GÜNCELLEME 09.11.2020 15:01 KAYNAK DHA

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan, özellikle yaz aylarında milyonlarca ziyaretçinin akın ederek girişlerinde uzun araç kuyrukları yaşanan Abant ve Gölcük Tabiat Parkı ile Yedigöller Milli Parkı'na girişlerde 'Randevu Sistemi' ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Randevulu sistemle ilgili Bolu Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından düzenlenen “Cemiyet Sohbetleri” programında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, “Abant, Gölcük ve Yedigöller’e sanal randevulu girişle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızda sona gelindi. Büyük ihtimalle yaza yetiştiririz çünkü özelikle yaz mevsiminde çok ciddi talep oluyor. 

Kilometrelerce kuyruk oluyor. Bundan sonra vatandaşımız gelmeden önce durumu bilerek gelecek ve beklemeyi de göze alıyorsa o şekilde bekleyecek” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL