"Turizm başkenti"nde kayak sezonu açıldı

Her yaz milyonlarca turistin ziyaret ettiği "Turizm başkenti" Antalya, kışında kayak merkeziyle misafirlerini ağırlıyor. Antalya'nın Beydağları üzerine kurulu Saklıkent Kayak Merkezi'nde kayak sezonu açıldı.

"Turizm başkenti"nde kayak sezonu açıldı
"Turizm başkenti"nde kayak sezonu açıldı
GİRİŞ 28.01.2021 12:47 GÜNCELLEME 28.01.2021 12:47 KAYNAK AA

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya'da, Beydağları üzerine kurulu Saklıkent Kayak Merkezi'nde kayak sezonu açıldı. Bakırlıtepe mevkisine 1971'de dönemin Valisi Hüseyin Öğütçen öncülüğünde kurulan kayak merkezinde dün kar yağışı etkili oldu.

Kar kalınlığının istenilen seviyeye ulaşması üzerine pistlerde çalışma yapılarak, kayak tutkunlarının hizmetine sunuldu. Acemi, orta seviye ve profesyoneller için 4 pistin bulunduğu Saklıkent'te, kayakseverler 5 kilometre kesintisiz kayak ve snowboard yapabiliyor.

Yeni kayak odası açılarak, tüm kayak malzemelerinin yenilendiği, 6 milyon liralık yatırımla pistlerden tesisteki halatlara ve telesiyeje kadar yenilenen bölgede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri de alındı.

"KAR KALINLIĞI 30 SANTİMETREYİ GEÇTİ"

Saklıkent Kayak Kompleksi Genel Müdürü Hasan Sevindi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar kalınlığının 30 santimetreyi geçtiğini söyledi.

Araçlarla pistlerdeki karın ezilerek, kayak için hazırlandığını ifade eden Sevindi, "Kar bu yıl biraz geç geldi. Dört pistte de kayak yapılabiliyor. Kayak tutkunlarını bekliyoruz. Güzel bir sezon geçmesini umuyoruz." dedi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL