Bolu'da doğa yürüyüşlerinin yeni adresi

Yedigöller ve Gölcük tabiat parklarıyla doğa turizmi denilince akıllara ilk gelen adreslerin başında gelen Bolu'da Ayı Kayası Tabiat Parkı, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyen fotoğraf tutkunlarının yeni adresi oldu.

Bolu'da doğa yürüyüşlerinin yeni adresi
Bolu'da doğa yürüyüşlerinin yeni adresi
GİRİŞ 17.03.2021 11:35 GÜNCELLEME 17.03.2021 11:35 KAYNAK DHA

Bolu'da, fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri olan Ayı Kayası Tabiat Parkı, doğayla iç içe olmak isteyenlerin yeni adresi oldu. Yürüyerek zirveye çıkan doğa tutkunları eşsiz manzaranın keyfini çıkarıyor.

Yedigöller Milli Parkı yolu üzerinde yer alan 248 hektar büyüklüğündeki Ayı Kayası Tabiat Parkı, doğaseverlerin akınına uğruyor. Kayın, sarıçam ve göknar ağaçlarıyla çevrili tabiat parkına gelen tatilciler, doğa yürüyüşü, bisiklete binme, trekking ve foto safari gibi aktivitelerle neşeli zaman geçiriyor. Özellikle doğa yürüyüşü için bölgeye gelen tatilciler, zirveye çıkarak eşsiz manzaranın keyfini çıkarıyor. Tabiat parkının zirvesine çıkıldığında kentin ormanlarla çevrili manzarası tatilcileri hayran bırakıyor.

Yedigöller’de insan yoğunluğunun yaşandığı dönemlerde de tatilciler vadinin üzerinde yer alan Ayı Kayası Tabiat Parkı'na yönlendiriliyor. Piknik ünitelerinin de yer aldığı tabiat parkına kamp yapmak isteyenler için de alanlar hazırlanacak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL