İngilizler güveniyor: Tatil için Türkiye'yi istiyorlar

Koronavirüs salgını en çok turizm sektörünü etkiledi. Yaz aylarının yakınlaşmasıyla yeni bir hareketlilik bekleyen sektör için İngiltere'den müjdeli haber geldi. Telegraph gazetesinin yaptığı bir ankette, turistlere tatilini Türkiye'de yapmak isteyip istemedikleri soruldu. İngilizlerin yüzde 69,9'u evet cevabını verirken, Türkiye'nin turistlere yeniden açılması ihtimalinin için 'harika bir haber' olduğu belirtildi.

İngilizler güveniyor: Tatil için Türkiye'yi istiyorlar
İngilizler güveniyor: Tatil için Türkiye'yi istiyorlar
GİRİŞ 17.03.2021 11:21 GÜNCELLEME 17.03.2021 11:32
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Turizm, koronavirüsten en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Tedavilerin kısalması ve daha etkili yöntemlerin uygulanmaya başlanmasının yanı sıra aşılama, yaklaşan yaz mevsiminde sektörün umudu oldu. Özellikle havaların ısınmasıyla turizmciler vakalarda düşüş ve turistlerde artış beklerken, İngiltere'den turizm sektörü için umut verici bir haber geldi.

İNGİLİZ BASININDA ANKET DÜZENLENDİ

İngiliz basını, salgın döneminde ülkedeki turistlere tatillerini Türkiye'de yapıp yapmak istemediklerini sordu. İngilizlerin yüzde 69,9'u evet cevabını verirken, Türkiye'nin turistlere yeniden açılması ihtimalinin için 'harika bir haber' olduğu kaydedildi.

Böyle bir dönemde Telegraph gazetesi, İngiliz turistler için anket düzenledi. Ankette, "Türkiye, aşı belgesi veya negatif korona testi olmaksızın İngilizlerin yaz tatiline gelmesine izin veren ilk ülke olmaya hazırlanıyor. Koronavirüs kontrolleri olmadan yine de seyahat konusunda rahat eder miydiniz?" sorusu yöneltildi.

"BİR NUMARALI YAZ TATİLİ SEÇENEĞİ"

Gazetenin haberinde, "Türkiye, Britanya'nın bir numaralı yaz tatili seçeneği oldu" vurgusu yapıldı. İngiliz turistlerin, Akdeniz'in en iyi plajlarında dinlenebileceği, dünyanın en iyi mutfaklarından birinin tadını çıkarabileceği ve eşsiz antik bölgelerde yürüyüş yapabileceği belirtildi. Türkiye'nin turistlere yeniden açılması ihtimalinin İngilizler için "harika bir haber" olduğu kaydedildi. 

Türkiye’ye gelmeyi bekleyen İngilizlere müjde

İngiltere'nin 2021 yılı turizm planlaması daha önce Başbakan Boris Johnson tarafından duyurulmuş, Daily Mail gazetesi de bu gelişmeyi İngiliz vatandaşları için Türkiye'ye seyahat edebilecekleri tarih olarak duyurmuştu.

ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • xyz 10 ay önce Şikayet Et
  bedava diyemi
  Cevapla
 • niğdeli 10 ay önce Şikayet Et
  koronadan ötürü mü güveniyolar yoksa kur farkından krallar gibi tatil yaparız mı diyolar???
  Cevapla
 • HÜSEYİN HOCA 10 ay önce Şikayet Et
  1066 oy kullanılmış güzel kardeşim, bu istatistiksel olarak çok bişey ifade etmiyor
  Cevapla
 • akıllı ol 10 ay önce Şikayet Et
  inngilizlerin 1 tanesini bile sınırdan içeriye sokmayacaksın lanet millet
  Cevapla
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Mutasyon patlaması yaşanacak
  Cevapla
 • Nobut 10 ay önce Şikayet Et
  Hiçbirşey olmayacak. Akıllanın biraz.Korona çıktığından beri kimse normal grip ve diğer solunum yolu hastalıklarından ölmez oldu biraz akledin,beyninizi kullanın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kaosa zemin hazırlayan İBB'ye Fatih Altaylı'dan ilginç savunma: Olur böyle şeyler
Hakaret dilinin mucidi: Söyleyene değil söylete bak!