ABD'den dünyanın yüzde 80'ine 'seyahat etmeyin' uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle, dünyadaki ülkelerin yüzde 80'i için "seyahat etmeyin" uyarısı yayımlayacaklarını açıkladı.

ABD'den dünyanın yüzde 80'ine 'seyahat etmeyin' uyarısı
ABD'den dünyanın yüzde 80'ine 'seyahat etmeyin' uyarısı
GİRİŞ 20.04.2021 09:47 GÜNCELLEME 20.04.2021 10:01 KAYNAK AA

ABD Dışişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle, dünyadaki ülkelerin yüzde 80'i için "seyahat etmeyin" anlamına gelen 4. Seviye seyahat uyarısı yayımlayacaklarını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgının seyahat eden kişilere "eşi benzeri görülmemiş riskler" teşkil ettiği vurgulanarak, "Bu riskler ışığında, Dışişleri Bakanlığı ABD vatandaşlarına yurt dışı seyahatlerini gözden geçirmelerini şiddetle önermektedir." ifadesine yer verildi.

ABD Dışişleri Bakanlığının bu haftadan başlayarak, ülkelere olan seyahat uyarılarını güncelleyeceğine işaret edilen açıklamada, "Bu güncellemeler sonucunda, dünyadaki ülkelerin yüzde 80'ine tekabül eden birçok ülkeye 4. Seviye:Seyahat Etmeyin uyarısı verilecektir." bilgisi paylaşıldı.

Halihazırda aralarında Çad, Kosova, Kenya, Brezilya, Arjantin, Haiti gibi ülkelerin bulunduğu 34 ülke, ABD'nin 4. Seviye seyahat uyarısı verdiği ülkeler arasında yer alıyor.

Ayrıca ABD Şengen ülkeleri, İngiltere, Çin, Brezilya, İran ve Güney Afrika'dan gelen ve Amerikan vatandaşı olmayan kişilerin de ülkeye girişini yasaklamıştı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL