Yerli ve yabancı turistler Safranbolu'ya akın etti

UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tarihi konaklarıyla kültür turizminin önde gelen adreslerinden olan Safranbolu, yerli ve yabancı ziyaretçilerinden yoğun ilgi görüyor.

Yerli ve yabancı turistler Safranbolu'ya akın etti
Yerli ve yabancı turistler Safranbolu'ya akın etti
GİRİŞ 13.12.2021 14:34 GÜNCELLEME 13.12.2021 14:34 KAYNAK AA

Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesinde, havanın güzel olmasını fırsat bilen tatilciler yoğunluk oluşturdu. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan ve kültür turizminin önemli noktalarından olan tarihi ilçe, yerli ve yabancı ziyaretçilerin tercihi oldu.

Osmanlı döneminden kalma eserlerle açık hava müzesini andıran ilçede Arnavut kaldırımlı sokakları ve müzeleri gezen, seyir teraslarına çıkan ziyaretçiler keyifli vakit geçirdi. Kafe ve restoranlarda yöresel lezzetlerden de tadan ziyaretçiler, lokum satış yerleri ile hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yaptı.

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, tarihi ilçenin özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistlerden ilgi gördüğünü söyledi. Salgın öncesi yılda 1 milyonu aşkın turisti ağırladıklarını anımsatan Türköz, herkesi tarihi ilçenin güzelliklerini görmeye davet etti.
Kayseri'den gelen Edanur Erkin de ilçenin tarihi yerlerini gezdiğini belirterek, "Safranbolu'yu çok beğendim. Burada Osmanlı döneminin tarihi kokusunu ve yaşantısını hissedebiliyoruz." dedi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL