Ayla'ya 'FETÖ' çelmesi! Hala yayınlamadılar!

‘Ayla’ filminin yapımcısı Mustafa Uslu: Filmim Güney Kore’de gösterilmiyor. Üzerimize oyun oynanıyor. Türkler’in kahramanlıklarının bilinmesini istemiyorlar.

GİRİŞ 29.11.2017 09:43 GÜNCELLEME 29.11.2017 09:51
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Güney Koreli bir kız çocuğu ile bir Türk askerin gerçek öyküsünden uyarlanan, Türkiye'nin Oscar aday adayı filmi 'Ayla'; Güney Kore'de hâlâ vizyona giremedi.

 

 

Yapımcı Mustafa Uslu, filmin doğduğu topraklarda gösterilmemesiyle ilgili konuştu:

"Niye 'Ayla'yı Güney Kore'de yayınlamıyorlar? Kırmızı bülten ile aranan Güney Kore 'Abi'si FETÖ'cü alçak Sinan Öztürk yüzünden 'Ayla'mı Kore'de göstermiyorlar, oradakiler filmi izleyemiyor. Yeni nesil, Türkiye ile olan dostluğun eskilere dayandığını ve Türkler'in kahraman olduğunu öğrenmesin diye filmin gösterime girmesini engelliyorlar."DÖRT HAFTADA 3 MİLYON SEYİRCİ
 
Resmi müracaatların yapıldığını ve filmin yayınlanması için dağıtımcı ile görüşmelerin devam ettiğini belirten Uslu, sözlerine şöyle devam etti:
 
"15 Temmuz öncesinde eşim (Sinem Öztürk) ve tercümanım ile birlikte Seul Büyükelçisi Arslan Hakan Okçal'ın yanına gittik. Kendisi bize 'Çok kutsal bir şey yapıyorsunuz' diyerek bize cep telefonunu verdi. Buna Seul Ticaret Ataşesi Alper Bey de şahit. Ancak Okçal'ı 15 Temmuz sonrası aradığımda beni önce azarladı, sonra ise 'Abartmayın kardeşim, Amerika'nın 36 bin askeri öldü, sizin gibi yaygara koparmıyorlar' dedi. Bu açıklamasına çok sinirlendim. Bizim askerimiz ile ABD askeri bir olur mu? Bizim askerimiz şehadete yürüyor. Sonra Okçal'ın; FETÖ'cü Sinan Öztürk ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını görünce üzerimize bir oyun oynandığının farkına vardım." Türkiye'de dört haftada 3 milyon 104 bin kişi tarafından izlenen 'Ayla'; Almanya'danKatar'a onlarca ülkede gösterilmeye devam ediyor. 
 

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
Ayla filmi
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • 0kcu 2 yıl önce Şikayet Et
    Filmin yarısı NATO'yu ve ABD'yi sempatik gösterme çabasıyla geçiyor, bu filme ve yapımcısına karşı tedbirli olmakta yarar var. Ayrıca genel bi değerlendirme de yaparsak 10 üzerinden en fazla 5 alabilecek bir film.
    Cevapla
  • melike 2 yıl önce Şikayet Et
    üzücü bir durum
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya koronavirüs ilacı Avifavir’i tescilledi! Tarih belli oldu...
Bakan Dönmez'den Akdeniz ile ilgili heyecanlandıran açıklama: Emareler var