Yeni Battal Gazi aranıyor

Beyazperdede yeniden izleyiciyle buluşacak olan ''Battal Gazi Destanı'' filminde ''Battal Gazi'' karakterini canlandıracak oyuncu aranıyor.

Yeni Battal Gazi aranıyor
Yeni Battal Gazi aranıyor
GİRİŞ 25.05.2011 16:30 GÜNCELLEME 25.05.2011 16:30

Yapılan açıklamaya göre, yapımcılığını ''Manas Evleri''nin üstlendiği senaryosunu Fehmi Demirbağ ve Ahmet Sekendiz'in yazdığı, yönetmenliğini Fehmi Demirbağ'ın üstlendiği ''Battal Gazi Destanı'', 3D animasyon tekniğiyle çekilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen filmin yapımcısı Manas Evleri Yapı Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Öztürk, Malatya Valisi Ulvi Saran'ın da desteklediği filmin başrol oyuncusunu ülke çapında aradıklarını belirtti.

Öztürk, oyuncu elemelerinin Haziran ayı sonunda Malatya'da yapılacağını ve başrol oyuncusunun bu elemelerden sonra belirleneceğini ifade etti.

Öztürk, fantastik öyküsüyle, 3D animasyon tekniğiyle yepyeni bir yorumla çekimlerine başlanacak filmin gişe gelirlerinin bir kısmının, Türk çizgi roman kahramanı ''Herotürk''ün başlatmış olduğu ''7 Bölgeye 7 Çocuk Hastanesi'' projesine aktarma kararı aldıklarını anlattı.

''Dünyanın dört bir yanına medeniyet götürmüş milletin çocukları olarak dünyaya vereceğimiz mesajlarımız var'' diyen Öztürk, özetle şu bilgileri verdi:

''Bu çerçevede öncelikli olarak sosyal sorumlulukları gereği ülkemize çocuk ihtisas hastaneleri kazandırmayı hedefliyoruz. Yıllardır batının suni kahramanlarıyla yetişen nesiller zarar gördü. İnsanlığa, bize ait bir değerin adına bir şeyler fısıldayalım, insanlığın yanık türküsünü birlikte söyleyelim istedik. Bu anlamda Malatya'nın ruhu olan Battal Gazi'nin hayatını 3D olarak çekmeye karar verdik. Aynı hassasiyette Türk halkının karşısına çıkmaya hazırlanan Herotürk projesiyle de ortak hareket etme kararı aldık.''

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünya Bankası'ndan Türkiye açıklaması! Tahminler değişiyor
Bahçeli grup toplantısı sonrası rahatsızlandı!