Fetih 1453'te Fatih'i oynayan kim?

Çekimleri üç yıl süren, 17 milyon dolarlık bütçesiyle Türk sinemasının en pahalı filmi olarak lanse edilen 'Fetih 1453'ün en çok da başrol oyuncusu merak ediliyor.

Fetih 1453'te Fatih'i oynayan kim?
Fetih 1453'te Fatih'i oynayan kim?
GİRİŞ 04.02.2012 12:27 GÜNCELLEME 04.02.2012 12:27
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Tiyatrocu Devrim Evin, 17 Şubat'ta ilk kez beyaz perdede boy gösterecek. "Kim bu adam?" diye merak edilen Evin "Bu rolü tanınmadığım için aldım" diyor

Çekimleri üç yıl süren, 17 milyon dolarlık bütçesiyle Türk sinemasının en pahalı filmi olarak lanse edilen 'Fetih 1453'ün başrol oyuncusu Devrim Evin; "Piyasada bilinmeyen, harcanmamış, temiz bir yüz olduğum için Fatih Sultan Mehmet rolüne ben seçildim" dedi. "Kim bu adam?" diye merak edilen 33 yaşındaki Evin, hakkında bilinmeyenleri Yeni Aktüel'den Neslihan Perker'e anlattı...

FATİH AKSOY'U ETKİLEDİM

 Hacettepe Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde okudum. Tiyatro sevdalısı olduğum için kariyerimi tiyatro oyunculuğu üzerine inşa etmeyi tercih ettim. 10 yıl boyunca toplam 26 oyunda rol aldım.

 Kerkük katliamını anlatan bir filmde oynamak için İstanbul'a görüşmeye geldiğim gün, Cihangir'de 'Fetih 1453'ün cast çalışmasını yapan kişilerle karşılaştım...

 Ertesi gün firmaya gittim. Bana bir tekst verildi, Faruk Bey'in (Aksoy) ne istediği söylendi. Heyecanla çalıştım; teksti okuduğumda Fatih Bey'in etkilendiğini hissettim. Ben piyasada bilinmeyen bir adamdım. Harcanmamış temiz bir yüzdüm.

50 KİTAPTAN YARARLANDIM

 Bizim gibi akademik bir disiplinden gelen profesyonel aktörler, hangi rol olursa olsun ayırt etmeden çalışır ve rolle ilgili tüm kaynaklardan yararlanır. Fatih ve fetih üzerine, kütüphanemde 50'ye yakın kitap var. Yurt dışından getirttiğim kitaplardan yararlandım. Osmanlı, Bizans ve dünyada o dönem nelerin yaşandığını inceledim.

 Çocukluğumdan beri at biniyorum ama rolüm için ciddi bir eğitim aldım Filmde, at üstünde ok attığım sahneler var. İstanbul'da üç aylık kılıç ve at eğitimi ile role hazır hale geldim. Ben hep, "İstanbul'a gidersem, orayı fethetmeye giderim" derdim!

DEVRİM EVİN KİMDİR?

 11 Aralık 1978'de Adıyaman'da dünyaya geldi.

 Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.

 2003 yılında Eskişehir Şehir Tiyatroları'na, 2005'te ise Adana Devlet Tiyatrosu'na girdi.

 2007 yılından itibaren, merkezi Danimarka'da olan 22 ülkeden, 33 oyuncunun katıldığı uluslararası bir organizasyonda; Türkiye'yi temsil ederek iki oyunda rol almayı başardı.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 5
 • Teamo 10 yıl önce Şikayet Et
  GEMİCİLİK ZİHNBİYETİ İLE TİTANIK İZLENMEZ.... Kıymetini bilin birazcık filme bakın şahıslara değil... Bu uluslar arası bır filmdir Bütün dünyayı alakadar eder.Ve herşeyden önce Türkiye'nin zincirleri kırdığının ve eski günlere dönmeye başlamasının esintileridir.
  Cevapla
 • ali aydın 10 yıl önce Şikayet Et
  FATİH FETİH DE 21 YASINDA IDI BU 33 OLDUMU ŞİMDİ. kocaman adamı fatıh yapmıslar.. ben seyretmem böyle bır fılmı cunku böyle fılımler ıslama ve muslumanlara dusman ca cekılmıs fılımlerdır görun bakın sonra yorumlayın
  Cevapla
 • Adaş 7 yıl önce Şikayet Et
  Seyretmediğin ve seyretmeyeceğin bir filmi neden başkasına tavsiye ediyorsun o zaman. "Görün bakın sonra yorumlayın" diye. Önce sen bak, yorumla.
  Cevapla
 • sen yilmaz 10 yıl önce Şikayet Et
  bu filmin başrolünü ya Polat Alemdar yada Trabzonlu biri oynamalıydı. Arkadaş tiyatrocuymuş. Bu filmde bir aksiyon aktörü olsa daha iyi olmaz mıydı? Neyse bir görelim bakalım filmi...
  Cevapla
 • FuJiN 10 yıl önce Şikayet Et
  yavaş git. Arpalar saçılmasın aga :D
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Gazeteci Latif Şimşek'i darp etmişti! Cemal Enginyurt'un koruması tutuklandı
Soçi zirvesinin en önemli sonucu