Davutoğlu: Cemaat Türkiye'yi şikayet ediyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gülen Cemaati'ne yakın sivil toplum kuruluşlarının ABD'deki yabancı yetkililere şikâyet mektubu vererek Türkiye aleyhinde kara kampanya yürüttüğünü söyledi.

Davutoğlu: Cemaat Türkiye'yi şikayet ediyor
Davutoğlu: Cemaat Türkiye'yi şikayet ediyor
GİRİŞ 05.04.2014 18:55 GÜNCELLEME 05.04.2014 19:32
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin 2015 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Geçici Üyesi olması için New York'ta temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Gülen Cemaati'ni eleştirdi.

Davutoğlu, Gülen Cemaati'nin okullarının kapatılması için girişimler olduğu iddiaları hakkında soru soran bir muhabire yanıt verdi:

"Büyük üzüntü duyarak ifade ediyorum: ABD'de bulunan bu okullarla ilgili bazı sivil toplum kuruluşu liderlerinin, yabancı temsilcilere Türkiye'yi şikâyet eden mektuplarını gördüğümüzde, gerçekten nereye hizmet ettiklerini sorgulamak gerektiğini düşündüm. Biz bir taraftan Türkiye'yi tanıtmak için kampanya yürütüyoruz. Diğer yandan Türkiye Cumhuriyeti'nin imkanlarını kullanarak bu konuma gelmiş bazı sivil toplum kuruluşları şikâyetlerle bu kampanyalara zarar verme hedefini gütmüşlerse, sorgulamak gerekiyor. Eğer Türkiye'ye yönelik kara kampanya yürütülüyorsa, buna karşı tedbir almak hakkımızdır."

Yabancı yetkililerin Washington ve New York'ta dağıtılan şikâyet mektuplarını kendisine ilettiğini belirten Davutoğlu, "Beni en çok üzen hususlardan bir tanesi mektupla Türkiye'nin birçok yetkiliye şikâyet edilmiş olmasıdır. Biz geçmişte bu okullara her türlü desteği verdik. Benim yurtdışına gidip de, okulları ziyaret etmediğim hiçbir örnek yok. Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızla çok kısa süreli ziyaretlerde bile destek verdik. Bu okulların bütün sorunlarını çözmeye çalıştık." dedi.

YORUMLAR 20
 • egemen doğan 10 yıl önce Şikayet Et
  kurulmalı. acilen cemat dasporası kurulmalılar çok acil :D
  Cevapla
 • Nihat Özbudun 10 yıl önce Şikayet Et
  BUnların ne mal oldukları meydana çıktı. Çok da iyi oldu. Bundan sonra Fethullahçı olayı inşallah tepe takla olacak. Kendi hile ve desiseleri kendi başlarına gelecek. Bu vatanın maddi - manevi sahipleri var.
  Cevapla
 • muharrem tosun 10 yıl önce Şikayet Et
  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِBismillahirrahmanirrahim. cemaat kılıgına girmiş hainler ajanlar sürüsü. yapmış oldugu ahlaksızlıgın cvp sandıkda verdik . artık tek tek yaşam kaynakları gelirleri halk olarak kapatıyoruz suzuz (parasız) ne kadar inlerinde yönetecekler görecegiz çok yakındır ayrılma birbirlerini yemeleri
  Cevapla
 • OK. 10 yıl önce Şikayet Et
  Akp. Bu akp yanldaşlarıda fazla olmaya başladılar önce bir partinize bakın Allah'ın ayetlarini paraya satanları orada göreceksiniz... Üşenmeden birde aynaya bakın oradada onların serikeri gözünüze gözükecek...
  Cevapla
 • müslüman kurtuldu 10 yıl önce Şikayet Et
  Asıl alçaklıklarını ermeni yalanlarına destek verirlerken göreceğiz bence. Pensilvanyalının aslının Vandan kaçan bir ermeninin veledi olduğu söyleniyor. Gizli ermenilerden biriydi deniliyor. Ermeni yalan tasarısına da kesinlikle destek verecek hatta kışkırtacaktır. Uzun zamandır buna inanmaya başladım. Türkiye bu konuda dikkatli olmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'de vekillere sosyal medya uyarısı: Daha hassas olun
Sivas'ta geceye damga vuran penaltı: F.Bahçe ligin dışına itilmiştir