Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan kimdir?

Yalçın Akdoğan Başbakan Yardımcısı olarak Başbakan Davutoğlu tarafından görevlendirildi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan kimdir, nereli?

GİRİŞ 29.08.2014 15:03 GÜNCELLEME 29.08.2014 15:09

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan ve onaylanan kabine listesinde Başbakan Yardımcısı olarak Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan yer alıyor.

TBMM içerisinde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Sözcüsü görevini de üstlenen Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, aynı zamanda Başbakan Siyasi Başdanışmanı olarak da görev yapıyordu.

Yalçın Akdoğan kimdir? 

Yalçın Akdoğan, 22 Eylül 1969'da Üsküdar'da doğdu. Babasının adı Reşit, annesinin adı Fatma'dır.

Siyaset Bilimi Doçenti ve Yazar; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezun olan Yalçın Akdoğan, Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde tamamladı.

Milliyet gazetesinde staj yaparak gazeteciliğe başladı. İç Anadolu gazetesini çıkardı. Yeni Şafak ve Star gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yaptı. Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulunda ders verdi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın 8 adet kitabının yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin Otomobili'nden heyecanlandıran paylaşım!
İki gün kala Bakan Selçuk'tan uzaktan eğitim açıklaması