İbrahim Uslu son anket rakamlarını açıkladı

Tahminlerindeki başarısıyla tanınan ANAR'ın patronu İbrahim Uslu, Kılıçdaroğlu'nun kaybetmesine rağmen koltuğunu bırakmayacağını belirtti.

İbrahim Uslu son anket rakamlarını açıkladı
İbrahim Uslu son anket rakamlarını açıkladı
GİRİŞ 15.02.2015 20:55 GÜNCELLEME 16.02.2015 08:18
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

İbrahim Uslu son anketlerde AK Parti’nin yüzde 47-49, CHP’nin yüzde 23-24, MHP’nin yüzde 14-15,HDP’nin yüzde 7-8 aralığında bir oy alacağını belirtiyor.

İşte Uslu'nun seçim tahminleri:

SÜRPRİZ YOK

Politik denklemde büyük bir değişim öngörmüyorum. Bir süpriz yok. 2011’den farklı bir tablo olmayacak. Nasıl ki 2007’den 2011’e geçerken büyük bir değişim olmadı. Bundan sonra da bir değişim olmayacak. Son 10 yılda siyasi tabloyu değiştirecek bir hamle de olmadı. İşin tuhafı AK Parti’de bir değişiklik var ama muhalefette bir değişiklik olmuyor.

HDP BARAJ ALTINDA

HDP’yi yüzde 7-8 aralığında buluyoruz. Şu an için barajı aşamıyor. Fakat önümüzdeki süreç içinde bunu başarabilir. Teorik olarak böyle bir ihtimal var. Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’ye oy veren sol, sosyal demokrat ve Alevi kesimlerle koalisyonunu yenileyebilir. Matematiksel olarak bu mümkün. Yurt dışından gelecek oyları da dikkate almak lazım.

KILIÇDAROĞLU GİTMEYECEK

Normal şartlar altında seçim kaybeden genel başkanın değişmesi gerekiyor. Ancak CHP’deKemal Kılıçdaroğlu teşkilatlara hakim olduğu ve muhalif sesleri tasfiye ettiği için yönetim değişikliği beklemiyorum.

3 DÖNEM KURULA AK PARTİ'NİN MARKASI OLDU

AK Parti kurulduğunda üç dönem kuralını koyarak siyasete büyük yenilik getirdi. Siyaseti kişiselleştirmeden kurtararak misyon verdi. Erdoğan bu kuralı getirmek suretiyle ‘Biz koltuğu zamanı geldiğinde bırakmasını bileceğiz ve yeni kuşakların siyasete girmesine olanak vereceğiz. Bizim bir davamız var. Esas olan davadır’ dedi. Seçmen bu vaadi satın aldı ve bu AK Partinin mevki için siyaset yapmadığını gördü ve oy verdi. Bu özellik zaman içinde AK Partinin marka vaadi haline geldi.

YORUMLAR 59
 • Kasımpaşalı 8 yıl önce Şikayet Et
  50 alırsa ne olacak
  Cevapla
 • Levent 9 yıl önce Şikayet Et
  Seçimlerde AKP %45 47 chp %23 25 mhp %14 17 arasi olur diye tahmin ediyorum benim akrabalarim ve ailemde herhangi bir değişiklik yok yine AKP diyoruz ALLAHIN C.C İZNİ İLE DURMAK YOK
  Cevapla
 • levent değirmenci 9 yıl önce Şikayet Et
  kılıctar oğlu dene sıyast sevıyesı dusuk bırınden ne beklıyorsunkı bırde uatnma olacak koltuğu baskasınamı devredecek oyle bır ahlak varmı onda
  Cevapla
 • ferdi 9 yıl önce Şikayet Et
  ak parti %43 alırsa iyi.
  Cevapla
 • mercan 9 yıl önce Şikayet Et
  HDP seçime neden parti olarak giriyor? Akıl kabul etmiyor. Seçim haftası chp'nin vekil çıkaramayacağı illerde oyların hdp'ye verilmesi talimatı verilecek. Hdp %13-14 oy alacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler'den önemli açıklamalar...
Beşiktaş - Galatasaray! Muhtemel 11'ler