Bahçeli'den flaş erken seçim açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli seçim sonuçları sonrası açıklama yaptı.

GİRİŞ 08.06.2015 01:45 GÜNCELLEME 08.06.2015 09:05
Bu Habere 134 Yorum Yapılmış

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları;

Milli iradenin tercihine saygı duyuyoruz. Vahşice uygulanan aldatma ve karartmalara karşı yeni bir tablo belirmiştir. Herkes, bu yeni tabloyu dürüstçe okumalıdır."

"Hiçbir parti tek başına iktidar kuracak çoğunluğu sağlayamadı."

Erdoğan görevine devam edecekse ya anayasal sınırlarda kalmalı ya da istifayı düşünmelidir. İnanıyorum ki Başbakan Davutoğlu kendisini gözden geçirecektir.

GÜCÜMÜZE GÜÇ EKLENDİ

Maalesef demokrasi yayından çıkmıştır. Müfterilerin yoğun gayretine rağmen gücümüze güç eklenmiştir. Türkiye'yi kimseye teslim etmeyecek milliyetçi irade Meclis'te etkin bir şekilde temsil edilecektir.

Dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum.

Cumhurbaşkanı birini görevlendirebilir. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun görevlendirmesi gerekir. Davutoğlu mecliste bulunan partilerle nasıl bir çalışma yapacağını görüşmesi gerekir.

SİYASİ AHLAKSIZLIKTIR

Bir koalisyona ihtiyaç duyuluyorsa bu koalisyon uyumlu bir koalisyon olmalı. AK Parti uyumu çözümden aramıştır. Çözüm sürecini Oslo ile görüşmüştür. Birinci koalisyon AK Parti ve HDP arasında olmalıdır. İkisi arasındaki örtülü iş birliğini kamufle etmek, bir dayatmaya başka partileri katmak siyasi ahlaksızlıktır.

BU GÜVEN OYU ALACABİLECEK BİR KOALİSYON

Çözüm süreci ile ilgilenen AK Parti-CHP-HDP'yi de bir araya getirebilirsiniz. AK Parti+HDP koalisyonu 337 milletvekiline dayalı güven oyu alabilecek bir koalisyon modelidir.

MHP ANA MUHALEFET GÖREVİNİ ÜSTLENMEYE HAZIR

AK Parti-CHP-HDP'yi esas alacaksanız, 469 geniş tabanlı bir koalisyon olur. Böyle bir yapılanma içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi şerefi ve haysiyeti ile çok güzel bir ana muhalefet görevini de üstlenmeye hazırdır.

Bunların hiçbirisinden sonuç alınamıyorsa. En erken seçim ne zaman olacaksa o zaman da seçim olur.

YORUMLAR 134
 • hüseyin 7 yıl önce Şikayet Et
  Bir ülke partisi olduğunu iddaa eden bir parti neden ısrarla ana muhalefet görevini istiyor neden iktidar olmak istemiyor MHP. Bence bu ülkeyi yön etmeyeceklerini biliyorlar o kapasitenin kendilerinde olmadığını biliyorlar
  Cevapla
 • HASAN DİNÇ. 7 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bahçeli,muhalefeti değil iktidarı düşünmeli,çünkü seçimin galibi MHP. VE HDP.dir.Bizim HDP.le işimiz olmaz ama MHP.den hizmet bekliyoruz.Kapıları kapatmak aktif siyasette olmaz,her zaman herhalu karda bu MİLLTİN hizmetnde olmak şereftir.
  Cevapla
 • hüseyin polat 7 yıl önce Şikayet Et
  zamanında ecevitle mesut yılmazın yanında sus pustun ne olduda gururdan bahsediyon sen,sallama abi sen koalisyon yasadın beceremezsin zaten
  Cevapla
 • Sorumlu 7 yıl önce Şikayet Et
  Bu da bir 367 krizi gibi bir sistem krizidir. Allah'ın izni ile bu krizi de aşar bu millet. Bu krizi bugün yaşamış olmamız belki de gelecek için daha hayırlıdır bilemeyiz.
  Cevapla
 • cenk 7 yıl önce Şikayet Et
  bence kendine göre dogrusunu yapıyor koalisyona giren kaybeder cok yüksek vaatler verildi tutturmak zor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ankara'da kar yağışı etkisini artırdı! CHP'li Yavaş yönetimi sınıfta kaldı
CHP'li Ertürk'ün rahatsızlığı bitmiyor! TCG Anadolu'yu hedef aldı