HDP barajı geçti, CHP pilavla kutladı

Genel seçimlerde HDP yüzde 10 barajını geçince Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, et ve şükür pilavı dağıttı.

GİRİŞ 08.06.2015 14:09 GÜNCELLEME 09.06.2015 11:32
Bu Habere 119 Yorum Yapılmış

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, seçimler öncesinde 2 temennisinin olduğunu ve gerçekleşirse pilav dağıtacağını duyurmuştu. İlk isteğinin CHP’nin Çanakkale genelinde 1’nci parti gelmesi ve ikinci isteğinin de HDP’nin yüzde 10 barajını geçmesi olduğunu belirten Gökhan, dün öğle saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda halka kendi tabiriyle ‘Şükür Pilavı’ dağıttı.

İSTEKLERİ İÇİN ADAK ADADI

İki isteğinin de yerine geldiğini belirten Başkan Gökhan, “2 temennim vardı ve şöyle bir adakta bulundum. Dedim ki Cumhuriyet Halk Partisi bu ilde 1’nci parti olacak dedim. 2’nci adağım ise bu ülkede barış çok önemli Çanakkale’nin barışı kadar. 12 Eylül faşist rejiminin ortaya koyduğu yasaların gereği bu baraj meselesi vardı biliyorsunuz. Bu baraj konusunda özellikle HDP’nin barajı geçmesini istiyordum. Bu şarttı. Bunu beğeniriz yada beğenmeyiz ama demokrasiye aykırı bir durumdur. Nitekim, baraj yıkıldı. Demek ki baraj yıkılabiliyormuş. Sonuç itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre kurulmuş bir siyasi partinin barajı aşmamasını hedeflemek kadar anti demokratik bir süreç olamaz. Onun için barajı, Türk milleti yıktı. Bende bu baraj yıkılsın istiyordum ve onun içinde bir adakta bulunmuştum. HDP’nin içerisindeki emanet oyları da dikkate almak gerekli diye düşünüyorum. Bunun tartışmasını daha sonra yaparız ama bu iki temennim yerine geldiği için, bunu Allah’tan istemiştim. Bu isteklerimde yerine geldiği için bu pilavı öncelikle bir şükür pilavı olarak sizlere takdim ediyorum. Allah’a şükrediyorum. Ona teşekkür ediyorum. Yüzümüzü kara çıkartmadı” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, meydana getirilen kazanlar dolusu etli pilav ve ayranlar halka ikram edildi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 119
 • Osman soylu 8 yıl önce Şikayet Et
  Vatan düşmanları sadece doğuda degilki.batıda da var. Hainler.
  Cevapla
 • ali yıldız 8 yıl önce Şikayet Et
  sizde zerre kadar şeref haysiyet vatan sevgisi yoktur ey chp .
  Cevapla
 • Kurtalanlı 8 yıl önce Şikayet Et
  Allah senin dualarını kabul ettiği bir fırsat bulmuşken CHP ye iktidar isteseydin ya... Allahım bunları KAHHAR sıfatın ile kahreyle
  Cevapla
 • ferhat s 8 yıl önce Şikayet Et
  haram zikim olsun vatan hayinleri
  Cevapla
 • ömer 8 yıl önce Şikayet Et
  Bukadar hayinlik olurmu Türk miletine
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dışişleri Bakanı Fidan'dan ABD'de son dakika Gazze açıklaması
BM Raportörlerinden Gazze çağrısı, Guterres de açıklama yaptı