Başbakan Davutoğlu'ndan liderlere çağrı

Başbakan Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin açıklamalar yaptı.

GİRİŞ 10.10.2015 18:33 GÜNCELLEME 10.10.2015 18:54
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklama yaptı.

Ülkemiz, halkımız ve demokrasimiz büyük bir terör saldırısıyla hedef edinilmiştir. Bu saldırı herhangi bir şekilde tek bir gruba, o mitinge katılan vatandaşlarımıza ya da herhangi bir siyasi topluluğa karşı değildir. Bu saldırı, ülkemizin bütününe karşı yapılmış bir saldırıdır.
 
Bu saldırıların 2 canlı bomba tarafından gerçekleştirildiği yönünde çok ciddi emareler oluşmuştur.

HUZURA DOĞRUDAN SALDIRIDIR

Bu saldırı ülkemizin huzuruna, istikrarına doğrudan bir saldırıdır. Bu saldırı halkımızın her kesiminedir. Eminim bugün ülkemizin her yanında bütün vatandaşlarımız bu saldırıyı kendilerine, ailelerine, evlatlarına yapılmış bir saldırı olarak görmüşlerdir.

ŞUNDAN EMİN OLUNUZ Kİ...

Ankara'daki terör saldırılarıyla ilgili "Şundan emin olunuz ki bu saldırı kim tarafından yapılmışsa, hangi örgüt bunları desteklemişse, arkalarında hangi gizli odaklar desteği sağlamışsa, hepsi ortaya çıkarılacak ve hak ettikleri şekilde cezalandırılıp, hukuka teslim edilecektir.

DEMİRTAŞ DIŞINDAKİ İKİ LİDERE ÇAĞRI

Siyasi liderlere bir kez daha çağrı yapmak istiyorum; terörü, yapana göre değerlendirmeyelim, mağduruna göre de değerlendirmeyelim. Terör mağdurlarının hepsi mağdurdur ve onların hepsinin hukukunu korumak hepimizin vazifesidir. Terörü yapan da kim olursa olsun suçludur, katliam yapan insanlık düşmanlarıdır. Onlara karşı da omuz omuza duralım.

Teröre karşı ortak bir tavırda buluşalım, ortak bir çağrıda buluşalım. Bu çerçevede Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli ile tekrar görüşmeyi planlıyorum.

CANLI BOMBA YAKALANDI

Daha çok DHKP-C bağlantılı bir canlı bomba İstanbul'da yakalandı, bir başka canlı bomba da Ankara'da, özellikle yargı mensuplarına yapılacak bir saldırı hazırlıkları içinde yakalandı. Bütün bunlar bize, çok kapsamlı bir terör saldırısının Türkiye'yi hedef aldığını gösteriyor. Tek boyutlu, tek eksenli, bir gruptan sadece kaynaklanan değil değişik grupların terör saldırılarıyla Türkiye'deki istikrar, ülkemizin demokrasisi tehdit edilmek isteniyor

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • misafir 5 yıl önce Şikayet Et
  yav kardeşim siz bu zamanda bir araya gelemecekseniz peki nezaman insanlar sizden çözüm bekliyorlar davulu tokmağı başkalarının ellerine vermyin bu billete yazıktır
  Cevapla
 • Ilhan faku 5 yıl önce Şikayet Et
  Doğudaki patlayanlar havai fişekmi idi Demirtaş ı içimizdeki hainler Beyaz güvercin gibi gösteriyor Bukadar can alan pkk ya Bircift lafın yokmu?
  Cevapla
 • Hakan can 5 yıl önce Şikayet Et
  Faillerini bulmak isteyenlere; bu olaydan zarar gören kim, kazanç elde eden,etmeyi uman kim. Kendi devletini fail olarak gösteren millet vekilleri, Halkı galeyana getirmeye çabalayan parti başkanı, dikkat edin.sizce neden bunu yapıyorlar....Bu adamlar kim ve asıl niyetleri nedir...Bir ingiliz millet vekilinin kendi devletini katil ilan etmesini bir hayal edin. Sizce bu mümkünmü. Tabiki değil. Peki bizdekiler nasıl böyle devlet düşmanlığını alenen yaptıkları halde millet vekillikleri hala devam edior dersiniz.Diktatör olduğunu idda ettikleri bir liderin ülkesinde ona katil diyorlar ve millet vekili, parti başkanı olarak kalmaya devam ediyorlar. Nasıl aklımızla alay ediiyorlar değilmi?.
  Cevapla
 • okan 5 yıl önce Şikayet Et
  nedense yakalanan canlı bombalar dhkpcli, bomba düzenleyenler pkklı. suruçtaki bomba da hükümete zarar vermişken. bunu hükümetin yaptığına nasıl inanırlar. herkes kendine baksın. terore destek verenlerin o yolda gebermesi çok da anormal değil.
  Cevapla
 • zehs 5 yıl önce Şikayet Et
  aynen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası topluma 'harekete geçin' çağrısı