Mesut Yılmaz'dan AB'ye kapak üstüne kapak

Eski Başbakan Mesut Yılmaz, Avusturya’nın önde gelen ORF kanalında yayınlanan ZIB programına konuk yorumcu olarak katıldı.

GİRİŞ 13.08.2016 14:11 GÜNCELLEME 13.08.2016 14:21
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Mesut Yılmaz, Avusturya televizyonunda katıldığı canlı yayında Türkiye'nin vahim bir felaketten kıl payı döndüğünü, Avusturya gibi müttefik ülkelerden Türk milleti ile dayanışma içinde olmasını beklendiğini ama bunun olmadığını söyledi.

"PUTİN ARADI, AVRUPA ARAMADI"

Spiker Mesut Yılmaz'a Avrupa'nın tepkisinin Türk milletine değil Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olduğunu savundu. Bunun üzerine Mesut Yılmaz"Erdoğan darbenin püskürtülmesinde merkezi bir rol aldı. Şu an büyük bir popülarite yaşamakta. Türkler arasında daha fazla itibar sahibi oldu. Bunların arasında kendisine şimdiye dek aşırı eleştirel gözle bakan insanlar da var. Cumhurbaşkanımıza demokrasinin muhafazası için ilk tebrik eden kişi Putin oldu. Sanırım Avrupa nasıl bir tepki vermeliydi sorusuna yeterli bir cevaptır bu" diye yanıt verdi.

BUNUN DIŞINDAKİ HER HABER SAPTIRICIDIR"

Spiker daha sonra Mesut Yılmaz'a "Türkiye 15 Temmuz'da demokrasiyi seçmiştir"sözünü hatırlatarak imalı bir şekilde bu konuda yol alınıp alınamadığını sorguladı. Yılmaz da"Bizler oybirliği ile demokrasiden yana olduk. Türkiye'nin durumu budur. Bunun dışındaki her türlü habercilik saptırıcı ve önemsizdir" diye konuştu.

ETİKETLER
Almanca
YAZDIR
YORUMLAR 30
 • Harun Gulen 5 yıl önce Şikayet Et
  Birgun gelipde bu adama saygi duyacagim hic aklima gelmezdi :)
  Cevapla
 • OyunaGelmez 5 yıl önce Şikayet Et
  Sana güven olmaz ama saat misali işte.
  Cevapla
 • Osmanlı 5 yıl önce Şikayet Et
  Utanmadan bir de yalan söylüyorlar. Hiç yüzleri kızarmıyor. Millete karşı değillermiş. İki yüzlü münafıklar. Siz asıl Erdoğanı iktidara getiren bu şanlı millete düşmansiniz. Kininizden geberin
  Cevapla
 • enver şatır 5 yıl önce Şikayet Et
  Yaşıyormuydun? zamanında ne yaptında şimdi birşeyler söylüyorsun?
  Cevapla
 • Halk 5 yıl önce Şikayet Et
  Kedi olalı fare tuttu.!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kamu işçisine ilave zam! Yeni maaşlar belli oldu
BA.2 ile koronavirüs filmi başa saracak! Korkutan uyarı