Tayyar'dan Hükümete Fırat Kalkanı uyarısı

AK Partili Tayyar, "Fırat Kalkanı harekatı gözden geçirilmeli, TSK içinde hala ihanet içinde olanlar var" dedi.

Tayyar'dan Hükümete Fırat Kalkanı uyarısı
Tayyar'dan Hükümete Fırat Kalkanı uyarısı
GİRİŞ 30.11.2016 10:26 GÜNCELLEME 30.11.2016 10:26
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Beyaz TV'de yayınlanan son söz programında gündemi değerlendiren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Fırat Kalkanı Operasyonu'nun yeniden gözden geçirilmesini istedi. TSK içerisindeki NATO'cu diye nitelendirdiği askerlerin emekli edilmesi gerektiğini anlatan Tayyar, "Fırat Kalkanı Harekatı'nın hükümet tarafından yeniden gözden geçirilmesi gerekir, TSK içinde hale ihanet içerisinde olanlar var. Hiç vakit kaybetmeden TSK içindeki NATO'cu askerlerin emekli edilmesi gerekir" dedi.

"SALDIRI EMRİNİ ABD VERDİ"

Milletvekili Tayyar, Esad Rejimi tarafından Türk askerlerinin vurulması talimatını da ABD'nin verdiğini ileri sürdü. Tayyar, "Fırat Kalkanı Harekatında rejim uçağı tarafından Türk askerlerinin vurulması talimatını ve koordinatları veren ABD'dir" ifadelerini kullandı.

HALEP'TEKİ SALDIRILAR

Tayyar, Esad rejimi ve İran destekli Şii milislerin Halep'in doğusuna düzenlediği saldırılar ile ilgili ise "Halep'te 300 bin insanın savrulmuş bir vaziyette ve maalesef bu konuda duyarlılık gösteren tek ülke. Ortadoğu'da kirli ittifak içinde olmayan tek ülke Türkiye'dir" şeklinde konuştu.

AB İLE GERİLEN İLİŞKİLER

Tayyar, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki gerilen ilişkileri de değerlendirerek, "Türkiye ve Avrupa Birliği'nin bir yol ayrımında olduğunu düşünüyorum. AB'nin Türkiye için bir gelecek projesi olduğunu düşünmüyorum. Avrupa Birliği'nin bugüne kadar Türkiye'ye hiç bir katkısı olmadı" şeklinde konuştu.

"YÜRÜYEN MERDİVENE TERS BİNEN ADAM..."

Milletvekili Şamil Tayyar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili ise "Yürüyen merdivene ters binen adam kalkıp ekonomiyle ilgili ahkam kesiyor" ifadesini kullandı. Milletvekili Tayyar, 15 Temmuz'dan sonra Türkiye geriye dönüşü olmayan bir şekilde yoluna devam ettiğini vurgulayarak, Fidel Castro'ya yapılan övgüleri eleştirdi. Tayyar, "ABD'nin kucağından inmeyenler Fidel Castro'ya güzelleme yapıyor" şeklinde konuştu. Tayyar, AK Parti ve MHP'nin birlikte hazırladığı Anayasa değişikliği tasarısıyla ilgili ise "AK Parti ve MHP'nin üzerinde mutabık kalacağı bir metin Meclise geldiğinde AK Parti'den fire olacağını düşünmüyorum" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 32
 • can 4 yıl önce Şikayet Et
  doğru söylüyor ama birşeyi kaçırıyor tüm bunların altında ergenekon şebekesi olabilir onlarında israil sevdalarını herkes biliyor ve ergenekon operasyonlarının intikamını almayı düşünecekleri bence kesin memleketi hainler sarmış vatan evlatlarının yüzde 10 u bile yönetimlerde değil henüz benim çıkardığım sonuç bu.Allah(cc) tüm milletin yardımcısı olsun bunlar çok azgın fena haldede milleti hipnoz altına almışlar.
  Cevapla
 • kara46 4 yıl önce Şikayet Et
  Mete yarar ın da söylediği gibi, zırhlı birlikleri çoğaltmaya ihtiyaç var.
  Cevapla
 • Adler 4 yıl önce Şikayet Et
  Sayin Milletvekili Tayyar Ağzina diline salik Teşekürler Sağ olasin var olasin.
  Cevapla
 • Aydın kılıç 4 yıl önce Şikayet Et
  yüzde yüz doğru
  Cevapla
 • ozan 4 yıl önce Şikayet Et
  şamil tayyar, Fenerbahçe şike davasında kumpas var diyince niye sesini çıkarmayıp fb aleyhine sallıyordun..???
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kritik toplantı sonrası Başkan Erdoğan'dan son dakika açıklamaları!
Büyükelçilikler'den Türkiye'nin içişlerine karışma açıklaması