Sandıkların tamamı açıldı...İşte çıkan sonuç...

Referandum için Türkiye genelinde sandıklar kapandı. Oyların 99,9'u sayıldı.

GİRİŞ 16.04.2017 20:30 GÜNCELLEME 16.04.2017 22:14
Bu Habere 874 Yorum Yapılmış

Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında saat 20.50 itibarıyla Türkiye genelinde sandıklardan yüzde 51,21 "evet", yüzde 48,79 "hayır" oyu çıktı. Halk oylamasında oyların sayımına geçilmesinin ardından yurt içinde sandıkların yüzde 99,97'si açıldı.

Buna göre 24 milyon 326 bin 251 oy "evet" için kullanılırken 23 milyon 173 bin 124 kişi "hayır" oyu tercihinde bulundu. Kullanılan oyların 849 bin 447'si ise geçersiz oldu. 

Yurt dışı sonuçlarında ise açılan sandık yüzde 64,36 oldu. Buna göre 376 bin 493 oy ile yüzde 59,02 "evet", 261 bin 432 oy ile yüzde 40,98 "hayır" çıktı.

Cumhurbaşkanlığı sistemine yönelik halk oylamasında, saat 20.50 itibarıyla en çok "evet" oyu Bayburt'tan, en fazla "hayır" oyu ise Tunceli'den çıktı. Oy dağılımına göre, "evet" oylarının en yüksek çıktığı il yüzde 81,67 ile Bayburt olurken, en yüksek "hayır" oyu ise yüzde 80,35 ile Tunceli oldu.

İŞTE SONUÇLAR

İlk gelen sonuçlara göre; Sandıkların yüzde 99,9'u açılmış durumda. Açılan yüzdeye göre

EVET: 51,24

HAYIR: 48,76

 

YORUMLAR 874
 • Atakan 6 yıl önce Şikayet Et
  Sandıktan çıkan sonuca herkes saygı duymalidir millet böyle istedi bundan sonra artık yeni sistem ülkemize ve milletimize hayırlı olsun bu bir secimdi ve bitti artik kırgınlık ve darginlikları bir kenara koyup kardeşçe elbirligi ile daha çok çalışmalı ve ülkemiz menfaatine birşeyler yapmaya çabalamalıyız bulunduğumuz bölgenin durumu ortada kuzgunlar etrafimizda ve bekliyorlar onlara bu fırsatı vermeden her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız
  Cevapla
 • Leyla 6 yıl önce Şikayet Et
  Mersin merkezde tencereciler tavacilar meydanlarda dogru yoldayiz reis
  Cevapla
 • Vatan Aşığı 6 yıl önce Şikayet Et
  Biz bu sonucu hak etmedik! 15 Temmuz'da omuz omuza verip "VATAN NÖBETİ(!)" beklediğimiz insanlar bizi sattılar... Bundan sonra Sn. Erdoğan'ın yapması gereken de doğuya hizmeti belli bir müddet kesmesidir. Burunları bir sürtülsün de akılları başlarına gelsin. Pkk mı Türkiye Cumhuriyeti mi seçsinler bakalım kendilerini kim daha iyi temsil ediyor,hizmet ediyor... Yazıklar olsun bu hayırcılara... Bunca verdiğimiz şehidin hakkı nerede?
  Cevapla
 • Enes 6 yıl önce Şikayet Et
  Oy sonuçlarına iyi baktıysanız doğuda oylar artmış batıda özellikle İstanbul ve Ankara da düşmüştür.Yani doğu değil bati illeri satmıştır...
  Cevapla
 • Zahir 6 yıl önce Şikayet Et
  zaten evetin geldigi yer dogu ve güneydogu ne sacmaliyon sen
  Cevapla
 • adnan öztürk 6 yıl önce Şikayet Et
  Bazı iş adamları veDış destekli hayır tercihi oranları değiştirdi.Bence 10-15 puan manupüle edildi.Bana göre artık bu ülkede vatan hainliği ve yaltakçılığı yapanların vatandaşlıktan atılması ve sınır dışı edilmesinin vakti geldi diyorum.Reis ilk iş olarak bu meseleyi hallet lütfen.
  Cevapla
 • BoluBeyi 6 yıl önce Şikayet Et
  Güneydoğu Anadolu bölgesindeki HDP tepkili artışlar haricinde tüm illerde son genel seçimde Ak Partinin aldığı oyların üzerine 1-5 puanlık oynamalar var. Bu MHP tabanının %10-15 oranında referandumda Evet oyu verdiğini gösterir. Bir çok yerde Ak Partinin 2015 kasım da ki Genel Seçim oyları ile şimdiki evet oyları aynı oranda. Bu şu demektir. Ülke bugün anayasa referandumunu oylamamış. RECEP TAYYİP ERDOĞAN kalsın mı yoksa gitsin mi'yi oylamış. Sonuç: Bu ülke siyasetinde artık tek bir gerçek var. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve Diğerleri.
  Cevapla
 • kaan 6 yıl önce Şikayet Et
  katılıyorum aynen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Işıkhan açıkladı: İkramiye için ödeme günlerini planlıyoruz
Diyarbakır’da 9 kişinin öldürüldüğü vahşet ambulans kamerasında!