Bakan Çavuşoğlu: Türkiye'ye geri gelmek istiyorlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Gelecek sene Almanya'dan, Avrupa'nın her yerinden gelen turist sayısında artış olacak Türkiye'ye geri gelmek istiyorlar" dedi.

GİRİŞ 22.10.2017 23:07 GÜNCELLEME 23.10.2017 09:30
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Gelecek sene Almanya'dan, Avrupa'nın her yerinden gelen turist sayısında artış olacak, talepler patlamaya başladı. Türkiye'ye geri gelmek istiyorlar" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, OTI Holding'in kuruluşunun 25'inci yılı etkinlikleri kapsamında Belek'teki bir otelde düzenlenen gala yemeğine katıldı.

Galada yaklaşık 30 ülkeden 2 bine yakın acente sahibi, havayolu şirket temsilcileri ve operasyon müdürleri de yer aldı. Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, 2002 yılında yılda 13 milyon turist sayısından 2014 yılında 34 milyon turist sayısına ulaşıldığını belirtti.

2015 ve 2016'da Türkiye'ye gelen turist sayısında biraz düşüş olduğundan bahseden Bakan Çavuşoğlu, "Ülkelerimiz arasında görüş ayrılıkları olabilir. Bazı sorunlar da yaşanabilir. Bizlerin görevi diyalog yoluyla o sorunları aşmak. Bu konuda samimi çabalar sarf ettiğimizi bilmenizi isteriz, ama siyasetçiler özellikle bir sorun yaşandığı zaman kendi vatandaşlarını, yani sivil halkı cezalandırıcı adımlardan kaçınmalıdır. Ama bu sene turist sayısının artmaya başladığını gördük" diye konuştu.
YORUMLAR 14
 • nedim 2 yıl önce Şikayet Et
  Gelmesinler gelmedilerde açmı kaldık geçen senelerde dolmuşa gelip bizim hakkımızda ön yargılı yada şüpheli turistten ne hayır gelir .Birde gelenlere kendi vatandaşından ucuza rezervasyon yapmayın bu topraklarda bize çok bedeller ödettiler buraları gezip görmek bu kadar ucuz olmamalı.
  Cevapla
 • Poyraz 2 yıl önce Şikayet Et
  türkiyede tatil yapmak isteyecekler, gelmek isteyenler belirleyeceğimiz tail kriterlerine uymak zorunda olmalı. antalya bileti alıp, hakkari ve diyarbakıra fitne için ajanlık yapanlar hemen tutuklanmalı. beyan edilen adresten dışarı çıkmamalılar.
  Cevapla
 • Karer 2 yıl önce Şikayet Et
  Gelmesinler gerek yok...
  Cevapla
 • Büyük Türkiye 47 2 yıl önce Şikayet Et
  tırist hayrımza değil gelenlerin yarısı ya ajan ya terörist
  Cevapla
 • baha 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben bastan soyledim sena turizim bakanisin sana yakisir...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de jeton düştü! "Türkiye'yi dışlamak artık çok zor" deyip itiraf ettiler
Selvi'den çok çarpıcı Muharrem İnce anekdoktları: Anket bile yaptırmış