Davutoğlu: Bin yıl geçse de unutulmayacak!

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Bugün Suriye'de yaşanan olaylar, Suriye'yi parçalamak, bölmek, diğer taraftan da Türkiye'nin Ortadoğu ile bütünleşme politikalarına bir set olmaktır." dedi.

Davutoğlu: Bin yıl geçse de unutulmayacak!
Davutoğlu: Bin yıl geçse de unutulmayacak!
GİRİŞ 11.02.2018 13:10 GÜNCELLEME 11.02.2018 13:10
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Davutoğlu, Dost Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneğince (DOSTDER) Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenen "Beş Şehir'in peşinde yazarlık okulu" projesinin açılış toplantısına katıldı.

Türkiye'nin hiçbir zaman Suriye'deki Kürtlerle meselesi olmadığını vurgulayan Davutoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın da Kürtlere karşı yapılmadığına işaret etti. 

''TÜRKİYE'YE SET OLMAYA ÇALIŞIYORLAR''

Suriye'deki Kürt aşiretlerin 100 yıl önce Yemen'e giden Osmanlı askerlerinin de içinde bulunduğu aşiretler olduğunu aktaran Davutoğlu, "Bugün Suriye'de yaşanan olaylar, Suriye'yi parçalamak, bölmek, diğer taraftan da Türkiye'nin Ortadoğu ile bütünleşme politikalarına bir set olmaktır. Oradaki aşiretler bizim kardeşlerimizdir ama orada YPG terör örgütünü barındırarak, onları örgütleyerek bir hançer gibi Türkiye ve Suriye halkının arasına sokmak isteyenlerin ajandası, gündemi bellidir. Türkiye'yi zayıflatmak, Türkiye'nin kolunu kanadını kırmaktır." ifadesini kullandı. 

''BİN YIL GEÇSE DE UNUTULMAYACAK''

Davutoğlu, Suriye halkına kucak açmakla Türkiye'nin büyük bir destan yazdığına dikkati çekerek, "Emin olun, bin yıl geçse de Türkiye'nin Suriyeli mültecilere gösterdiği ilgi unutulmayacak." diye konuştu.

YORUMLAR 23
 • buyuk kartal 2 yıl önce Şikayet Et
  sqna kalsaydi ulkeyi vermistin amerikaya
  Cevapla
 • Erzurum 2 yıl önce Şikayet Et
  iyilikten maraz dogar bak bati yapmadigini buarakmaz ama onlar iyi biz kotuyuz arab dunyasinda
  Cevapla
 • Mardinliyim 2 yıl önce Şikayet Et
  Aslında katılıyorum batı bize düşman batı yine de herşeyiyle rüyası birçoğumuzun. Allah bizlere özümüze dönmeyi nasip etsn. Kıyamete kadar Ayyıldızlı bayrağımızı bugün dalgalandığı heryerde dalgalandırsın. Ezanımız kıyamete kadar dinmesin. Amin.Amin Amin
  Cevapla
 • Vatandas 2 yıl önce Şikayet Et
  Yömetimle halkı ayır. Yoksa haksızlık edersin.
  Cevapla
 • Konyalı 2 yıl önce Şikayet Et
  İyilik nedir kişiden kişiye değişir yaklaşık 40 yıldır Avrupa'da yaşıyorum Avrupa'da doğmuş,eğitim görmüş Çocuklarımız ve Vatandaşlarımız da Avrupa devletlerine Teşekkür etmiyorlar ve bunları Türkiye Düşmanı biliyorlar. Yani Onlarda bizim Vatandaşlarımız değiller Fırsat bulduğu Zaman giderler. Önemli olan Türk Halkının Türkiye'ye Sahip Çıkmasıdır
  Cevapla
 • Akil 2 yıl önce Şikayet Et
  Ama nankörlük had safhada hocam Türkiye bunlara yapmadığı iyilik kalmadı lakin çoğu nankördur.
  Cevapla
 • Mb.. 2 yıl önce Şikayet Et
  Olabilir. Bu bizim Macar gazeteci gibi davranmamızı gerektirmez..
  Cevapla
 • maho 2 yıl önce Şikayet Et
  karabağda yediğimiz kazığı bu sefer atamayacaklar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya'nın küstah açıklamasına Libya'dan sert karşılık! Bomba Hafter göndermesi
CHP'li Mahmut Tanal yine polislere saldırdı: Barikatları yıktı!