Muharrem İnce fena yakalandı! Bu ne tahammülsüzlük

'Bana 'hacı' diyorlar, seçilirsem başörtüsü serbest olacak' şeklindeki sözlerle, zaten serbest olan başörtüsünü serbest bırakacağını söyleyen Muharrem İnce'nin, 2009 yılında TBMM'ye verdiği soru önergesi ağızları açık bıraktı. Önergede, İnce'nin kışlık bereye dahi tahammül edemediği ortaya çıktı.

GİRİŞ 11.06.2018 22:15 GÜNCELLEME 11.06.2018 22:22
Bu Habere 124 Yorum Yapılmış

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, gündemde başörtüsü tartışması hiç olmadığı halde, mitinglerinde ısrarla başörtüsünü serbest bırakma vaadinde bulunmaya devam ediyor.

BAŞÖRTÜSÜNE KARŞI AMANSIZ BİR MÜCADELE VERMİŞ

 

Ancak arşivler incelendiğinde, başörtüsüne ve namaza en çok karşı çıkan CHP'li vekillerden birinin Muharrem İnce olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta, başörtüsüyle ilgili önceki yıllara ait videolarıyla gündeme gelen İnce, bu kez de TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesiyle dikkatleri üzerine topladı.

TBMM'YE BAŞÖRTÜLÜ KAMERAMAN HAKKINDA SORU ÖNERGESİ VERMİŞ

İnce'nin 2009 yılında TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesi, başörtüsü konusundaki samimiyetsizliğini gözler önüne serdi.

"BU KAMERAMAN TRT'DE BAŞÖRTÜSÜYLE NASIL ÇALIŞABİLİR"

Önergede, TRT'nin başörtülü bir muhabir çalıştırdığını ifade eden Muharem İnce, söz konusu çalışanın başını dışarıda kışlık bereyle örtmesine dahi tahammül edemediğini bildiriyor.

Muharrem İnce önergede şu ifadeleri kullanıyor:

KIŞLIK BEREYLE ÖRTÜNMESİNE BİLE TAHAMMÜLÜ YOK

1. 30 Ağustos 2009 tarihinde Zafer Bayramı'nda Ankara'da yapılan törenleri canlı olarak yayınlayan TRT ekibindeki bir kameramanın saçlarını kışlık bere ile kapattığı, bu kameramanın TRT'de türbanla çalıştığı yönünde basında çıkan haber ve fotoğraflar doğru mudur?

2. Fatma Betül Gürtekin isimli kameramanın asistanı TRT'nin kadrolu personeli midir?

3. TRT'de KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA ÇALIŞAN PERSONELİN KILIK VE KIYAFETİNE DAİR YÖNETMELİK hükümleri geçerli değil midir?

4. Bu yönetmelik geçerli ise Fatma Betül Gürtekin hangi mevzuata göre türbanla çalışmaktadır?

"TRT BU ÇALIŞANLA İLGİLİ İŞLEM YAPTI MI?"

5. Fatma Betül Gürtekin'in çalıştığı ünitenin yöneticileri KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA ÇALIŞAN PERSONELİN KILIK VE KIYAFETİNE DAİR YÖNETMELİK hükümlerine aykırı davranması nedeniyle Fatma Betül Gürtekin hakkında işlem yapmış mıdır?

"TRT'DE BAŞKA BAŞÖRTÜLÜ ÇALIŞAN VAR MI?"

6. Fatma Betül Gürtekin'den başka türbanlı çalışan TRT personeli var mıdır?

7. Türkiye Cumhuriyeti'nin yasa ve yönetmelikleri TRT'de geçerli değil midir?

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 124
 • ali 3 yıl önce Şikayet Et
  İlahi seçim komünistleride müslüman yaptı işte ince müslümanları komünist yaptı işte temel bir oy alacağım insanları şekilden şekile sokuyor bu seçim bir zamanlar bir kadın vardı baş örtülü kadın görse çıldırırdı o baş örtüsünü kendi elleriyle başına taktı işte ilahi adalet dedikleri bu.allah imandan ayırmasın. Amin
  Cevapla
 • selamet 3 yıl önce Şikayet Et
  FIRILDAK GÖZLÜ güvenilmez adammm
  Cevapla
 • aziz yılmaz 3 yıl önce Şikayet Et
  chp zihniyetinin kılcal damarlarını bile biliriz evelallahta..ule bu saadete ne oluyor..hakikaten 1 oy dahi çıksa zulümdür ya..48 yaşındayım..geçmişi unutmam asla mümkün olmaz..askerde yaşadıklarım ( çevik bir zamanı)okulda çekilenler..o yüzden YAŞA R.TAYYİP ERDOĞAN..ADAMLARI NAMAZA BİLE BAŞLATTIN
  Cevapla
 • iskender temel 3 yıl önce Şikayet Et
  Bakışında memenet yok baksanıza adama çok korkutyor bu adam beni.
  Cevapla
 • Sayko 3 yıl önce Şikayet Et
  İslam düşmanı yalancılar. Yalsncının mumu yatsıya kadar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüste korkutan gelişme! Şu ana dek eşi benzeri görülmedi
Belçika'da sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi