'Sağcı geri zekalı, solcu psikopat'

1980 darbesinin ardından solcu ve sağcı hükümlüler için gizli bir araştırma ortaya çıktı. Araştırmayı yapan bir sağcı olan Prof. Ayhan Songar.

'Sağcı geri zekalı, solcu psikopat'
'Sağcı geri zekalı, solcu psikopat'
GİRİŞ 28.08.2007 11:37 GÜNCELLEME 28.08.2007 11:37
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış
Kemal PEHLİVANOĞLU'nun haberi

Psikiyatrist Prof. Nevzat Tarhan, 1980 darbesinin ardından cezaevlerine konan solcu ve sağcı hükümlüler üzerinde Prof. Turan İtil ile Prof. Ayhan Songar'ın gizli bir araştırma yaptıklarını açıkladı.

Prof. Tarhan, sonuçları kamuoyundan gizlenen bu araştırmayla ilgili olarak Prof. Songar'ın dost sohbetlerinde 'Araştırmanın sonuçlarına göre sağcılar gerizekalı, solcularsa antisosyal ve psikopat çıktı' dediğini aktardı.

12 Eylül döneminde Milli Güvenlik Konseyi'nin, hükümlülerin neden suç işlediğinin belirlenmesi amacıyla bir araştırma yaptırdığını belirten Prof. Tarhan, projede Prof. İtil ve Prof. Songar'ın yer aldığını söyledi. Araştırma sonuçlarının Harbiye Orduevi'nde sunulduğunu anlatan Prof. Tarhan, 'Prof. Songar, araştırmayla ilgili birtakım sonuçlara Bursa'da yapılan bir kongrede meydana gelen tartışmalarda gayri resmi olarak değindi. Fakat gizli bir devlet projesi olarak yürütülen bu çalışma resmi olarak ancak devlet tarafından yayınlayabilir' dedi.

Kendisinin de bu çalışmanın sonuçlarını görmediğini belirten Prof. Tarhan, 'Ama Prof. Songar bazı sohbetlerinde bu araştırmadan elde ettikleri bazı sonuçları söylemiş. Hatta araştırmayla ilgili olarak 'Sağcılar geri zekâlı, solcular antisosyal ve psikopat çıktı' diye yorum yapmış' dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 73
 • bekir 12 yıl önce Şikayet Et
  çokkk saçmaaaa. '''''''lütfen böyle şaçma sapan araştırmalar yapmayın'''''''!!!!!!!!!!
  Cevapla
 • Tahir Çiftçi 14 yıl önce Şikayet Et
  S A Ç M A L I K. Bu tür incelemeleri yapan kişi sağcı için geri zekalı diyor soruyorum geri zekalının biri doğru inceleme yapabilirmi...
  Cevapla
 • eray kaan 14 yıl önce Şikayet Et
  işte gerçek.... Tabikide islamiyet bölye değil. bu gibiler ve bu gibi olaylar asla örnek teşkil edemez müslümanlığa. islam da asla teröre kömunizme veya faşizme destek yoktur aksine sevgiden ve barıştan yana bir dindir.güçlünün güçsüzü ezdiği, üstünlük sağlamak için adam öldürmenin, işkence etmenin desteklendiği din asla islamiyet değil kendi uydurdukalrı dindir.islamiyette asla böyle şeyler yoktur!! en güzel dinimizi en güzel şekilde ve olması gerektiği gibi yaşayalım inşaallah.
  Cevapla
 • Ali Gürçay 14 yıl önce Şikayet Et
  Ne yazık. Sen kendi insanlarını aşağılamak ve halkın gözünde düşürmek için böyle saöma sapan iddialarda bulunarak sanki çok başarılı bir iş yaptığını zannediyorsun öylemi? İnsanlarımızı o konuma getiren sizin eğitm sisteminiz değilmiydi? Onları geri zekalı psikopat diye niteleyeceğine bu insanlar neden böyle oldular, ne gibi hatalar yaptık diye araştırman gerekmiyormu? Neden şevkatli, mehametli, b,rbirlerine ve görüşlerine karşı saygılı değiller neden araştırılmazda sadece teşhis konur? Yazık bu kafa hala devam ediyo
  Cevapla
 • bengisu kibar 14 yıl önce Şikayet Et
  tipik psikiyatrist sendromu. maalesef pek çok psikiyatrist, yıllarca şizofren ve histeriklerlei nörolojik vakalarla uğraşa uğraşa bu hale gelebiliyorlar. Allah müslümanlara kendi aklından tecelli ettirir, solcuların ise aklını alır, adamlar akılsız oldukları için Allah\'ı inkar ederler. Ama tabi bunu bu dr beyler Kuran gözüyle görmedikleri için bilemezler. Songar bunu ahirette anlamıştır.kim gerizekalı kim psikopat gösterilmiştir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a anlamlı hediye
Nedim Şener ve Şaban Sevinç'ten canlı yayında tartışma! "O sözleri sana yediririm"