Bekir Bozdağ Meclis'te yaşadıklarını anlattı

Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında kendisi ile ilgili sözlerine ilişkin, ”Cumhurbaşkanımız konuşurken kendimi tutamadım. Cumhurbaşkanımızın bizi savunmasından, sahiplenmesinden dolayı kendimi tutamadım” dedi.

GİRİŞ 25.10.2018 14:43 GÜNCELLEME 25.10.2018 15:09
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti ilçe başkanları ve belediye başkanları, TBMM‘de Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağı ziyaret etti. Bozdağ ziyarette yaptığı konuşmada, “Bizi bilen biliyor, en iyi de Yozgatlılar biliyor. Ancak bize hakaret ve iftira edenlere söyleyecek bir şey yok. Milletimiz bizi biliyor, biz de kendimizi biliyoruz. Hemşehrilerimin ve partimin duruşu beni daha çok ilgilendirdi. Bütün Yozgat, sadece AK Parti teşkilatları da değil bize sahip çıktı. AK Partili olsun olmasın bütün Yozgatlı hemşehrilerim sahip çıktı, tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Partime teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere parti sözcümüz, partimiz bize sahip çıktı, hepsine teşekkür ediyorum. Aziz milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Haksızlığa hep birlikte cevap verdiler" dedi. 

"Yargı resmen idarenin yerine geçiyor" 

 

 

Danıştay'ın Öğrenci Andı ile ilgili kararına ilişkin Bozdağ, “Andımız kararının gerekçesini okudum. Gerekçesi felaketti. Yargı resmen idarenin yerine geçiyor. Benim yaptığım mahkemenin kararını ve gerekçesini eleştirdim. Bir hukuksal değerlendirme yaptım. Bunun üzerine linç kampanyası başlatıldı, çok ciddi tehditler yapıldı. Bütün terör örgütleri beni tehdit eder. Milletin ve devletin hukukunu koruduğunuz için tehdit ederler. Ben hiçbir zaman etnik kimlik üzerinden siyaset yapmadım. Cenab-ı Allah bizi Yozgat'ta çiftçi bir anne babanın evladı olarak yarattı. Kimsenin doğacağı yeri, anne ve babasını seçme hakkı var mı? Bizi Türkiye’de Türk milletinin ferdi olarak yarattığı için şükrettim” diye konuştu. 

Bozdağ şunları kaydetti: 

“Türkiye'nin birliğinin, beraberliğinin ve kardeşliğinin çimentosu AK Parti'dir. Cumhurbaşkanımız konuşurken kendimi tutamadım. Cumhurbaşkanımızın bizi savunmasından ve sahiplenmesinden dolayı kendimi tutamadım. Böyle bir lidere yol arkadaşı olmayı herkese nasip etmez. Bugüne kadar pek çok iş yaptık. Benim aldığım en büyük şeref madalyası Salı günü grup toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsıma yönelik sözleridir." 

"Arkanızdayız" 

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, “Sizlerin sadakatli ve liderine bağlı haliniz bizlere örnek oldu. Danıştay kararı sonrasında yapılan açıklamanız sonrası size yönelik tepkiler bizleri üzdü. Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere sahip çıkması bizlerin de gözlerini yaşarttı. Geçmişte yanınızdaydık, bundan sonra da yanınızdayız” dedi. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ise, “Sayın bakanımıza yönelik hakaretamiz saldırıları kabul etmemiz mümkün değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın sözleri hepimizin yüreğine su serpti. Yol arkadaşına sahip çıktığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı. 

ETİKETLER
Erdoğan
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Dadas 25 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayin bozdag siz vatanin has evladisiniz bundan emin ol kürt zaza göcmen olmak suc deyil kendini bilen vatan bayrak sevgisi olan istersen kökeni lulu kabilesinden olsun o bizim öz kardesimiz dir ki hele asli nesli Türkiye cumhuriyetinden olanlari ayirimci tavirda konusmak ne dinimize nede bi Türk vatandasina yakisir .o sacmalayan lardan dolayi sizden özür dilerim.
  Cevapla
 • malatyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bekir BOZDAĞ biz sizin yüreğinizi içtenliğinizi 15 TEMMUZ'da gördük anlatmaya gerek yok...
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bekir Bozdağ'ı bizler de destekliyoruz, samimi bir vatan evladı, Andımız hakkında onu eleştirenler keşke Bozdağ'ın Andımızdan anladığını onlar da bilselerdi. Çamur at izin kalsın siyaseti maalesef Türkiye'de var...
  Cevapla
 • Ramo 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Vekilim Bozdağ , sizin tırnağınız kadar Türkiyeye ve Türk Milletine faydası olmayan sefillerin size yönelik sözlerini ciddiye bile almıyoruz Millet olarak.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
'Bunlara ses çıkarmayanlar hangi yüzle Ayasofya'ya dokunma diyebiliyor'
Osmanlı Padişahlarının türbeleri nerede?