Erdoğan açıkladı: Bomba seçim kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin seçim kampanyalarında sokakları bayrak ve afişlerle donatmayacağını açıklayarak "Bunu ilkel buluyoruz. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz" dedi.

GİRİŞ 06.12.2018 11:53 GÜNCELLEME 06.12.2018 12:03
Bu Habere 143 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim kampanyalarında cadde ve sokakların bayrak ve afişlerle donatılmasıyla ilgili olarak verilen kararı açıkladı ve, "Günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu ilkel buluyoruz. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz" dedi.

İHTİYAÇ YOK, İLKEL BULUYORUZ

Erdoğan şöyle konuştu;

"Her seçim döneminde parti bayraklarıyla afişlerle donatılır. Sonra biz bununla ilgili düzenleme yaptık. Buna rağmen kimse buna riayet etmiyor. Bu kampanya tarzı siyasette güç gösterisi olarak devam etti. Kitle iletişim imkanlarının sınırlı olduğu dönemlerde bu tarz mazur görülebilirdi ancak günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu çok ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri artık şehirlerimizi kirleten bir hale geldi.GÖRÜNTÜ VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YAPMAYACAĞIZ

AK Parti olarak seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini terk ediyoruz. Sadece parti teşkilatlarının olduğu yerde ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde afiş bayraklar asılabilir. Hiçbir yerde görüntü kirliliğine müsaade edilmeyecek. Belirlenen saatler dışında otobüs dolaştırılmayacak. Böylece partilere ve adaylara çok ciddi maliyet getiren, şehirleri plastiğe ve kağıda boğan israf kaleminden kurtulmuş olacağız. 

ŞİKAYETLERİ TÜMÜYLE ORTADAN KALDIRACAĞIZ


Şahsımın Twitter'da 13,5 milyona yaklaştı, dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz. İnternet kullanımı yaygınlaşıyor. Araç giydirmeleri ve açık hava reklam kanallarını, gazete ve televizyon reklamlarını gürültü ve görüntü yapmadan devam edeceğiz. Böylece şikayetleri de tümüyle ortadan kaldırmış olacağız."

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 143
 • m3hk 1 yıl önce Şikayet Et
  tanıtım weble olur. mesaj email websayfası bilbord.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Sonunda her zaman dediğim şey sağol cumhurbaşkanım hem görüntü hem gürültü kirliliği ortadan kalkacak hemde devletin parası cebinde kalacak yazık oluyordu hazineden çıkan paraya..
  Cevapla
 • Sinan 1 yıl önce Şikayet Et
  Birde şu kulaklarimizi delen parti araçlarinida engellerlerse güzel olur mitign yapacak olan parti 3 önceden dıyuru amaçli yapabilir böyle daha güzel olur
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  İşte bu. Teşekkürler Başkanım
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Teşekkürler Reis. milletin parası naylon afişe, konvoy masrafina, miting masrafina gitmesin, sokaklara parti bayrağı asanlara cezai işlem uygulanmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Gelinin annesi koronayı gizledi herkese virüs yaydı' iddiasıyla ilgili son dakika açıklaması
Türkiye'den Ermenistan'a çok sert 'Sevr Anlaşması' açıklaması