HDP'li Ayhan Bilgen'den ittifak itirafı

CHP ile İP’in yapacağı seçim ittifakının gizli ortağı HDP’den dün itiraf geldi. HDP’li Ayhan Bilgen, CHP ile ittifak görüşmeleri için “Yerelde adaylar, parti örgütleri birbirleri ile temas halindeler” dedi.

HDP'li Ayhan Bilgen'den ittifak itirafı
HDP'li Ayhan Bilgen'den ittifak itirafı
GİRİŞ 25.12.2018 14:43 GÜNCELLEME 25.12.2018 14:43
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Orta Doğu’da çok kritik gelişmelerin yaşandığını dile getirerek, bu gelişmelerin Sarıkamış’ı anımsattığını söyledi. Siyasetçilerin öngörüsüzlüğünün, basiretsizliğinin, yanlış hesap yapmasının, hırsının bedelini on binlerce askerin Sarıkamış’ta donarak ödediğini ifade eden Bilgen, bugün de Orta Doğu’da ‘vesayet savaşları’nın bedelini askerlerin ödeyeceğini öne sürdü. Bilgen, “Siyasetçilerin sorunları diplomatik zeminlerde konuşarak, müzakere ile çözmemesinin bedelini askerlerin ödüyor olması, Türk-Amerikan ilişkisi açısından da özel bir anlam ifade ediyor” diye konuştu. 

 

 

BU MU DEMOKRASİ 

Bilgen, bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Metin Akpınar’ın konuşmasının tamamına bakıldığında demokrasi vurgusu olduğunun çok net bir biçimde görüleceğini savundu. “Demokrasi hayata geçirilmezse, Türkiye demokratikleşmezse faşizme gidilir. Faşizmde de siyasetçiler sallandırılır” ifadelerine de sahip çıkan Bilgen “Bu gibi ifadeler aslında demokrasi savunusudur. ‘Sallandırma hevesi’, ‘faşizm hevesi’ olarak böyle bir konuşmayı değerlendirmek imkânsız” sözleriyle değerlendirmesi ise tepki çekti. HDP’li vekil bu sözleriyle demokrasi anlayışlarının ‘darağacı’ndan geçen ilkel bir yaklaşım olduğunu belgeledi. Sürekli demokrasiden dem vuran HDP’liler Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef gösteren sözleri demokrasi ve hukuk adına eleştireceklerine sahip çıktı. 

 

 

İŞ BİRLİĞİNİ AÇIKLADI 

CHP ile İP’in yapacağı ittifakın dün HDP’de katıldı. Gizli ortağın sözcüsü Bilgen, CHP ile ittifak için ‘temas var’ dedi. Yerel seçimde ‘CHP-HDP ittifakı’ olup olmayacağına ilişkin bir soru üzerine Bilgen, batıdaki şehirlerde herhangi bir resmi talep olmadığı sürece kendi yol haritalarını belirleyeceklerini belirtti. Bugüne kadar herhangi bir resmi talebin de olmadığını bildiren Ayhan Bilgen, şöyle konuştu: Yerelde adaylar, parti örgütleri birbirleri ile temas halindeler. Bizim il örgütlerimiz aday göstermeye inandıkları yerlerde aday çıkartma çalışması yürütüyorlar. Ortaklaşılabilecek, iş birliği yapılabilecek batı şehirlerinde de iş birliğine açık olacaklar. 30 Aralık’tan sonra ortaya çıkacak listelerle birlikte bu uygulamanın olmadığı bazı şehirler, ocak ayının ilk haftasında açıklanacak. 

KAYNAK: STAR
YORUMLAR 6
 • 777 5 yıl önce Şikayet Et
  neerdeen nereye,tekrar hidayet dilerim
  Cevapla
 • Lütfi 5 yıl önce Şikayet Et
  Vay alperenler zorla mı bu ortaklığa oy verecekler.Verirlerse onlar ülkücüyüm.Alperenim demesin.80 Öncesi ölen arkadaşlarının kemikleri sızlar.
  Cevapla
 • Selçuklu 5 yıl önce Şikayet Et
  Meral abla yeni ülkünüz hayırlı olsun, İYİ yaptığını mu sanıyorsun. CHPİYİHDP süper bir eküri
  Cevapla
 • Vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  Açıkla ki Chp tabanı kime oy verdiğini iyice görsün.
  Cevapla
 • Haydi sor sor 5 yıl önce Şikayet Et
  Bir partim var cocuklarr...secmenini akp karsitligiyla oyalar... acaba kimdir kimdir ? .. partiyi hdp nin vagonuna bindirir...tamam simdi buldum... soyle bakalim adı nedir ???.. cehepe cehepe..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sarıyer'de korkunç olay! Taksiciyi öldürüp aracını gasbeden zanlı yakalandı
Dünyada eşi benzeri görülmemiş uygulama: Hakemler yalan makinesine bağlanacak