Erdoğan uyardı: Bir tane bile mağdur varsa...

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 49. Muhtarlar Toplantısı'nda, muhtarlara milletin derdiyle dertlenmeleri gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, "Belediye başkanları, kaymakamlar emrinizde" diye konuştu.

GİRİŞ 27.12.2018 15:39 GÜNCELLEME 27.12.2018 16:35
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Sergi Salonu'nda düzenlenen 49. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarına uyarıda bulunarak, "Belediye başkanlarına tavsiye ediyorum. Şehrinizde bir tane mağdur varsa yaptığınız diğer işlerin hiçbir anlamı kalmaz. Muhtar kardeşlerim, belediye başkanlarımız özellikle AK Partili belediye başkanları sizin emrinizdedir. Bunu yapmıyorlarsa, şikayetlerinizi yazmalısınız. Kaymakamlar sizin emrinizdedir.Mazlumlar ve mağdurların ihtiyaçlarını karşılamadan huzurla başınızı yastığa koymamanız lazım. " dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle

Seçimden önce muhtarlarımızın tamamıyla bir araya gelme hedefimize bir adım daha yaklaştık.Toplantılarımıza başladığımız günden beri pek çok vatandaşımızın sıkıntılarına çözüm bulduk.Muhtarların en büyük sıkıntılarından biri olan SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesine imkan sağladık.Muhtarlarımızı üzen beni de üzer, memnun eden beni de memnun eder.İhtiyaç duyulan yerlerde muhtarlık yapacağımız projeyi hayata geçiriyoruz

SALONDAN ALKIŞ ALAN SÖZLER

Bu salondaki manzara Türkiye'deki demokrasinin nasıl ahenk içinde işlediğinin en bariz örneğidir. Demokrasiyi herkes böyle anlamıyor. Ana muhalefetin başındaki zat şahsımı bu göreve meşru şekilde gelmediğimi iddia ediyor ve 'Benim Cumhurbaşkanım değilsin' diyor. Yahu Bay Kemal ben senin cumhurbaşkanın olmaya meraklı değilim. Milletimin cumhurbaşkanıyım. Sen yüzde 52.6'ya ihanet edemezsin. Bugüne kadar ettiğin için de bir yaraya merhem olamadın. 31 Mart'ta olamayacaksın. Teröristlerle el ele yürüyene benim milletim yürü demez. Meşruiyetle ilgili pek çok yorum var. Siyasi iktidarın meşruiyeti yönettiği toplumdan aldığı desteği ifade eder. Bir siyasi parti desteği almışsa meşru bir iktidar olarak anayasa ve yasalar çerçevesinde ülkeyi yönetme hakkına sahiptir demektir. Geçmişte siyasi partiler çok düşük bir destekle ülkeyi yönetmeye kalktıkları için istikrarsızlığa maruz kalıyorduk. 16 yılda halkımızın büyük bir teveccühü ile iktidar olduk.

NE SÖYLEDİĞİNİ BİLSE KENDİNİ KÜRSÜDEN AŞAĞI ATAR

 

Aslında bu zat ağzından çıkan sözün ne anlama geldiğini bilse bunu söylemek yerine kendini kaldırır o kürsüden aşağı atar.  Meşruiyet kavramı siyaset ve yönetim biliminin temelini oluşturur.Mesele siyaseti anlama, halkıyla diyalog kurma meselesidir. Halkının gönlüne giremeyen halkının huzuruna da çıkamaz. AK Parti olarak tesis ettiğimiz güven ortamının ülkemize faydalarını fa görerek yeni yönetim sistemimizi yüzde 50+1 üzerine kurduk.Bay Kemal sen niye cumhurbaşkanı adayı olmadın? Sen aday olsaydın karşımıza çıksaydın? Ama sen çıkmadın. Genel başkan olduğun halde çıkmadın.

KASET KUMPASIYLA ÖNÜ AÇILMIŞ OLSA DA...

CHP'nin ve Kılıçdaroğlu'nun demokrasi anlayışlarının ne kadar sığ olduğunu göstermek için bunları anlatıyorum. Kaset kumpası ile önü açılmışsa da CHP kurultayı ile geldiği için meşru bir siyasetçidir. Tercihlerine saygı duyuyorum. Son seçimlerde 26 milyon 330 bin vatandaşımızın ortaya koyduğu iradeyi meşru görmediğine göre demek ki bu zatın kafasında başka bir demokrasi tarifi bulunuyor. Onun için sokağı işaret ediyor. 15 Temmuz gecesi ise tankların arasından geçip Bakırköy Belediye Başkanı'nın evinde kahvesini yudumluyor..Bunlara göre CHP'ye hizmet eden demokrasi meşrudur. Seçilmiş cumhurbaşkanını meşru görmeyen kafa sanıyor musunuz ki siz muhtarları meşru sayar? Kılıçdaroğlu'nun kafasına göre hiçbiriniz meşru değilsiniz. Maalesef böyle çarpık zihniyet ana muhalefeti temsil ediyor. Oysa muhtarların buradaki görüntüsünü milli iradenin sembolü olarak değerlendiriyoruz.

TASARRUF ETTİK, HİZMET GÖTÜRDÜK

Gücünü ve meşruiyetini sandıktan alan milletin temsilcileri olarak sadece sizin ne dediğinize bakmakla mükellefiz. Attığımız her adımda milletimizden aldığımız desteğin hakkını vermeye çalışıyoruz. Yeni yönetim sisteminin ilk bütçesi Meclis'te kabul edildi. Her 100 liranın 86 lirası faiz ödemelerine gidiyordu. Bu oranı yüzde 10'lara kadar düşürdük. Buradan ettiğimiz tasarrufla Cumhuriyet tarihinde yapılanların üstünde bir hizmet götürdük. Geldiğimizde 25 havalimanı vardı ama şimdi 56 havalimanı var. En uzak yerde yarım saat 45 dakikada havalimanlarına ulaşabiliyoruz. Hastanesi, üniversitesi olmayan ilimiz yok.

BELEDİYE BAŞKANLARINA SESLENDİ

Belediye başkanlarına tavsiye ediyorum. Şehrinizde bir tane mağdur varsa yaptığınız diğer işlerin hiçbir anlamı kalmaz. Muhtar kardeşlerim, belediye başkanlarımız özellikle AK Partili belediye başkanları sizin emrinizdedir. Bunu yapmıyorlarsa, şikayetlerinizi yazmalısınız. Kaymakamlar sizin emrinizdedir.Mazlumlar ve mağdurların ihtiyaçlarını karşılamadan huzurla başınızı yastığa koymamanız lazım. Mevlana 'Dert insana yol gösterir' diyor. Bizler de dertli olacağız. Önümüzdeki dönemde milletimizin dertleriyle dertlenmeye devam edeceğiz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın. Ama rabiamızı da unutmayacağız. Bizi birbirimize kırdırmak isteyenlere cevabımız bu olacak. 

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • Leyla 1 yıl önce Şikayet Et
  Recep Tayyip Erdoğan, asolan vatandaşımızın sorunları kendi aralarında çözebilme yetenegidir , kimseyi kimseye şikayet etmeden, ancak bazı durumlarda işin içinden çıkmak oldukça güç bir durum, örneğin hiç alakanız olmayan bir kişi ile başınızın belaya girmesi gibi, kendini deliliğe verip çevresine rahatsızlık veren , muhtarından, belediyesinden, güvenlik güçlerine kadar hiç kimsenin duruma müdahale edememesi kadar zor bir durum olamaz.lütfen bu tür konulara eğilim göstermenizi , vatandaşın bir kişi yüzünden rahatsız edilmesine izin vermeyiniz.Allaha emanet ederim.
  Cevapla
 • ÇAKMA 4B Lİ 1 yıl önce Şikayet Et
  özelleştirme sonucu 4c statüsünden bizlere verilen çakma 4 b statüsünden dolayı mağduruz haklarımızı istiyoruz sayın cumhurbaşkanım ayrımcılığı kaldırın gerçek 4 b istiyoruz.
  Cevapla
 • Ramo 1 yıl önce Şikayet Et
  Sonuna kadar seninleyiz Cumhur Başkanım. Durmak yok yola devam inşaAllah.
  Cevapla
 • Mehmed 1 yıl önce Şikayet Et
  Kraldan çok kralcılara dikkat. Temizleyin bunları artık.
  Cevapla
 • ne yapmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu CHP'nin başındaki adam daha bizim hür irademizle seçtiğimiz başkana saygı duymasını bilmiyor. Bizim seçtiğimize saygı duymayan adam, yarın başımza geçse bize neler yapmaz, düşünün...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BAE'den Libya'da skandal hamle! ABD'den son dakika petrol uyarısı
Son dakika haberi: 12 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı