Mitingde Erdoğan'ı kızdıran olay!

Sivas'ta halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting sırasında slogan atarak toplantıyı provoke etmek isteyenlere sert tepki gösterdi, Erdoğan, "Biz KİT’lere falan kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Her şeyi verdik. Şu toplantıyı da provoke etmeyin." dedi.

GİRİŞ 08.02.2019 15:10 GÜNCELLEME 08.02.2019 16:29
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle

 

Biliyorum ki Sivas’taki bu yiğitler en zor zamanlarda haktan ve adaletten ayrılmadılar ayrılmazlar. Bu yiğitler her şartta sadece hakkı tutup kaldırırlar. Sizin Ak Parti’yi nasıl sahiplendiğinizi biliyorum.Asırlar boyunca burası ticaretin sultan şehri oldu. O yüzden de buraya ‘Sultan Şehri’ deniyor.Sivas öyle sıradan bir şehir onun için 31 Mart seçimi çok önemli, rast gele ellere bu seçim bırakılamaz. Şehrimiz Danişment, Eretna ve Selçuklu gibi devletlere başkent olduğu gibi milli mücadelemize de Gazi Mustafa Kemal ile birlikte başkentlik yapmıştır. Ne dedik yola çıkarken uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece gideceğiz. Kimse merak etmesin.

MİTİNG ALANINDAN GELEN SESLERE TEPKİ

Biz KİT’lere falan kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Her şeyi verdik. Şu toplantıyı da provoke etmeyin. Alışılmış bir siyasetçi değilim. Alışılmış bir lider de değilim. Lütfen, samimi olalım dürüst olalım bu toplantımızı da güzel bir şekilde çıkaralım.

NE DİYORLAR DOMATES, PATLICAN PATATES

Bizler Cudi’de Gabar’da Tendürek’tde terörle mücadeleyi verirken onları temizlerken sıfırlarken sizin söylediğinize bakın. Biz bunları yaparken birileri bizleri farklı yerlerden vurmaya çalışıyor. Ne diyorlar domates, patlıcan patates… Ya düşünün be bir merminin fiyatı nedir? Düşünün benim Mehmedimin giyinip kuşanıp bu teröristlere karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir bir düşünün. Bunları bu iktidar yapıyorsa başarıyorsa… Siz hala domates, patates, sivri biber konuşuyorsunuz. Yani bizi Corc, Hans bir yerlerden vurmak istiyor bunlar da onlara el ayak oluyorlar. Biz mücadeleyi hep kazandık kazanmaya da devam edeceğiz.Gerekirse tanzim satışları belediyelerin eliyle kurarız. En ucuz fiyata ürünleri getiririz dedik.MUHSİN KARDEŞİMİ İSTİSMAR EDİYORLAR

Birileri çıkıyor Muhsin kardeşimi istismar etmek suretiyle Sivas’ta belediyeyi alma gayretine giriyor. Şu ana kadar Sivas’a verilmiş hizmetleri veren bir AK Parti iktidarı var.Bizi yollara düşüren bu Sivas hasretidir. Sivas’ın gönlünde nifak değil birlik beraberlik duyguları filiz vermiştir. Bazı dedikodular oluşturuyorlar neymiş AK Parti adayını çekecekmiş sakın bu yalanlara, dedikodulara, fitneye aldanmayın. Biz sıradan bir mahalle partisi değiliz. Bizim şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır. AK Parti ve MHP. Cumhur İttifakının içinde başka parti yoktur. Bizimle rastgele bir fotoğraf çekilip bu fotoğrafı sağda solda istismar etmeye çalışanlara inanmayın.

VATANIMIZA UZANAN HER ELİ KIRARIZ

Sivas’ta 31 Mart seçimlerinin ülkemiz için milletimiz için hayırlara vesile olmasını istiyorum. Kutlu yürüyüşümüzün son imtihanı olan 31 Mart için kampanyamızı ilk olarak buradan Sivas’tan başlattık. Sivas cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bir şehirdir. Burası esarete meydan okuyan karargahtır.Sivas’tan yola çıkarken diyoruz ki milli sınırlar içerisinde vatan bir bütündür. İstiklalimiz bizim namusumuzdur şerefimizdir. 100 yıl önce Sivas’ta söylediğimizi 100 yıl sonra bugün yine aynı yerde tekrar ediyoruz.Vatanımız, bayrağımız, istiklalimiz, bizim namusumuz şerefimizdir.Vatanımıza uzanan her eli kırarız. Cudi’de, Afrin’de, Gabar’da kırdık. Yine kırarız… Büyük Türkiye hedefine kurulan her tuzağı bozduk, yine bozarız.Bize saldırmak isteyenlere gereken dersi verdik yine veririz.İçeriden ya da dışarıdan Türkiye’ye operasyon yapmak isteyenlere cevabını veririz.Eski Türkiye kurmanın hesaplarını yapanların hevesleri yeniden kursaklarında kalacaktır.

SİVAS'A YAPILAN YATIRIMLAR

Son 16 yılda Sivas’a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 28 katrilyon Sivas’a yatırım yaptık. Cumhuriyet tarihinde bunun bir örneği yok. Eğitimde 3 bin derslik inşa ettik. Sivas’a ikinci üniversiteyi Bilim ve teknoloji Üniversitesi’ni biz kurduk. Bu üniversiteyi de sıfırdan inşa ettik. Bizden önce Sivas’ta üniversite yoktu.55 bin metrekarelik alana millet bahçesi yapıyoruz. CHP, ben kıraathane diyorum onlar kumarhane diyor. La teşbih; dervişin zikri fikri meselesi var ya işte bunların durumu da bu.Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattımızın inşası da hızla devam ediyor. Bu hat Ankara Sivas yolunu da 2 saate düşürecek inşallah bu yıl test sürüşlerini başlatıp gelecek yıl da hizmete açmış olacağız. Demiryollarımızın ihtiyacı olan travers fabrikasını istihdam sağlamak için Sivas’a kurduk. Yüksek hızlı tren yaptık. Şimdi onlar aman yapmayın der.Şu anda Ulaştırma Bakanı da burada notları da alıyor işi takip etmez bitirmezse eyvallah, güle güle… Takip edecek…Sivas’a bir lojistik merkezi yapmak için kolları sıvadık ihalesini yaptık. Biz dedik mi yaparız.

YORUMLAR 54
 • PTT 5 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanına birileri eksik bilgi mi veriyor acaba. benim bildiğim PTT ve benzeri bazı kurumlardaki taşeronlara kadro verilmedi. O zaman çalışma bakanı 50 bin kişiye kadro verilmediğini söylemişti. Yani orada sesini duyurmaya çalışanlar bu kadro vrilmeyen kurumlardan olabilir.
  Cevapla
 • Aybek 5 yıl önce Şikayet Et
  Yaw arkadas rizki veren Allah, nedir bu memur olma aski, yeter yahu her yerde duy sesimi duy sesimi, sen baskandan degil Allahtan iste.
  Cevapla
 • sorun bu 5 yıl önce Şikayet Et
  güzel yorum zaten bu toplum ALLAH ta nistemediği için rızkı verenin ALLAH cc olduğunu unuttuğu için kazandığının bereketi yok geçinemediğinden şiakyet ediyor rızkı vereni unutursan rızk kesilir berketini görmezsin tabi, bide memura bu akdar maaş verirsen oalcağı bu ki,m çoban olur kim demirci olur kim tarımla uğraşır
  Cevapla
 • Can 5 yıl önce Şikayet Et
  Mübasırlere kadro verildi hizmetli memurlara da verilsin başkanım
  Cevapla
 • Vatandaş 02 5 yıl önce Şikayet Et
  Ben 26 aralık 2018 de iş başı yaptım hastanede nisan 2019 da işten çıkartılsın hayla iş sizin reis duy sesimizi 4 aralık magduruyum 22 gün önce ise alınsaydım kadroyu alacaktım Allah hepimizin Yardımcısı olsun
  Cevapla
 • Taşeron 5 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi yanlış anlaşılan bir konu var Taşeron bitmedi hala devam ediyor ve öbu devlete yük değil zaten paraları şirkete ödeniyor ekstra şirkete kar veriliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tarihi ziyaret öncesi Erdoğan açıklaması! Türkiye'ye net mesaj: İzin vermeyeceğiz
CHP Grup Sözcüsünden şoke eden gaf: Cemil Tugay'a “Cemil Bayık” dedi