Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık onlara güvenim kalmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CNN Türk - Kanal D ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Seçim anketlerine değinen Erdoğan, 'önceki seçimlerde gördük, doğru dürüst belki bir tanesi yakın bir sonuç tutturuyor, artık anketlere güvenim kalmadı' dedi.

GİRİŞ 23.02.2019 22:54 GÜNCELLEME 24.02.2019 00:38
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

 

 

Benim aziz milletim, bu ülkeye en ufak bir yatırımı olmayanların ideolojik formatlamasına, bu tezgaha, bu tuzağa düşmemeli.

Özellikle şehir planları büyük önem arz ediyor. Ne tür sıkıntılar çekiyorsak bakıyorsunuz plansızlıktan çekiyoruz. Bundan böyle bizim yerel yönetim anlayışımızda bunlar uzun vadeli ve kesinlikle hakkaniyete uygun şekilde hazırlanacak.

 

 

Sosyal belediyeciliği çok önemsiyorum. AK Parti belediyeciliği zaten tanımında bir sosyal belediyeciliktir.

TOKİ'yi para kazansın diye kurmadık. Şehirleşmede güzelliği, güveni, emniyeti yakalayalım ve vatandaşım huzur içinde rahatlıkla yaşasın.

AÇIK SÖYLEYEYİM, ANKETLERE ARTIK GÜVENİM KALMADI

Çok açık, net bir şey söyleyeyim. Benim artık bu anketlere vesaire güvenim kalmadı. Çünkü geçtiğimiz seçimlerde gördük, yaşadık. Doğru dürüst belki bir tanesi yakın tutturuyor. Yüzde yüz tutturma gibi bir şey yok. Çoğu açık ara yanıldı.

MANSUR YAVAŞ YORUMU

Geçmişinde bu MHP'liymiş. Artık kimse onun geçmişine bakmıyor, bugününe bakıyor. Bugününe bakarak değerlendirmesini yaptığı anda benim MHP'li kardeşlerim de ona kesinlikle oyunu vermeyecektir.

"KAYYUM ATAMALARINDAN GEÇ BİLE KALDIK"

Kayyum atamalarında geç bile kaldık. Daha zamanlı bu atamaları yapsaydık, Güneydoğu bugün çok daha farklı bir yerde olurdu.

KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞU STANDARD & POOR'S'UN TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI

S&P'nin Türkiye'ye karşı kasıtlı bir şekilde politik bir davranışı söz konusu. Zaten bizim artık S&P ile bir ilişkimiz kalmadığı için bu da onları tabii çıldırtıyor.

TRUMP'LA TELEFON GÖRÜŞMESİ: BENİ DAVET ETTİ, ÖNCE BEN SİZİ BEKLİYORUM DEDİM

Sayın Trump ile olumlu bir ilişkiye bu noktada sahibiz. Bu da birçok sorunu daha kolay çözmemizi sağlıyor. Kendisinin (ABD'ye) bir daveti oldu. Ben de 'Önce ben sizi bekliyorum' dedim.

31 Mart'tan sonra belki bir Washington ziyareti yapma durumum olabilir, belki kendisi (Trump) Türkiye'ye bir ziyarette bulunabilir.

YORUMLAR 23
 • vuslat 1 yıl önce Şikayet Et
  Anketlerle Algı yönetimi ve yönlendirilmesi yapılılyor.Anketlerin Cılgı çıktı.En sağlıklı anket 1 nisanda.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Emekliler gecinemiyor
  Cevapla
 • Kerim elçi 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis büyük dünya lideri bizim okul mğdürünüde değiştir. Allah senden razı olsun.
  Cevapla
 • TOKİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Toki ülkenin rant kapısıdır. internet ilanlarına bakın ne dediğimi çok iyi anlarsınız. Herkes çok iyi biliyorki parayı basan alıyor ve bir hafta sonra internetten satışa sunuyor. Bir çoğu kiraya veriyor yani evler para babalarının gelir kapısı. Hükümet TOKİ ler satılamaz şerhi koymadığı ve kiraya verilmesini engellemediği sürece fakirler ve ihtiyaç sahipleri zor görürler ev sahibi olmayı. TOKi ülkede gerçek ihtiyaç sahibine ön talep toplayarak en ucuz şekilde ev yapmalı talep olmayan yere ev yapıp satmak için uğraşmamalı.Kesinlikle lüks konut yapmamalı zengine peşkeş çekilmemli kurum.
  Cevapla
 • Yıldırım 1 yıl önce Şikayet Et
  TOKİ nin evleri ilk başta çok uygundu sonradan dediğin gibi oldu
  Cevapla
 • saydemir 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu bilgi doğru ise yazıklar olsun,garib guraba mazlumun yanında olan bu iktidara bu yakışmıyor,derhal gereği yapılmalı.
  Cevapla
 • AMA 1 yıl önce Şikayet Et
  Ama anket yaptırmadan durmuyorsuuz. ve sonuçları çok önemsiyorsunuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rize'den acı haber: Ölü sayısı yükseldi!
Sirte için geri sayım: Operasyon için hazırlıklar son aşamada