Guaido'nun Türkiye iddiasına Erdoğan'dan cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında, Guaido'nun ortaya attığı 'Maduro'ya yakın bazı isimler Türkiye'ye kaçtı' iddiasına tepki gösterdi. Erdoğan, 'Guaido daha Türkiye'yi tanımıyor, burayı kabile devleti sanıyor, ama bazı şeyleri bu süreçte öğrenecek' dedi.

Guaido'nun Türkiye iddiasına Erdoğan'dan cevap
Guaido'nun Türkiye iddiasına Erdoğan'dan cevap
GİRİŞ 27.02.2019 00:10 GÜNCELLEME 27.02.2019 01:27
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV - Star TV ortak yayınında, Venezuela konusunda yaptığı değerlendirmede Maduro'ya desteğini yineledi.

 

 

Erdoğan şöyle konuştu:

"İNSAN UTANIR YA!"

 

 

Şu gerçeği görmek lazım. Bir defa Maduro seçilmiş bir liderdir. Guaido seçilmiş bir lider değildir, o Meclis Başkanlığı'na gelmiş birisidir. Ne yazık ki, onu oraya eyalet valisi gibi atama gayretleri var.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İnsan utanır ya. Sen seçimle oraya gelmedin ki. Seni birisi oraya atıyor. Senin demen lazım ki, "ben seçilerek gelmedim, ben bu göreve talip olamam" demen gerekir.

Diyorlar ki, "açlık, sefalet falan.." Ben daha kısa süre önce oradaydım. Öyle bir şey yok.

"GUAIDO TÜRKİYE'Yİ DAHA TANIMIYOR, ÖĞRENECEK"

Guaido'nun, Maduro'ya yakın bazı isimlerin Türkiye'ye kaçtığı iddiasına da tepki gösteren Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Benim ülkeme Venezuela'dan kaçıp gelen herhangi bir kimse yok. Aramızda ticari ilişkiler var. Bu çerçevede oradan yetkililer gelir, görüşmelerini yapar. Guaido Türkiye'yi tanımadığı için, Türkiye'yi kabile devleti sanıyor. Bazı şeyleri öğrenmesi lazım. Devlet adamı olmak öyle kolay değil. Umarım bu süreçte bazı şeyleri öğrenir diye düşünüyorum."

YORUMLAR 32
 • Okanx34 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu guadio inek sabana benziyor
  Cevapla
 • Hamdi 5 yıl önce Şikayet Et
  Sayın cumhur reisim kuklalar ne yapsınlar işte velinimetleri ne derse onu yapıcaklar bunların hepsinde gördük türkiyeye laf sokmazlarsa kendilerini begendiremezler
  Cevapla
 • hasan 5 yıl önce Şikayet Et
  guaido ne tanıyor ki zaten, bizim kılıçdaroğlundan farkı ne ola...
  Cevapla
 • ALİ 5 yıl önce Şikayet Et
  Emperyalistler, para baronları artık aşikar bir şekilde dünyaya şekil vermeye çalışıyorlar. Ya Rab sen bu kafirlerin, zalimlerin zelil, perişan olduğu günde bizim de payımızın olmasını nasip eyle.
  Cevapla
 • izmir-dobracı 5 yıl önce Şikayet Et
  darbe gerçekleşirse maduro hükümeti siizn gibi hain-darbecisever-ikiyüzlü abd yalakasının yaltakçısının yanında kalacağıba afrikaya dahi gider şerefiyle yaşar onlar yine türkiyeye gelebiliyor şanı şerefi var koskoca abd ye direniyor sen gelsen seni almayız bile gauido milletini satanı biz almıyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran-İsrail geriliminde saflar belli oldu
Eurostat istatistikleri açıkladı! Türkiye evlilikte birinci sırada