Saatler kaldı! Hazırlıklar başladı...

31 Mart yerel seçimlere 1 gün kala ülkenin dört bir yanında seçim hazırlıkları hızla devam ediyor. İstanbul'da okullarda seçim sandıkları kuruldu. İzmir'de okullar ve seçim kurullarındaki hazırlıklar tamamlandı.

Saatler kaldı! Hazırlıklar başladı...
Saatler kaldı! Hazırlıklar başladı...
GİRİŞ 30.03.2019 14:14 GÜNCELLEME 30.03.2019 14:14

31 Mart yerel seçimlerine 1 gün kaldı. Seçmenlerin oy kullanacağı okullarda hazırlıklar tamamlandı. Beşiktaş Nisbetiye Caddes'ndeki özel bir okulda sabah saatlerinde oy kullanma kabini ve sandıklar sınıflara getirildi. Okul görevlileri kabinleri sınıflara kurdu, seçim sandıklarına ise numaralar asıldı.

Okul kapılarına ve koridordaki duvarlara seçmenleri yönlendirmek için sandık numaralarını gösteren kâğıtlar yapıştırıldı. Seçim gününde engelli ve yaşlıların rahat oy kullanmaları için ise giriş katlar belirlendi. 

İZMİR'DE HAZIRLIKLAR TAMAM

İzmir'de ise seçim kurullarında sandık sonuçlarının girişinin yapılacağı bilgisayarlar da hazır hale getirildi. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne bir gün kala, Kültürpark'taki 4 Nolu Hol'de yer alan İzmir İl Seçim Kurulu ile Konak 1 ve 2 İlçe Seçim Kurulları son hazırlıklarını tamamladı.

Yarın akşam saatlerinde, oy verme işlemlerinin tamamlanmasının ardından, sandık kurullarından gelen sonuçlar, bilgisayara girilerek kayıt altına alınacak ve daha sonra birleştirilecek.

Oy pusulalarının bulunduğu çuvallar, yarın saat 05.00'ten itibaren oyların kullanılacağı okullara gönderilecek.

Kültürpark'taki seçim kurullarında yarın yaklaşık 100 kamu çalışanının görevlendirilmesi planlanıyor. Her masada veri girişi için 3'er kişi görev yapacak. Seçmenlerin oy kullanacağı her okuldaki sınıflar ise oy verme işleminin en rahat biçimde yapılması için hazırlandı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Millet İttifakının 'açıklanamayan aday karmaşasını' vatandaşa sorduk!
Arda Güler'de mutlu son! Anlaşma sağlandı