Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu olay beni çok üzmüştür

Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu'nda 3300 NO'lu sandıkta kullanmak üzere içeri girdi ve oy sonrası açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 31.03.2019 13:52 GÜNCELLEME 31.03.2019 14:52
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada Malatya'da sandık başında yaşanan kavgayla ilgili olarak "Cumhurbaşkanı olarak beni ciddi olarak üzmüştür. Tabi bu konuda şu anda Adalet Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız yargı süreci olarak da gerekli bütün araştırmaları, soruşturmaları yapıyorlar. Bu tür durumlarda özellikle dudaklarımızın arasından çıkacak sözler çok büyük önem taşıyor. Temennim odur ki, seçimler bittiği ana kadar herhangi bir durumun olmamasıdır." dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda 3300 No'lu sandıkta oyunu kullandı. Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"BENİ CİDDİ MANADA ÜZMÜŞTÜR"

 

 

"Tabi 56 milyon Türkiye genelinde seçmen olarak kayıtlarda olduğu bir seçime gidiyoruz. Öncelikle sabah iyi başlayan ama daha sonra Malatya'daki olay gerçekten bizleri üzdü. Böyle bir durumun olmaması gerekirdi. Ne yazık ki iki vatandaşımızın ölümü Cumhurbaşkanı olarak beni ciddi manada üzmüştür. Aynı şekilde arkadaşlarımı... Tabi bu konuda şu anda Adalet Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız yargı süreci olarak da gerekli bütün araştırmaları, soruşturmaları yapıyorlar. Ben bu iki arkadaşımıza rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. 

"PARTİLER ARASI BİR SORGULAMAYA GÖTÜRÜLMESİ DOĞRU DEĞİL"

Fakat bu durumun tabi partiler arası bir adeta sorgulamaya, partiler arası bir bu noktada yargılamaya götürülmesini doğru bulmuyorum. Bu tür durumlarda özellikle dudaklarımızın arasından çıkacak sözler çok büyük önem taşıyor. Temennim odur ki, seçimler bittiği ana kadar herhangi bir durumun olmamasıdır. Arkadaşlarımdan aldığım bilgilerle de şu ana kadar da iyi gidiyor.

Başta tabi 30 büyükşehrimiz olmak üzere, seçimlerden başarılı bir şekilde çıkıp demokrasinin adeta temel taşı olan yerel seçimlerin inanıyorum ki merkezi sisteme de 1 Nisan'dan itibaren güç katacaktır.

İSTANBUL'DA BASIN TOPLANTISI...

Ben tekrar tüm milletimize, seçmenlerimize hayırlı olsun diyorum. Yüksek bir katılımla akşam sandıkları kapatmış olalım. Belli bir yere kadar İstanbul'da takip edeceğim. Belli bir yerden sonra bir basın toplantısı İstanbul'dan yapıp Ankara'ya hareket edeceğim.

Şahsıma gelip istemediler. Değerlendirmelerimizi yaptık muhtarlarla ilgili oyumuzu da kullandık."

YORUMLAR 20
 • derviş 3 yıl önce Şikayet Et
  Muhtarlığın ve ilçe belediyelerin kaldırılması taraftarıyım. Her ile bir belediye başkanı yeter. Bu ne böyle, bir sürü pusula, bir sürü aday. Ne gerek var. En azından şu muhtarlığı kaldırın. Yıl olmuş 2019 ne gerek kaldı muhtara, israftan başka bir şey değil.
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülke için geçen onlarca yıl hakkını helal et reis
  Cevapla
 • AKTAŞ 3 yıl önce Şikayet Et
  Belediye başkanı 'nın olduğu yerlerde muhtara ne gerek var anlamadım. Muhtar neymiş mahalleyi denetleyecekmiş belediye armut mu topluyor denetlesin. Avrupada sabah 5 te belediye çalışanları sokaklarda olumsuz birşey varmı diye sokak sokak dolaşırlar...
  Cevapla
 • Ali Mercan 3 yıl önce Şikayet Et
  Reis avrupa basini sen alirsan kalptan giderler ama muhalefet alirsa sevincen ölürler Reis söyle ve böyle sen bunlarin sonu oldun
  Cevapla
 • aahha 3 yıl önce Şikayet Et
  :) ahaha
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Muhtarlık Belediye başkanlıkları kaldırılmalı... Bune böyle ortalık aday dolu Biz Başkanımızı seçelim Başkan'da ilimize vali ilçemize kaymakam atasın oldu bitti...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yasama ne kadar güçlü olursa demokrasi o kadar tahkim olur
Resepsiyonda Vali'nin elini sıkmayan albay ilden gönderildi