Gül: Tek yetkili olarak YSK belirlenmiştir

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu sürecin tek yetkilisi YSK’dır” dedi.

Gül: Tek yetkili olarak YSK belirlenmiştir
Gül: Tek yetkili olarak YSK belirlenmiştir
GİRİŞ 08.04.2019 22:20 GÜNCELLEME 08.04.2019 22:23
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, yayımladığı açıklamanın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Genel Başkan Yardımcılarının haksız ve yersiz ithamları karşısında yapılan bir açıklama olduğunu belirtti.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, resmi twitter hesabından yayımladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Genel Başkan Yardımcılarının haksız ve yersiz ithamları karşısında aşağıdaki açıklamayı yapmak zarureti hasıl olmuştur.
Daha önce defalarca ifade ettiğimiz üzere, Anayasa’nın amir hükmü ve seçim kanunları tüm seçim sürecinin tek yetkilisi olarak Yüksek Seçim Kurulu’nu (YSK) belirlemiştir.
Buna göre, seçim günü yapılan tüm işlemler gibi, seçim sonrasında yapılan itirazları değerlendirme ve kesin karara bağlama yetkisi de YSK’dadır.
Seçim sonuçlarına itiraz her siyasi partiye tanınan bir haktır. Tüm partiler her türlü itiraz ve şikayet hakkını anayasal güvence altında kullanmakta olup, hak arama mercii de YSK’dır.

Ayrıca yapılan itirazlar YSK’nın tüm toplantılarında siyasi partilerin temsilcileri ile birlikte değerlendirilmekte ve karara bağlanmaktadır.

Bu kadar şeffaf olan bir süreçte CHP Genel Başkanı ve Parti sözcülerinin şahsımı hedef alan ithamlarını akıl, insaf ve izanla izah etmek mümkün değildir.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve Parti sözcülerinin kamuoyu algısını manüple etmeye yönelik beyanları demokrasimize ve kurumlarımıza karşı kabul edilemez ithamlardır.
Bu sorumsuz davranışın ülkeye ve millete hiçbir faydası yoktur. Yürüyen hukuki bir süreçtir, bu sürecin tek yetkilisi YSK’dır. Sonuç olarak milletimizin iradesi ne ise o gerçekleşecektir.

Hepimize düşen bu sonucu beklemek ve çıkacak karara saygı duymaktır”

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
    Eğer bu hırsızlıklara rağmen YSK sandıkların hepsinin sayılmasına izin vermiyorsa! bundan YSK sorumlu olacaktır! bu böyle biline?
    Cevapla
  • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
    Tek yetkili YSK ama 38 Sandığın sayılmasına neden karar vermiyor?.Milletin Oyu Çalınmıştır aksi karar çıkarsa Oy Hırsızlığına pirim vermiş olur?.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
HDP'li Garo Paylan: Ayasofya'da bir yanda ezan okunsun, bir yanda çan çalsın
Aziz Yıldırım: Bu şerefsizlerin hepsi kaçtı!