Bahçeli'den Kılıçdaroğlu açıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, 'Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı kabul edilemez niteliktedir. Hiç kimse olayların gizli faili ve azmettiricisi olarak partimizi gösteremez' dedi.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu açıklaması!
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu açıklaması!
GİRİŞ 22.04.2019 18:43 GÜNCELLEME 22.04.2019 20:09
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 'Başkanlık Divanı Toplantısı' sonrası konuyla ilgili yapmış olduğu yazılı açıklama şu şekilde:

 

"MİLLETİMİZİN SİNİR UÇLARIYLA OYNANIYOR"

"Türkiye kontrollü şekilde tırmandırılan, sistematik biçimde genişletilen siyasi anlaşmazlıkların ve sertleşen görüş ayrılıklarının yörüngesine çekilmiştir.

Milli beka, milli kimlik, milli varlık ve kardeşlik için duyduğumuz kaygı verici gelişmelerin tamamı ve öngörülerimiz maalesef gerçekleşme yolunda hız kazanmıştır.

 

 

Bugünkü ülke tablosunda milletimizin sinir uçlarıyla oynanması şöyle dursun, milli sabır ve tahammül sınırları vahim derecede tahrip edilmiştir.

"CHP'NİN PKK'YA UMUT BAĞLAMASI MİLLETİMİZDE BÜYÜK BİR TEPKİ VE İTİRAZA NEDEN OLMUŞTUR"

31 Mart öncesi yaptığımız uyarıların hemen hepsi ne hazin ve ibretlik bir vakıadır ki, yaşanmaya, birer birer ortaya çıkmaya başlamıştır.

CHP’nin sırf daha fazla belediye kazanmak için PKK’ya umut bağlaması, HDP’yle aynı hizaya girmesi milletimizde beklendiği gibi büyük bir tepki ve itiraza neden olmuştur.

"KARANLIK SENARYO ADIM ADIM İCRA EDİLİYOR"

Açıktır ki, kaleme alınan karanlık bir senaryo adım adım icra edilmektedir.

Meydana gelen zincirleme olaylar CHP’nin öz eleştiri yapmasını zorunlu hale getirmiştir.

İstanbul merkezli derinleşen tahrik kampanyasının, bardağı taşıran sandık yolsuzluklarının, izahı olmayan hak gasplarının, hukuka giydirilmek istenen deli gömleklerinin ülkemizin meflûç hale gelmesi için planlandığı bir vehim değil, bir vakadır.

"MHP, TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARI DİKKATLE TAKİP ETMEKTEDİR"

Türkiye ekonomisine yönelik organize saldırıların, 31 Mart’ı kaosa havale etmek isteyen iç ve dış odakların, bunlara çanak tutan maksatlı ve marazi siyasetçilerin yanan ateşe benzin döktükleri, bunu da pervasızca yaptıkları geldiğimiz bu aşamada barizdir, belgelidir.

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye üzerinde oynanan oyunları dikkatle takip etmektedir.

"PROVOKASYONLARA KARŞI SOĞUKKANLI VASFIMIZI SONUNA KADAR KORUYACAĞIZ"

Özellikle partimizi provokasyonlarına alet etmek isteyen ahlaksızlara karşı uyanık ve soğukkanlı vasfımızı da sonuna kadar koruyacağız.

Bu kapsamda bugün akşam saat 18.00’de toplanan Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı’nda ülkemizi tesiri altına alan son gelişmeler teferruatıyla görüşülmüş, aşağıda maddeler halinde ifade edilen tespit, teşhis, teklif, uyarı ve kanaatlerimizin kamuoyuyla paylaşılmasına karar verilmiştir.

"SAYIN KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRI KABUL EDİLEMEZ"

1- Kaynağı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, hangi bahaneyle yapılırsa yapılsın şiddeti tasvip etmek, şiddete göz yummak akıl ve vicdan ölçülerini inkar etmektir.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde katıldığı şehit cenazesinden hemen sonra maiyetiyle birlikte karşı karşıya kaldığı saldırı ve kötü muameleler kabul edilemez niteliktedir.

"HİÇ KİMSE BU OLAYDA PARTİMİZİ GİZLİ AZMETTİRİCİ OLARAK GÖSTERMEYE KALKIŞMAMALIDIR"

Milli kültürümüzün, inançlarımızın ve geleneklerimizin tamamen hilafına vasat bulan dünkü manzaraları Milliyetçi Hareket Partisi reddetmektedir.

Hiç kimse olayların gizli faili ve azmettiricisi olarak partimizi ve dava arkadaşlarımızı göstermeye kalkışmamalıdır.

"SAĞDUYU, SABIR, SAKİNLİK VE AKIL DAVAMIZIN HARCIDIR"

Partimizi hedef alan iğrenç iftiraların, sosyal medya aracılığıyla yapılan hayasız saldırıların, ilkesiz medya karalamalarının, ilkel isnatların alçak bir komplo olduğu katidir, kesindir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyaset ve üslubu kavga ve karışıklığa değil, kardeşlik ve kucaklaşmaya hizmet etmektedir.

Sağduyu, sabır, sakinlik ve akıl davamızın harcıdır.

"TERÖR SALDIRISININ ZAMANLAMASI BİR TEZGAHIN TEZAHÜRÜNE İŞARETTİR"

2- Berat Kandili gecesi Türkiye-Irak sınırında 4 kahramanımız PKK’lı teröristlerin saldırılarıyla şehit olmuş, 6 kahramanımız da yaralanmıştır.

31 Mart seçimlerine kadar hiçbir eylemi görülmeyen katillerin, bugünkü nazik ve hassas dönemde hunhar saldırılarla tekrar gündem olmaları muhataralı bir tezgâhın tezahürüne işarettir.

"OLAĞANÜSTÜ İTİRAZ SÜRECİ, 1 MAYIS VE ÇUBUK HADİSESİ"

Bir yanda YSK’nın İstanbul seçimleriyle ilgili olağanüstü itiraz sürecinin işlediği, diğer yanda 1 Mayıs gösterileriyle ilgili bugünden zorlama ve dayatmaların tedavülde olduğu bir zaman aralığında Çubuk hadisesi gerçekleşmiştir.

"PROTESTO KAÇINILMAZKEN, HİÇBİR TEDBİR ALMADAN, EMNİYETİ BİLGİLENDİRMEDEN ŞEHİT CENAZESİNE KATILMAK..."

Mehmetçik katilleriyle örtülü ittifak yapanların, HDP’yle aynı kareye girenlerin, YPG’ye terör örgütü demekten acziyet yaşayanların protesto edilmeleri neredeyse kaçınılmaz iken, adeta meydan okur gibi, hiçbir tedbir almadan, güvenlik güçlerini bilgilendirmeden, şehit ailesine bilgi vermeden şehit cenazesine katılmaları eğer gaflet değilse, kesinlikle bir gizli gündemin sonucudur.

"BERAT GECESİ'NDE SALDIRAN HAİNLER İKİNCİ PLANA DÜŞTÜ, KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRI ÖN PLANA GEÇTİ"

Ne üzücüdür ki, şehidimiz Yener Kırıkcı’yı ne anan ne de hatırlayan olmuştur.

Aziz vatan evlatlarına Berat Gecesi’nde saldıran hainler ikinci plana düşerken Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırılar ön plana geçmiştir.

Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nün yüksek duyarlılığı, şehidimizin geride bıraktığı acı ve yası dikkate alınmamış, muhtemel provokasyonlar gözardı edilmiştir.

Bize göre bunun izahı yoktur.

CHP’nin, HDP ve PKK ittifakı sıcaklığını hala korurken yöre halkının infialini ve galeyana gelme ihtimalini hesaba katmamak hem ufuksuzluk hem de siyasi mağduriyet tesis etme hazırlığıdır.

3- Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının failleri gözaltına alınmıştır.

Her şey hukuk içinde yürütülmektedir.

Kuşkusuz menfur saldırı bütün yönleriyle, bütün unsurlarıyla incelenmeli, adli ve idari soruşturma ve kovuşturma süreçleri derinleştirilerek temin ve takviye edilmelidir.

Gizli kapaklı hiçbir şey kalmamalıdır.

"BELEDİYE BAŞKANI'NIN, KILIÇDAROĞLU'NU OLAY MAHALLİNDE BIRAKIP KAÇMASI ARAŞTIRILMALIDIR"

Provokasyon varsa, oyun varsa, tuzak varsa, organize bir tertip ve tezgah kurulmuşsa mutlaka deşifre edilip sonuçlar milletimizle paylaşılmalıdır.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın olay mahallinden Genel Başkanı’nı bırakıp kaçması titizlikle araştırılmalı, olayların içinde parmağının olup olmadığı analiz edilmelidir.

4- Siyasette farklı ittifak modellerinin konuşulup yeni hükümet sistemine siyasi sicilleri karanlık ve şaibeli isimlerden sosyal medya vasıtasıyla itirazların dillendirilmesi önümüzde ağır bir gündemin varlığına işarettir.

Puslu ortamları siyasi çıkarları için devşirmeye kalkışan müflis siyaset eskilerinin; hem Cumhur İttifakı’na hem de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne kurnaz akınları Türkiye’nin uçuruma çekilme amacının en bariz delilidir.

Türk milleti Cumhur İttifakı’na ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, inanıyorum ki, adanmışlıkla, inanmışlıkla sahip çıkacaktır.

Mazileri yıkım ve çözülme olanların yeniden başlarını kaldırmaları beyhude bir çırpınmadır.

5- Gazi Meclisimizin 99’uncu kuruluş yıldönümünü kutladığımız bugünlerde, İlk Meclis’in aziz anıları, muhterem emanetleri, Milli Mücadele’nin eşsiz hatıraları milli vicdanda mahfuz tutulup, milli birlik ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesine katkı verecektir.

Beklentimiz budur, mücadelemiz buna yöneliktir.

Bu vesileyle bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İlk Meclis’in tüm mebuslarını, kurucu kahramanları ve vatanımızın bekası için canlarını seve seve veren muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

"TÜRK MİLLETİ, CHP İLE PKK'NIN KURDUĞU TUZAĞA DÜŞMEYECEKTİR"

6- Vatan ve millet uğruna evlatlarını şehit veren, bu yolda gazi olan, yıllarını bu mücadeleye adayan bütün kardeşlerimden, ailelerinden, arkadaşlarından ve vatandaşlarımdan metanetlerini korumalarını temenni ediyorum.

Türk milletinin, CHP ile PKK’nın kurduğu tuzağa düşmeyeceğine, birliğini ve beraberliğini bozmayacağına yürekten inanıyorum.

"BİZ OYUNU OKUDUK, MHP KARANLIK ŞİRRET OYUNUNUN İÇİNDE ASLA YER ALMAYACAKTIR"

Partimiz ve kadrolarımız, milletimiz üzerindeki oyunu okumuş, görmüş ve bozmak için bir kez daha harekete geçmiştir.

Bilinmelidir ki, Milliyetçi Hareket Partisi karanlık şirret oyunun içinde asla yer almayacaktır.

Aziz milletimizi de bu oyuna düşmemesi konusunda uyarmaya sonuna kadar devam edecektir.

"MHP BU KONUDA YEMİNLİDİR, HİÇBİR TAHRİKE PRİM VERMEYECEKTİR"

Kirli oyundaki aktörlerin partimize yönelik saldırıları ve yükselen öfkeleri ters tepecek, nihai olarak sağduyu kazanacak, Türk milleti emin adımlarla 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine ulaşacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi bu konuda yeminlidir, hiçbir tahrike prim vermeyecek, doğru bildiklerini haykırmaktan da vazgeçmeyecektir

YORUMLAR 49
 • ilhan nural 4 yıl önce Şikayet Et
  biz oyunda yokuz dogru beka dedik inanmadılar şimdi bay kemalda beka dedi ama senin oyunlarına gelmeyiz bay kemal onlar sinir ucumuzada dokunsa almayacagız tıpkı sivas madımakta rahmetli muhsin başkan gibi yerimizde takipteyiz tıpkı onun kurtardıgı bibi yine onları biz cıkaracagız camurdan
  Cevapla
 • baybars 4 yıl önce Şikayet Et
  adamın dibi hası gerçek vatansever
  Cevapla
 • lokman 4 yıl önce Şikayet Et
  chp nin çalışılmış tiyatro kurgusu, halk nasıl aldatılır hareketleri, davranışları, konuşma ları ,düzmece tavır hareket, vesaire vs.
  Cevapla
 • salih1159 4 yıl önce Şikayet Et
  Dini imanı ahlakı namusu olmayan bu rezillerden herşey beklenir gezi ve kazı olaylarında camileri ne hale getirdiklerini herkes bilir,Bellar ını şeytan versin.
  Cevapla
 • Aliy 4 yıl önce Şikayet Et
  O dört yiğitin ahı seni vicdanından??? yakalasın ta kii uyku haram olsun sana k.oğlu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İkinci el otomobil piyasasında hareketlilik! İşte 500 bin TL'ye satılan 10 araba...
Ramazan öncesi yüzde 20 zam şoku