TBMM Başkanı Şentop: Bu saldırının Mahmut Tanal'la...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Meclis'teki terör eylemi girişimi sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

TBMM Başkanı Şentop: Bu saldırının Mahmut Tanal'la...
TBMM Başkanı Şentop: Bu saldırının Mahmut Tanal'la...
GİRİŞ 15.05.2019 14:56 GÜNCELLEME 15.05.2019 15:32
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mustafa Şentop TBMM’deki terör eylemi girişimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şentop açıklamasında "Mecliste güvenlikle ilgili iyi işleyen bir sistem var. Giriş yaptıkları andan itibaren kendileriyle ilgili ilgili birimlerimiz tarafından öğreniliyor ve gereken yapılıyor" dedi.

 

 

TBMM Başkanı Şentop’un açıklamalarından satır başları:

Bekleme salonunda kadın erkek birlikte bir, bir buçuk saat vakit geçiriyorlar sonra tekrar birlikte giriş yapmak istediklerinde kadın olanın meclise giriş yasağı olduğu ortaya çıkıyor.

 

 

Meclisimizde güvenlikle ilgili iyi işleyen bir sistem var. Güvenlik görevlisi arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Savcılık soruşturması devam ediyor.

Meclisimiz milletimizin en yoğun ziyaret ettiği yerdir. Salı günleri 30 bin üzerinde kişi meclise giriş yapıyor. Güvenlikle ilgili giriş çıkışlarda kontrol ediliyor. Tekrar değerlendirmeler toplantılar yapılıyor ilave bir şey gerekirse yapılır.

Arama ile ilgili içeriye giriş yapan şahıs aranan bir şahıs olsa güvenlik görevlilerimizin önüne düşecektir. Erkek olanla ilgili herhangi bir arama yok. Kadın olan kişinin hakkında da örgüt üyeliğinden değil başka bir suçtan arama var.

Burada milletvekillerimize çeşitli bölgelerden talep geliyor. Bunlar arasında tanıdığınız da olabiliyor. Tanımadığınız da olabiliyor. Böyle bir olayın bir milletvekili ile ilişkilendirilmesi yanlış olur. Böyle bir ilişkinin şu anda bir kıymet oluşturduğunu düşünmüyorum soruşturma kapsamında ama şöyle bir şey öneririm hem milletvekili arkadaşlarımız hem de danışman arkadaşlarımız biraz daha dikkatli olmalı. Alınan tedbirlerle ilgili kimse rahatsız olmasın buranın güvenliği için alınan tedbirlerdir bunlar. Bütün ihtimalleri değerlendiriyor güvenlik görevlilerimiz. Soruşturma sırasında amaçları da ortaya çıkacaktır.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne malum olmadığı?. Milleti kimse kandıramaz!.
  Cevapla
 • Mardini 1 yıl önce Şikayet Et
  Tamam terörist dostudur. Her şey beklenir ondan.
  Cevapla
 • dursun özder 1 yıl önce Şikayet Et
  dhkpc nin babası mahmut tanal şaşırmadım
  Cevapla
 • vatanser 1 yıl önce Şikayet Et
  başkan bu tiyatroyu mahmut tanal yazmıştır senaryo
  Cevapla
 • Demir Ersoy 1 yıl önce Şikayet Et
  İlişkilendirmeyi bırak tam yapışık yarın Kılıçdar oğlu o temiz alınların dan öper
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem!
Son dakika: Bir ilimizden kritik karar! Valilik resmen duyurdu: Artık gerek yok...