Yıldırım: İstanbul da daha fazla kaybedecek zamanımız yok

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım 15 Temmuz Derneği'nin düzenlemiş olduğu iftara katıldı. Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlenen Şehit ve gazi ailelerinin bulunduğu programda Binali Yıldırım'a AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da eşlik etti.

Yıldırım: İstanbul da daha fazla kaybedecek zamanımız yok
Yıldırım: İstanbul da daha fazla kaybedecek zamanımız yok
GİRİŞ 19.05.2019 22:19 GÜNCELLEME 19.05.2019 22:21
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Programda konuşan Yıldırım, "Ülkemiz dünya savaşından sonra düşmanlar tarafından işgal edilmişti. İşgal orduları İstanbul'a girmiş, Beyoğlu'nda karargah kurmuşlardı. Caddede, sokaklarda düşman bayrakları asılmıştı. Amaç devletimizi yıkmak, milleti parçalayıp tarihten yok etmektir. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Onların hesabını Türk milletinin yiğit evlatları bozdu. Atatürk'ün kumandasında yeniden ayağa kalkan aziz milletimiz geleceğine sahip çıktı. Bu vesileyle İstiklal mücadelemizin 100. Yılını tebrik ediyor ve kurtuluş mücadelesinde canını seve seve veren bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum." dedi.

 

 

Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü:

"100 yıl önceki düşmanı bayraklarından üniformalarından tanıyorduk, biliyorduk. Onlar bize aleni düşmanlık yapmışlardı. Silahlarını üstümüze çevirmişti. Ama şimdi 100 yıl sonra içimizde sinsice saklanan hainler 15 Temmuz gecesi bir darbe kalkışması yaptılar. Beyni yıkanmış FETÖ'cü alçaklar ülkemizi işgal etmeye çalıştılar. Bunu yaparken aziz milletin alın teri ve göz nuruyla biriktirdiği vergilerle alınan tanklarımızı, uçaklarımızı kullanmaktan geri durmadılar."

 

 

"İSTANBUL'DA YENİ BİR ZAFERE İMZA ATACAĞIZ"

Yıldırım, "Türkiye, yeryüzünde bütün mazlumlara kucak açan bir ülkedir. Hepimiz bu kaleyi korumakla mesulüz. Türkiye'ye gözümüz gibi bakmalı ve hainlere fırsat vermemeliyiz. Bunun için ihtiyacımız olan birliktir beraberliktir, kardeşliktir. İstanbul da daha fazla kaybedecek zamanımız yok. Allah'ın izniyle 23 Haziranda yeniden şahlanacak ve İstanbul'da yeni bir zafere imza atacağız. Hazır mısınız? İstanbul hazır mı? Oylarımızın çalınmasına, oy pusulalarımızın yanlış sayılmasına, başkalarının hanesine yazılmasına fırsat vermeyeceğiz. Hakkımıza, hukukumuza sahip çıkacağız. Verilen her oyun yerini bulmasını sağlayacağız." diye konuştu.

YORUMLAR 4
 • Trabzonlu 3 yıl önce Şikayet Et
  İmamoğlu hemşerim olmasından utanıyorum trübinlere oynayan tüm vatan hainleri ile kolkola girmiş iyi hazırlanmış bir projesin yazıklar olsun senin ne olduğunu hala anlayamayanlara
  Cevapla
 • İSTANBUL...34 3 yıl önce Şikayet Et
  chdpkk,kominist parti,ip vb hepsi imamınoğlunda birleşti, Çalışmsys devam inşaallah kazanacağız..
  Cevapla
 • Samii 3 yıl önce Şikayet Et
  Bağırması gereken akpartiyken chp bağırıyor. YSK akpartiye kumpas kurdu. Oyları tekrar saydırsa binali kazanacaktı. Direk seçime gitti imamoğlunun önünü açtı. Mazbatanın verilmesi zaten fiyaskoydu. Kısaca her şey planlı programlı
  Cevapla
 • osmanli 3 yıl önce Şikayet Et
  Istanbulu makaryos imamogluna teslim etmiyecegiz baskan.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yargıtay: İnternet dolandırıcılığında zarardan banka sorumlu
SUV bombası! 5 dakika şarjla 200 km menzil! İşte özellikleri ve fiyatı