Cumhurbaşkanlığı: Generaller hakkındaki o sözeri kınıyoruz!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'Ulusal bir televizyon programında bir yorumcu tarafından TSK'yi komuta eden generaller hakkında sarf edilen hakaretamiz ifadeler ziyadesiyle rahatsız edicidir' değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı: Generaller hakkındaki o sözeri kınıyoruz!
Cumhurbaşkanlığı: Generaller hakkındaki o sözeri kınıyoruz!
GİRİŞ 03.06.2019 18:59 GÜNCELLEME 03.06.2019 20:19
Bu Habere 103 Yorum Yapılmış

Fahrettin Altun, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Haziran 2019'da bir televizyon kanalında yayımlanan programda, katılımcılardan biri tarafından, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) görev yapan generaller hakkında hakarete varan tahripkar bir dil kullanıldığı belirtti.

"CUMHURBAŞKANI'NIN İSMİNİ ANARAK BU YORUMU YAPMASI TALİHSİZLİK"

Bu ifadeleri kullanan kişinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isimini anarak yorum yapmasının talihsizlik olduğunu vurgulayan Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemizi terör örgütlerini kullanarak kuşatmak isteyenlere, ulusal güvenliğimizi tehdit edenlere ve uluslararası haklarımızdan mahrum bırakmaya çalışanlara karşı 'En büyük gücümüz' olarak nitelendirdiği kahraman ordumuza yönelik içeriden yahut dışarıdan yapılacak herhangi bir saldırıyı mazur göremeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

"TSK DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU SALIYOR"

Altun, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra orduya sızan hainlerden arınan TSK'nin bugün Çanakkale, Kut'ül Amare ve İstiklal Harbi ruhu ile mücadele vererek terörü kaynağında kuruttuğunu, dosta güven, düşmana korku saldığını vurguladı.

"BU TAHRİPKAR İFADELERİ EN SERT ŞEKİLDE KINIYORUZ"

TSK'nin erinden generaline kadar her kademedeki mensubuyla demokratik hukuk sistemi içerisinde devletin ve milletin emrinde görev yaptığını hatırlatan Altun, açıklamasına şöyle devam etti:

"Ulusal bir televizyon programında bir yorumcu tarafından TSK’yı komuta eden generaller hakkında sarf edilen hakaretamiz ifadeler ziyadesiyle rahatsız edicidir. Kahraman Mehmetçiğimizin yurt içinde ve sınır ötesinde her türden teröre karşı fedakarca mücadele yürüttüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası için üstün gayret sarf ettiği bir dönemde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza yönelik bu tahripkar ifadeleri en sert şekilde kınıyoruz."

NE OLMUŞTU?

Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'ın  Akit TV'deki programdaprogramında yorumcuya bir soru sorarken söylediği, “O hizaya gelmeyen apoletli Generalleriniz hepsi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşşek gibi saf tutacaklar." tepki toplamıştı.

YORUMLAR 103
 • YÖRÜK42 3 yıl önce Şikayet Et
  aklı sıra genarallere gaz verip darbe yaptırmaya çalışıyor hainler
  Cevapla
 • Selim 3 yıl önce Şikayet Et
  Akit'in ne mal olduğunu anlayabilen var mı.?
  Cevapla
 • Ali rıza 3 yıl önce Şikayet Et
  bu adam iktidara yakın deyil mualefet gazetecisi olsaydı simdi savcının karsısında hesap veriyordu
  Cevapla
 • önce vatan 3 yıl önce Şikayet Et
  Dava açılsın, hesap sorulsun. Bakalım kimlerin sesi çıkacak. İş tuttukları biri varsa daha iyi anlaşılır o zaman. Ne dengesiz tipler. Bunları ulusal basın kategorisine koymak hata. Asker vatanı milleti için saf tutar. Böyle ortalığı karıştıran basit televizyoncu bozuntularını adam yerine koymamak onlar için en büyük ceza olur.
  Cevapla
 • Yusuf 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar baktı dışardan bir hamle olursa Türkiye tek vücut oluyor,ozaman içerdeki maşaları devreye soktular.Hergün bir dangalak çıkıp bizim kutsal deĝerlerimize,saygı duyduĝuĝumuz kurum ve insanlara hakaretler ediyor.Çözüm gayet basit sayın savcılar görevlerini hızlı yapsın ve mahkemeler toplumu ilgilendiren suçlarda en aĝır cezayı versin.vesselam..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erteleme başvurusu yapmışlardı! Fenerbahçe - Konyaspor maçı oynanacak mı?
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan: Başörtüsü düzenlemesi laikliğe aykırı