Soylu: Defalarca söyledik, dalga geçtiler! Az mesafe kaldı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kato Dağı'nın artık ay yıldızlı bayrağın hüküm sürdüğü, ezan-ı Muhammedi'nin beş vakit okunduğu bir yer olduğunu söyledi. Soylu, Kato Dağı'ndan Kandil Dağı'na az mesafe kaldığını belirterek, 'defalarca söyledik, bizimle dalga geçtiler, bu terör bitecek, ülkemiz huzur içinde olacak' dedi.

GİRİŞ 05.06.2019 00:42 GÜNCELLEME 05.06.2019 00:49
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Bakan Soylu, AK Parti Trabzon İl Başkanlığınca Ramazan Bayramı dolayısıyla Atatürk Alanı'nda organize edilen programda yaptığı konuşmada, Allah'tan ülkenin birliğini ve beraberliğini daim etmesini diledi.

 

 

Bakan Soylu, vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın selamlarını ve bayram tebriklerini iletti.

"KATO DAĞI 2,5 YIL ÖNCE BİRİLERİNİN OYUN ALANIYDI"

 

 

Bugün Kato Dağı'nda askerlerle bir araya geldiğini anımsatan Soylu, Kato Dağı'nın bundan 2,5 yıl evvel birilerinin oyun alanı olduğuna dikkati çekti.

Soylu, yıllardır Türkiye'ye yönelik hain planların yapıldığı Kato Dağı'na dört kez gittiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"KATO DAĞI ARTIK AY YILDIZLI BAYRAĞIN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ VE 5 VAKİT EZANIN OKUNDUĞU BİR YER"

"Bir mesaj vermek istiyoruz, artık burası sizin lojistiğinizin sağlandığı, artık burası sizin teröristlerin eğitim yuvası olduğu, artık burası sizin bütün Türkiye'ye birliğinin ve beraberliğinin ortadan kalkması için zehir salgıladığınız yer değil. Artık burası ay yıldızlı bayrağın hüküm sürdüğü, ezan-ı Muhammedi'nin beş vakit okunduğu bir yer. Bilesiniz ki oradan verdiğimiz mesaj açık ve nettir, bu meydanlardan bunu defalarca söyledik, o zaman bizimle dalga geçtiler, 'hadi yap görelim' dediler. Biz hep, 'Bu terör bitecek, ülkem huzur içerisinde olacak' dedik. Şimdi burada bir şey söylüyorum, Kato Dağı'ndan Kandil Dağı'na az mesafe kaldı Trabzon, az mesafe."

"BOYUN EĞEN, GERİ ADIM ATAN BİR TÜRKİYE DEĞİL"

Bugün Türkiye'nin her tarafında huzur ve güven olduğunun altını çizen Soylu, "Kato Dağı'ndan Beytüşşebap'a indik. Beytüşşebap, PKK'nın en önemli merkezlerinden bir tanesiydi, şimdi AK Parti'nin bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bayrağı, milletimizin bayrağı ve hizmetkarlık bayrağı orada dalgalanıyor. Keşke sabah olsaydınız da Beytüşşebap meydanında, baskıdan kurtulan, çocuklarını özgür, hür ve bağımsız bir Türkiye'de yetiştirecek o insanların bayram sevincini hep beraber yaşayabilseydik." diye konuştu.

Terörle mücadele sonrasında bölgede yaşanan gelişmeleri değerlendiren Soylu, bu başarının milletin ısrarı, kararlılığı ve iradesi ile elde edildiğini vurguladı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 53
 • Samii 11 ay önce Şikayet Et
  Mecliste ve belediyelerde terörist devşirenler oldukça terör bitmez.
  Cevapla
 • Yanlız Kurt 11 ay önce Şikayet Et
  ALLAH sana ve Reisimize uzun ömürler versin her zaman yanınızdayız
  Cevapla
 • İnşallah 11 ay önce Şikayet Et
  9 Hazirandan sonra Lakin İsrail ve Abd tarafından son sistem denenmemiş şehir buharlaştıran silahları bu sene çıkacak olan Fıratın doğusunda gizlenmiş vaziyette harekata hazır Süfyan ordusu dediğimiz Teröristlere vermek suretiyle Ortalığı karıştırmak istiyorlar, Tüm gereksiz Sınır Kapıları Kapatılmalı, Silahsız Sivil çalışanlar aile ve çocukları ile birlikte Memleketleri tarafına sevk edilmeli. Gereksiz devlete zarar güvenlik zafiyet oluşturan tüm Rotasyonlar iptal edilmeli. Sınır Gümrük kapılarında Özel eğitimli, Silahlı Genç Bekar Personeller görevlendirilmeli. Yoksa zaiyat korkunç olabilir. Şimdiden tedbir alınız.
  Cevapla
 • Kemal 11 ay önce Şikayet Et
  Sen nerden bilyon bunları yoksa sendemi işin içindesin koskoca devlet istihbaratı bilmiyor da sen mi bilyon
  Cevapla
 • birol 11 ay önce Şikayet Et
  allah yardimciniz olsun dualarimiz sizinle
  Cevapla
 • yaren 11 ay önce Şikayet Et
  Adam gibi adam Süleyman SOYLU
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye yeni haritayı paylaştı!
ABD'den sonra kaos Paris'te! Çatışmalar çıktı