İGDAŞ’tan Mahmut Tanal’ın iddialarına yalanlama

İGDAŞ’tan, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, “Söz konusu paylaşımda iddia edildiği gibi Saadet Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar’ın oğlunun İGDAŞ’tan çıkarılması söz konusu değildir. Çünkü hiçbir zaman sayın Gökçınar’ın oğlu İGDAŞ’ta personel olarak çalışmamıştır” denildi.

İGDAŞ’tan Mahmut Tanal’ın iddialarına yalanlama
İGDAŞ’tan Mahmut Tanal’ın iddialarına yalanlama
GİRİŞ 10.06.2019 23:50 GÜNCELLEME 10.06.2019 23:50
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

İGDAŞ, CHP’nin İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Necdet Gökçınar’ın oğlunun işten çıkarılmasına yönelik Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İGDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, “Söz konusu paylaşımda iddia edildiği gibi Saadet Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar’ın oğlunun İGDAŞ’tan çıkarılması söz konusu değildir. Çünkü hiçbir zaman sayın Gökçınar’ın oğlu İGDAŞ’ta personel olarak çalışmamıştır. Dolayısıyla işine son verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Saadet Partisinin adayı sayın Necdet Gökçınar’ın oğlu R.E. Gökçınar 17 Nisan 2006 yılında İBB’de sözleşmeli memur olarak işe başlamış, 3 Mart 2009’da memur olmuş; 15 Mayıs 2012 tarihinden bu yana ise İBB Tesisler Bakım onarım Müdürlüğünde (657’ye tabi memur) halen mühendis olarak çalışmaya devam etmektedir. Bununla beraber; Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Necdet Gökçınar’ın avukat olan eşinin, İGDAŞ ile Avukatlık Hizmet Sözleşmesi vardır ve halen devam etmektedir. Şirketlerimizin sözleşmeli tüm avukatlarının bulunduğu sistemde rutin olarak yapılan iyileştirme çalışması nedeniyle takip dosyalarına geçici olarak sistem üzerinden erişilememektedir. Bu sistem iyileştirme çalışması şirketimizin tüm avukatları için geçerli olup, adayın eşine yapılan özel bir işlem değildir. Çalışmalar sonuçlanır sonuçlanmaz sistem erişime açılacaktır” denildi.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • sosyolog 11 ay önce Şikayet Et
  Bu adamın kendi ülkesiyle hiçbir duygusal bağı yok. Hani hep iç düşman derdik ya . İşte onlar bunlar...
  Cevapla
 • Meta 11 ay önce Şikayet Et
  Chp nin enbüyük sermayesi yalan iftira küfür hakarettir bunun üzerine kurdurulmuş bir partidir
  Cevapla
 • DARIDERELİ 11 ay önce Şikayet Et
  Vay be Saadet Partilileri CHP liler savunur oldu. Yalanlarla sözde haklarını CHP liler arar oldu. Saadet Partisine oy verenler hala ayılmayacaklarmı?
  Cevapla
 • Mustafa 11 ay önce Şikayet Et
  Bunlara ne desek boş.Huylu huyundan vazgeçmez.Çamur at izi kalsın başka bir bildikleri yok.Üzücü olan böyle adamların millet vekili olup devletten maaş almaları.
  Cevapla
 • kara 11 ay önce Şikayet Et
  Bunlarin hayati yalan.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümü
Merakla bekleniyordu! Büyüme rakamları açıklandı