ANAP lideri Çelebi'den dikkat Çeken İmamoğlu iddiası!

Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkanı İbrahim Çelebi, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na ilişkin 'Cumhuriyet projesi değil, bir Abdullah Gül projesidir' dedi.

ANAP lideri Çelebi'den dikkat Çeken İmamoğlu iddiası!
ANAP lideri Çelebi'den dikkat Çeken İmamoğlu iddiası!
GİRİŞ 13.06.2019 21:33 GÜNCELLEME 14.06.2019 21:53
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

ANAP lideri İbrahim Çelebi, 2 Haziran'da yenileme seçimlerini kazanan Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım'ı ziyaret ederek "hayırlı olsun" dileğinde bulundu.

 

 

Ziyaret sonrasında gazetecilere açıklama yapan Çelebi, Türkiye'nin çok büyük bir tehdit altında bulunduğunu, günün birlik ve beraberlik zamanı olduğunu söyledi.

"TÜM DÜNYA SAVAŞ GEMİLERİNİ DOĞU AKDENİZ'E TOPLADI, TÜRKİYE TEHDİT EDİLİYOR"

 

 

Çelebi, F-35'ler ve S-400'ler üzerinden Türkiye'nin büyük bir sarmal ve tehdit içerisinde olduğunu dile getirerek "Tüm dünya savaş gemilerini Doğu Akdeniz'e toplamış. F-35 ve S-400 üzerinden adeta Türkiye tehdit edilir hale geldi." diye konuştu.

Çelebi, 23 Haziran'da Türkiye'nin önünde çok ciddi bir İstanbul seçimi olduğunu, belli bir kesimin bunu genel seçim formatına dönüştürdüğünü ifade etti.

"İMAMOĞLU BİR ABDULLAH GÜL PROJESİDİR"

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın katıldığı televizyon programındaki açıklamalarına değinen Çelebi, şunları söyledi:

"Onun bir sözü dikkatimi çekti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun 'bir cumhuriyet projesi olduğunu' söylüyor. Proje olduğuna ben de katılıyorum ama bir cumhuriyet projesi değil, bir Abdullah Gül projesidir. Buradan 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e de bir soru soruyorum. 2018 yılının sonbaharında ekim veya kasım ayları olabilir. MEF Üniversitesi Rektörü Muhammet Şahin'in ofisine gittiniz mi? Gittiyseniz ne konuştunuz? Bazı şeyleri dikte ettiniz mi? Mesela CHP adayının Ekrem İmamoğlu olması gerektiği konusunda da ciddi telkininiz oldu mu? Bunu özellikle Abdullah Gül'e ve dün de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da söylediği gibi siyaset mühendislerine sormak istiyorum."

MUHARREM İNCE'YE ABDULLAH GÜL VE KILIÇDAROĞLU SORUSU

CHP'nin son cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye de bazı sorular yönelten Çelebi, "CHP'nin kapalı grup toplantısında, cumhurbaşkanlığı adaylığı görüşüldüğünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül'ü bir çatı adayı ve Millet İttifakı adayı olmasını dillendirdikten sonra siz kürsüye çıkıp rest çektiniz mi? '20 milletvekiliyle siz Abdullah Gül'ü aday gösterirseniz ben de 20 milletvekili imzasıyla cumhurbaşkanı adayıyım ve sizin oyunlarınızı bozacağım' dediniz mi?" ifadelerini kullandı.

"ESKİ SOY İSMİYLE EKREM MÜDAFA, AMERİKANCI BASININ ŞİŞİRDİĞİ BÜYÜK BİR BALONDUR"

İnce'ye ayrıca "Şimdi Abdullah Gül'ün ve içeriden dışarıdan siyaset mühendislerinin Türk siyasetine kazandırdıkları büyük tiyatrocu Ekrem İmamoğlu'nun, Abdullah Gül tarafından CHP'nin İstanbul adaylığına niye itiraz etmiyorsunuz?" sorusunu da soran Çelebi, "Ekrem İmamoğlu, eski soy ismiyle Ekrem Müdafa, Amerikancı basının şişirdiği büyük bir balondur." görüşünü savundu.

"BEYLİKDÜZÜ'NDE İMAMOĞLU HAKKINDA ÖYLE İDDİALAR VAR Kİ, DUYUNCA DUDAKLARIMIZ UÇUKLADI"

Çelebi, şöyle devam etti:

"Beylikdüzü'nde bize ciddi şekilde şikayetler, telkinler, hatta yalvarışlar, yakarışlar geliyor. Beylikdüzü'ne arkadaşlarımızla gittiğimizde İmamoğlu hakkında öyle iddialar var ki tabiri caizse dudaklarımız uçukladı. Yani Beylikdüzü'nde bunu yapabilen bir insan İstanbul'un bu imkanlarıyla, o psikolojik gücüyle neler yapmaz. Çünkü, çok tehlikeli bir proje. Karanlık, soru işaretli bir arkadaşımız. 2,5-3 ayda Atatürk'ün partisinden aday edilen bir siyaset tiyatrocusunu, densizce, hadsizce 'günümüzün Atatürk'ü' diyecek kadar ileri gidiyorlar. 2,5 aylık bir adamın ne icraatını, çalışmasını ve olgunluğunu gördünüz de böyle bir tespit yapabiliyorsunuz. Türk siyaseti bu tehlikeleri bertaraf edebilecek olgunluğa erişti, erişmeli. Bence bunun balonu sönüyor. Bunun makyajları da dökülmek üzere."

"ÇETELEŞME VE MAFYAMATİK HAREKETLER VAR"

Çelebi, dosyalar dolusu yolsuzlukların olduğu Beylikdüzü'nde adeta çeteleşmeye ve "mafyamatik" hareketlere varacak kadar bir baskının söz konusu olduğunu öne sürdü.

Bir gazetecinin İmamoğlu'nun "Ailecek ANAP'lıyım" sözünü hatırlatması üzerine Çelebi,  "Bence külliyen bir yalan." değerlendirmesinde bulundu.

İmamoğlu ve babasının bir dönem ANAP'ta bazı görevlerde bulunduğunu aktaran Çelebi,  şunları kaydetti:

"2002 seçimlerinden sonra yönünü AK Parti'ye çevirmiş. AK Parti'de baya baya bir mevzi aramış. 2004'te hatta o dönemki bölgede siyaset yapan belediye başkanlarına ciddi maddi yardım yapıyor. 2009'da da AK Parti'den Beylikdüzü Belediye Başkanlığı için aday adaylığında ciddi uğraş veriyor. Orada da olamıyor. Sonra yönünü, açık alanı CHP Beylikdüzü'nde buluyor.

"BİR ARA MİNİBÜSTEN BİR KARANLIK EL UZANDI"

CHP ilçe başkanlığı, akabinde bunu projelendiren Türk siyasetine hazırlayan arkada bir ekip var. Bir ara minibüsten bir karanlık el uzandı. Burada bir karanlık el var. Beylikdüzü Belediye Başkanlığına hazırladılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hainliği, ülke ihanetine kadar döndürecek gözü dönmüş insanların Türk siyasetine bir kazığıdır. İstanbul'da hava dönüyor. Bunlar bir ara mağdur edebiyatı yaptılar ancak mağduriyeti yaratanlar bunlar."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 11
 • ihsan 2 yıl önce Şikayet Et
  yalanoğlu bır haçlı projesi
  Cevapla
 • Anap 2 yıl önce Şikayet Et
  ANAP tekrar siyasette görmek istiyoruz .
  Cevapla
 • rabia 2 yıl önce Şikayet Et
  bu yazı çok acaip...cumhurbaşkanımızın dikkate almasını isteriz...abdullah gülede yazıklar olsun.
  Cevapla
 • Turuncu 2 yıl önce Şikayet Et
  İbrahim Çelebi bey ile tv de program yapılmalı
  Cevapla
 • halil 2 yıl önce Şikayet Et
  Beylikduzunde yaptiklarini devlet ortaya cikarsin..Gul bu isin icinde ise Allah onu bildigi gibi yapsin..Bu is Ingiliz isi oldugu belli oldu..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bylock'un lisans sahibi David Keynes neden döndü?
Haluk Levent'ten bomba açıklama: Galeyana geldim, özür dilerim