Vali Yerlikaya'dan İBB açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Vekalet ettiğim dönemde İBB kesinlikle borçlanmadı. İBB Meclisi mayıs ve haziran ayında iki defa toplanmıştır. Meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığı görülecektir. Belediyenin rutin işleyişi içinde düzenli olarak gerçekleştirilen ödeme ve harcamalar yapılmıştır" dedi.

Vali Yerlikaya'dan İBB açıklaması
Vali Yerlikaya'dan İBB açıklaması
GİRİŞ 07.07.2019 18:32 GÜNCELLEME 07.07.2019 19:02
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanlığına vekalet ettiği dönemle ilgili basın yayın organlarından çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.

'ŞAHSIMI HEDEF ALAN YALAN VE İFTİRA...'

 

 

Bazı basın yayın kuruluşlarında şahsıyla ilgili yayınlanan haberleri yalan ve iftira olarak niteleyen Yerlikaya, "Şahsımı hedef alan yalan ve iftira haberler nedeniyle açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur. Vekalet ettiğim dönemde İBB kesinlikle borçlanmadı. İBB Meclisi mayıs ve haziran ayında iki defa toplanmıştır. Meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığı görülecektir. Belediyenin rutin işleyişi içinde düzenli olarak gerçekleştirilen ödeme ve harcamalar yapılmıştır. (Kredi borçları, personel giderleri, hak ediş ödemeleri vb.)" ifadelerini kullandı.

Gerekli hukuksal yollara başvuracağını dile getiren Yerlikaya şunları kaydetti:

 

 

"İBB hizmetlerinin sürdürülebilmesi için çeşitli istihdam modelleriyle ihtiyacı gerekli görülen personel alınmıştır. (Örnek: Her yıl 4 aylığına geçici olarak İBB Plajlarında istihdam edilen 883 adet cankurtaran, temizlik ve güvenlik personeli vb. gibi) İBB’nin bütün harcama ve işlemleri bundan önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl ve bundan sonra da Sayıştay tarafından düzenli olarak denetlenmektedir, denetlenecektir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi bakımından açıklama zorunluluğu gerektiren, yalan, iftira ve isnatlar içeren haber ve yorumlarla ilgili olarak yargı mercileri nezdinde hukuksal yollara başvurulacaktır."

YAZDIR
YORUMLAR 82
 • TespiT 1 yıl önce Şikayet Et
  Ordu'nun intikamını almaya çalışıyor olsa gerek.
  Cevapla
 • mrt 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP lilerin hepsi sırtlarında birer yalan çuvalı ile dolaşıyorlar. Her gittiği yerde, her konuştuğu sözlerde bir, iki tanesini atıyorlar. Doğaldır :))))
  Cevapla
 • mahir 1 yıl önce Şikayet Et
  imamoğlu valilere karşı alerjisi var öyle yada böyle senden üst makamdır valilik itaat edeceksin birine İT dedin birine zarara uğrattı yemezler vali gereğini yapıp denetleme vs ne varsa yapmalıdır
  Cevapla
 • Ömer f. 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP ve havarilerinin bir elinde çamur bir eline kan var herkese sürüyorlar şimdi aynı çumuru valiye atmıştır.
  Cevapla
 • KARADERELİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalanın prim yaptığını gördüler, daha neler diyecekler?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan ve BAE'den Türkiye karşıtı hamle! Rezilliğin görüntüleri yayınlandı
Doğu Akdeniz'de dikkat çeken gelişme! 6 ülke birleşip anlaşma imzaladı