3 ayda maaş ödeyemez oldu

Adana’nın CHP’li Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart mahalli seçimlerinden bu yana geçen 3 ayda belediyeyi maaş ödeyemez hale getirdi. Belediye, işçilerin haziran ayı maaşları henüz vermedi.

3 ayda maaş ödeyemez oldu
3 ayda maaş ödeyemez oldu
GİRİŞ 11.07.2019 07:14 GÜNCELLEME 11.07.2019 07:27
Bu Habere 339 Yorum Yapılmış

Adana’nın CHP’li Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart yerel seçimlerden bu yana geçen 3 aylık sürede belediyeyi maaş ödeyemez hale getirdi. Belediye işçilerinin Haziran ayı maaşları ödenmezken, Karalar, “para yok” bahanesine sığınıyor.

 

 

PARALAR NEREYE GİTTİ?

Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, Karalar’ın işçilerin maaşlarını ödemediğini belirterek şunları söyledi: “Karalar belediyenin bütün yükünü vatandaşa yüklüyor. Belediye işçilerinin Haziran ayı maaşları ödenmedi. Şu an içeride bir aylık maaşları var. ‘Para yok’ diyorlar. Mali İşler Daire Başkanından 20 milyon liraya yakın işçi maaşlarının beklediği cevabını aldım. Hükümetimiz her belediyeyi ayrım yapmadan 4 ay boyunca hiç bir kesinti yapmadan paralarını gönderme kararı aldı. Her ay 15-20 milyon lira fazladan para giriyor kasaya. İşçilerin maaş paraları nereye gitti?”

 

 

İNDİRİM SÖZÜ YALAN ÇIKTI

Seçim öncesinde su fiyatına kademeli olarak yüzde 30 indirim sözü veren Karalar’ın TEFE-TÜFE artışını su fiyatına yansıtarak vatandaş aldattığı da ortaya çıktı. Zeydan Karalar’ın kelime oyunu yaparak Adanalı vatandaşlara suyu yüzde 30 pahalı kullandırdığını söyleyen Gülaçtı, “Karalar, Mayıs ayındaki ASKİ genel kuruluna yüzde 10’luk bir indirim teklifi getirdi. Şimdi her ay suya TEFE-TÜFE oranında zam geliyor. Yüzde 10 indirim yaptı, 3 ay sonra bir yüzde 10 indirim daha yapana kadar zaten yüzde 5-6 artış olacak. Kelime oyunu yapıyor. Karalar’ın bu dediği yolla yüzde 30 yerine maksimum yüzde 10’luk bir indirim yapılmış olacak” dedi.

YÜZDE 30 PAHALI SU

Gülaçtı, “Bizde Cumhur ittifakı üyeleri olarak dedik ki, madem yüzde 30 indirim sözün var, bunu tek seferde yapalım. 6 Mayıs’ta toplanan komisyonda, tek seferde yüzde 30 indirim olsun. Yıl sonuna kadar da herhangi bir zam yapılmasın kararını aldık. Ancak bu karar gündem yetkisi başkanda olduğundan dolayı ASKİ kurul gündemine alınmadı. Şu anda komisyon kararı bir sonraki ASKİ genel kurulunu bekliyor ki o da 2 ay sonra olacak. Maalesef Adana’lı bu yaz gününde suyu yüzde 30 ucuz kullanacağı yerde Karalar yüzünden yüzde 30 pahalı kullanıyor” dedi.

Yenişafak

YORUMLAR 339
 • Galip 4 yıl önce Şikayet Et
  Adanayı yıllarca milliyetçi muhafazakar olarak bilirdik. Zenginleşip rahata erince CHP-PKK -İP e oy verdiler. Bunu niye yaptılar izahi yok. Bir topluluğu Allah cezalandırmak isterse böyle idarecileri kendi elleri ile seçtirir. Beş yıl bu cezaya katlanacaklar kendileri istediler.
  Cevapla
 • mühendis 4 yıl önce Şikayet Et
  son 3 aydır maalesef işçiler maaş alamamakta. bunlar ancak ses çıkarır başka da icraat yok. İmamoğlu da aynı konuşur ama icraat yok. O kadar ses çıkardı ki iştiraklerden şimdi beyefendi izne çıktı. hizmet ehli olsa izin mizin kullanmaz çalışırdı. ama mailletim iyi kanıyor. ev sahibine kızıyor diye evi ateşe verdi. inş bu ateş ülkeyi yakmaz.
  Cevapla
 • bağımsız 4 yıl önce Şikayet Et
  Adana nasıl bir memleketmiş yazıklar olsun bu adama oy verip türk halkına eziyet ettirdiniz.....
  Cevapla
 • Samet 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadar yanlı yayın yapılmaz. Zaten belediye maaşları 4-5 ay geriden ödüyordu. O ödemeyi de sırf kötü imaj olmasın diye hükumetin verdiği ekstra destek ile yapabiliyordu.
  Cevapla
 • oraloğlu 4 yıl önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme: Eh boşuna demiyoruz '' Kendim ettim. kendim buldum. CHP ye oy verenler düşünsün. zaten belliydi...müşahade yakin ehlinden.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fidan'dan ABD çıkarması! Dosyalar hazır, CAATSA yaptırımlarına karşı Türkiye'nin kozu...
Tarım Kredi Market'ten büyük ramazan indirimi