HDP'den CHP ve İP'e çağrı: İttifakımız sürsün

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: "Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı, o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım" diyerek ittifak yaptıkları CHP, İP'e çağrıda bulundu.

HDP'den CHP ve İP'e çağrı: İttifakımız sürsün
HDP'den CHP ve İP'e çağrı: İttifakımız sürsün
GİRİŞ 11.07.2019 16:57 GÜNCELLEME 11.07.2019 16:57
Bu Habere 117 Yorum Yapılmış

31 Mart seçimlerinde PKK'nın siyasi uzantısı HDP CHP ve İP'le ittifak yapmıştı. HDP şimdi de bu ittifakın sürekli hale gelmesini isteyerek iki partiye de çağrı yaptı. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı, o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım." dedi. 

 CHP VE İP'E ÇAĞRI YAPTI: ORTAKLIĞIMIZ SÜRSÜN

Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi'ndeki Marmara Bölge Örgütlenme Konferansı'nda konuşan Temelli, 31 Mart'ta güçlü bir strateji ortaya koyarak barış ve demokrasi yolunun açılmasına vesile olduklarını söyledi. 

Türkiye'de büyük bir adalet mücadelesini hayata geçirmek gerektiğini belirten Temelli, "Seçim zamanları ortaya çıkan, sadece seçim sandıklarında buluşan mücadeleyi gelin sürekli hale getirelim, gelin demokrasi ittifakında buluşalım. Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı, o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım." diye konuştu. 

HDP VE İP ARASINDAKİ ORTAKLIK DEŞİFRE OLMUŞTU

Geçen hafta Meclis'te HDP'li Fatma Kurtulan, İP sıralarına dönerek "Siz PKK'lı ve HDP'li kişilerin verdiği oylar neticesinde burada oturuyorsunuz" demiş ardından bu mesele kamuoyunu uzun süre meşgul etmişti. 

 

YAZDIR
YORUMLAR 117
 • Vn..... 10 ay önce Şikayet Et
  Şunu bilnki herşey makam koltuk değil tonlarca yetim büyüyen şehit çocuk dul kadın genç yaşta bacağı kopmuş gaziler var bunlar hain türkiye düşmanı siyonistlerin oyunu allahtan korkun
  Cevapla
 • OSMANLI TORUNU 10 ay önce Şikayet Et
  bu ülkede chp yi atatürkçü vatansever iyi partiyi milliyetçi hdp yi kürtçü saadet partisinide muhafazakâr sanan aptallar var bu ülkede
  Cevapla
 • OSMANLI TORUNU 10 ay önce Şikayet Et
  Bunlar müslüman ve Türkiye düşmanı münafıklardır
  Cevapla
 • YKC 10 ay önce Şikayet Et
  Hainliğin adı demokrasi mücadelesi olmuş..
  Cevapla
 • Vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Her partiyi kullanarak 'vaat edilen toprakları' ülkemizden kopararak almak, Büyük İsrail projesini hayata geçirmek asıl amaçları. İnsanlar bu bölücülere hala nasıl inanıyor, hedefleri için kullanıldıklarını anlamıyor. Söz konusu ülke, söz konusu vatan. Bu topraklar da elimizden kayınca mı uyanacağız? Herkesin milli olması, uyanık olması, süslü laflara kanmaması gerekir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Normalleşme sürecinde bireysel araçlar trafikte kriz yaratacak
Günün gazete manşetleri