Erdoğan tek tek not aldı! Vekillerden 5 başlıkta öneri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçimlerin hemen ardından başlattığı istişare toplantılarında, AK Parti’nin önümüzdeki dönemde izleyeceği politikalar şekillendirildi.

Erdoğan tek tek not aldı! Vekillerden 5 başlıkta öneri
Erdoğan tek tek not aldı! Vekillerden 5 başlıkta öneri
GİRİŞ 15.07.2019 06:32 GÜNCELLEME 15.07.2019 06:32
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Milletvekilleri bu toplantılarda en çok AK Parti’nin daha kuşatıcı ve kucaklayıcı bir dil kullanmasını, buna göre politika oluşturulmasını gündeme getirdi.

 

 

Erdoğan’ın 4 Temmuz’da başlayıp 11 Temmuz’da tamamladığı milletvekilleri ile istişare toplantılarında 150 civarında milletvekilli söz alarak, hem seçim sonuçlarını değerlendirdi, hem de AK Parti’nin bundan sonra izleyeceği politika hakkında görüşlerini dile getirdi.

Erdoğan’ın her milletvekillinin konuşmasını tek tek not aldığı toplantılarda milletvekillerinin görüşleri beş ana başlıkta toplandı: Kucaklayıcı ve kuşatıcı bir politika izlenmesi, yumuşak bir dil kullanılması, Suriyeli mültecilerle ilgili adım atılması ve kabine-parti yönetiminde değişim, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin aksayan yönlerinin düzeltilmesi.

 

 

“DOSTLARIMIZI ARTIRACAĞIZ”

Milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantılarını MKYK’da değerlendiren Cumhurbaşkanı “Arkadaşlarımızın görüş ve önerilerini tek tek not aldım. Bunların hepsini değerlendireceğiz, analiz edeceğiz. Politikalarımızı belirleyeceğiz. Önümüzdeki süreçte, dostlarımızın sayısını artırıp, düşmanlarımızın sayısını azaltacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ile yapılan istişare toplantılarına katılan milletvekillerinin büyük bölümü, AK Parti’nin bundan sonra izleyeceği yolla ilgili ‘Kabinede ve partide köklü bir değişim olmayacağını ancak bir politika değişikliğine gidilebileceği, özellikle de milletvekilleri ve Meclis’in daha etkin hale geleceği’ izlenimini edindiklerini dile getirdi. 

YAZDIR
YORUMLAR 33
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  kit ler kadro reis
  Cevapla
 • ak osmanlı 2 yıl önce Şikayet Et
  vekilllerden değil vatandaştan not al reis!
  Cevapla
 • oya 2 yıl önce Şikayet Et
  kürtleri pkknın zulmünden korumak için pkk ile mücadele edildiğini iyi anlatamadınız. HDPliler kürt oyları ile villalarda oturuyor kürtlerin çocuklarını siyasi rant için dağa çıkartıp ölüme gönderiyor.
  Cevapla
 • oya 2 yıl önce Şikayet Et
  hizmet eden belediye başkanlarını milletvekillerini 3 dönem kuralına torpile vs kurban etmeyin aday göstermeye devam edin ya da daha iyisini aday gösterin daha kötüsünü değil.
  Cevapla
 • ertan 2 yıl önce Şikayet Et
  Kütahya'da Kütahya'yı toparlayabilecek vekil var oda Prof. Dr. Vural KAVUNCU'dur. Kütahya'ya çok hizmetleri oldu ve tekrar vekil olmasını istiyoruz Reis. Diğer vekiller Kütahya'ya uğramıyorlar yanından bile geçmiyorlar. Böyle olursa kütahya'yı tamamen kaybederiz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mansur Yavaş yanıtı bin pişman etti
Türkiye’nin insansız ordusu görücüye çıkıyor