AK Partili Çelik'ten Karamollaoğlu'na tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Saadet Partisi Genel Başkanı, partimizi 'FETÖ’nün siyasi ayağı' olarak tanımlamak gibi basiretsiz bir açıklama yapmıştır. Öncelikle bu vahim açıklamayı kınıyoruz. Vatandaşlarımızın her seçimde birinci parti yaptığı partimizi böyle suçlamak siyasi ahlakla bağdaşmaz" dedi.

AK Partili Çelik'ten Karamollaoğlu'na tepki
AK Partili Çelik'ten Karamollaoğlu'na tepki
GİRİŞ 19.07.2019 03:11 GÜNCELLEME 19.07.2019 03:23
Bu Habere 88 Yorum Yapılmış

Ömer Çelik, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun AK Parti'ye yönelik açıklamalarını ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Çelik, "Saadet Partisi Genel Başkanı, partimizi 'FETÖ’nün siyasi ayağı' olarak tanımlamak gibi basiretsiz bir açıklama yapmıştır. Öncelikle bu vahim açıklamayı kınıyoruz. Vatandaşlarımızın her seçimde birinci parti yaptığı partimizi böyle suçlamak siyasi ahlakla bağdaşmaz" ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

"Meşru siyaset alanı içinde her türlü eleştiriyi göğüsleriz. Her anlamlı tartışmada bize karşı olan görüşleri dinler ve görüşlerimizi ortaya koyarız. Ama partimize terör örgütüyle ilişkili tanımlama yapılması siyasi ahlakla bağdaşmaz. Bu iftirayı milletimize havale ediyoruz. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, AK Parti'den seçilmiş Cumhurbaşkanımızı öldürmek istediği, AK Parti hükümetini silah yoluyla devirmek istediği açıktır. AK Parti'ye atılan bu iftira, FETÖ'nün propagandasına destek veren bir yaklaşımdır. Siyaset adamlığı, hele de parti genel başkanlığı sorumluluk gerektirir. O gece başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, kadroları, darbeciler tarafından hedef alınan partimize bu iftirayı atmak akılla izah edilemez."


 

'BU SORUMSUZ AÇIKLAMALAR BİR ELEŞTİRİ DEĞİLDİR'

 

Çelik, her kesimden vatandaşın ve Saadet Partisi tabanındakilerin hain darbe girişimine canları pahasına direndiklerine dikkati çekerek, "Saadet Partisi Genel Başkanı'nın iftirası milletimize, tüm mensuplarımıza ve tabii Saadet Partili kardeşlerimize karşı büyük bir haksızlıktır. 15 Temmuz günü gazi Mecliste FETÖ'ye karşı duruş sergilenmesi, ortak tavır alınması gereken yerde, CHP'nin düzenlediği siyasi sabotaj merak konusu olmuştu. Şimdi CHP'nin attığı pası Saadet Partisi Genel Başkanı'nın sahasında görüyoruz. Bu sorumsuz açıklamalar bir eleştiri değildir. FETÖ'yü ve yaptıklarını gündemden düşürmeye, 15 Temmuz gerçeğini örtbas etmeye, tartışma ve mücadele odağını kaydırmaya ve dolayısıyla hedef şaşırtmaya dönük gayretlere katkı verme sonucu doğurur" şeklinde konuştu.

'İFTİRA, SORUMLU BİR SİYASET TARZI DEĞİLDİR'

AK Parti Sözcüsü Çelik, AK Parti'nin FETÖ ile tüm gücüyle mücadele eden, bu mücadeleye her türlü meşru siyasi desteği veren, FETÖ ile mücadeleyi kurumsallaştıran 'en güçlü siyasi parti' olduğunu vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde FETÖ ile mücadelenin bir devlet politikası haline geldiğinin belirtti. Çelik, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

'KARA PROPAGANDAYA PARALEL BİR DİL...'

"FETÖ'yü geri plana düşürerek AK Parti'yi hedefe koyan açıklamalar, maalesef FETÖ tarafından özellikle yurt dışında yürütülen kara propagandaya paralel bir dil kullanmakta ve örgüt üzerindeki baskıyı hafifletmeye çalışmaktadır. Saadet Partisi Genel Başkanı, FETÖ'nün hedefindeki AK Parti'ye dönük siyasi sabotaj girişimlerinin parçası olmamalıdır. FETÖ'nün siyasi ayağına dair mücadeleye katkısı olabileceğini düşündüğü bilgi ve belgeleri ilgili ve yetkili makamlarla paylaşmalıdır. FETÖ’nün hain darbe girişimi ülkemizin atlattığı en tehlikeli badirelerden biridir. Mücadele uzun solukludur. Bu konuya, siyaset ve devlet adamı olmanın sorumluluğu ile yaklaşılmalıdır. İftira, sorumlu bir siyaset tarzı değildir."

YORUMLAR 88
 • Ankaralı 11 ay önce Şikayet Et
  Camilerimizi ahıra çevirenlerle, Diyarbakır'da cami inşaatlarımızın imarı bozarak,inşaatlarını durdurarak pavyon ve benzeri eğlence merkezi yapacak PKK lanetleri ile yolculuk yapıyorsunuz ya başka söze gerek yok, şu hadisi hiç unutmayın, ''KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR''
  Cevapla
 • Yavuz Türkler 11 ay önce Şikayet Et
  sp chp ip de hdp yani pkk ile işbirliği yapmıştır. tutuklanmalılar. partileri kapatılmalı. parti demir başlarına el konulmalı.
  Cevapla
 • Kafkas şahini 11 ay önce Şikayet Et
  Karamollaoğlu İngilizlerin ajanlığına soyunmuş, ingilizlerin damatı olduğunuda unutmuş.Fetöyü ingilizler kurdu ABD e kaptırdı.Fetönün adamını AKP de değil kendinde arasın.Sapıtınca AKP aklına geliyor.Saadetliler ne çabuk unuttu CHP lilerin Erbakan ve başörtülü kızlara zulmunüde, chp ile kolkola gezen bu adamın peşinden gidiyorlar.Yazıklar olsun bunlara.
  Cevapla
 • Adanalı. 11 ay önce Şikayet Et
  Bu şahsı derhal sorğlamak lazım tam bir fetö takdği,Erbakan hocanın partisini ne hale gedirdiler.
  Cevapla
 • türkoğlu 11 ay önce Şikayet Et
  temel bunamış kendi haline bırakın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trabzonspor Denizli'de büyük fırsat tepti!
ABD'yi sallayan iddia! Trump yönetimi hazırlık yapıyor