Dikkat çeken 'nafaka' açıklaması

Esra Elönü’nün sunumuyla ekrana gelen Arafta Sorular’ın bu haftaki konuğu AK Parti Grup Başkan Vekili Avukat Özlem Zengin oldu. Zengin, son günlerde sıkça konuşulan süreli nafaka meselesini canlı yayında ele aldı.

GİRİŞ 22.07.2019 13:04 GÜNCELLEME 22.07.2019 17:01
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, artan boşanma oranlarıyla nafaka davalarına dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Türk toplumunda dini nikaha verilen öneme değinen Zengin, boşanma sırasında erkeklerin mihir borçlarını ödemediklerini açıkladı.

 

 

BABALAR ‘PARA’ DİYECEĞİNE ‘EVLADIM’ DEMELİ

Zengin, ‘Nafaka meselesi maddi boyutu olduğu için bu kadar büyüyen bir mesela. Babalar nafaka konusundaki ısrarları kadar evlatlarını eş zamanlı görmeyle alakalı bir kampanya yapsınlar. Avrupa’nın pek çok ülkesinde olan ortak velayet uygulaması Türkiye’de yok. Çocuğun velayeti çoğu kez özellikle beş yaşın altındaysa velayet anneye veriliyor. Ve maalesef pek çok kadın çocuklarını eşine karşı canını acıtmak, frenlemek için kullanıyor. Aslında çiftler ayrılmışlarsa ve böyle sorunlar varsa en temel mesele babaların çocuklarıyla kurduğu ilişki. Ben babalardan ‘Evladım’ diye bir çığlık duymak istiyorum.’” dedi.

 

 

TARAFLAR HESAPLAŞMALARINI BİTİREMİYOR

Nafaka sürelerinin evlilik sürecinde yaşananlara göre belirlenmesi gerektiğini söyleyen Özlem Zengin para meselesinin aslında tarafların hesaplaşmalarını bitiremediğini ve birbirlerinin canını yakmak için kullanıldığını söyledi.

ÇOCUĞUN GEÇİMİNİ BABA SAĞLAR

İslam hukukuna da değinen Zengin, arada çocukların mağdur olduğunu ve İslam’da çocuğun ihtiyaçlarının baba tarafından karşılanması gerektiğini de belirtti.

Esra Elönü’nün sunduğu Araf’ta Sorular her Pazar akşamı Ülke TV’de ekrana geliyor.

YORUMLAR 61
 • Bir BABA 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu teklifte 600 tl nafaka vermem halinde kız çocuğumu bana bırakma teklifinde bulundu. kızım için 600 tl nafakayı vermeyi kabul ettim çünkü benim kızımın değeri paha biçilemez.
  Cevapla
 • Meçhül 2 yıl önce Şikayet Et
  İslam dini kadının gidecek yeri yok ise 1 yıl bakmakla mükellef ( nafaka ) gidecek yeri var ise 3 ay alimler 4 ay demiş fazlası kul hakkı haram cennet ve cehendem var müslümana
  Cevapla
 • Şerpeze 2 yıl önce Şikayet Et
  Sahtekarlar
  Cevapla
 • Cizreli 2 yıl önce Şikayet Et
  Devir bul kocayı al parayı devrine döndü aile kavramını nafakayla öldürdüler
  Cevapla
 • Üzeyir 2 yıl önce Şikayet Et
  Hangi İslam acaba sizin işinize gelen islam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bedelli askerlik ücreti belli oldu
Müteahhidin metrekare oyununa büyük ceza!