Bakan Soylu açıkladı! Tüm Suriyeliler gönderilecek mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan kamuoyunda gündem haline gelen göçmenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 23.07.2019 13:04 GÜNCELLEME 23.07.2019 16:12
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kamusal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme (KAAN) ve Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon (ÖGNET) projelerinin açılış programına katıldı. Soylu, "Geçen yıl toplam 56 bin kaçak göçmeni sınır dışı ettik. Bu yıl itibariyle de biz ortalama 80 bin, yani geçen seneden neredeyse, yüzde 40-50 civarında bir fazlalıkla sınır dışı işlemi gerçekleştireceğiz. Gerçekleştirmek zorundayız" dedi.Haliç Kongre Merkezi konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Süleyman Soylu, "Bir göç dalgasıyla karşı karşıya kaldığımız aşikardır. Size bir rakam vermek istiyorum. Sadece 2016 yılında Türkiye sınırına gelip de geçmek isteyen kaçak göçmenlerin engellenme sayısı 729 bin 370. Yani Doğu ve Güney sınırımızda Türkiye'ye girmek isteyip de bizim engellediğimiz insan sayısı 729 bin 370. 2018'de bu rakama 547 bin 857. Yine 2019'da şu ana kadar bu rakam 167 bin 874. Bu rakamın bu kadar düşmesinde bir taraftan da bu sınırlarda almış olduğumuz, almaya çalıştığımız ve alacağımız tedbirlerde var. Yine size bir rakam vereyim. 2017 yılında 175 bin kaçak göçmen yakalamışız Türkiye'de, sınırlarımız içinde. 2018 yılında 268 bin kaçak göçmen yakalamışız, bu yıl da yaklaşık 160 bin kaçak göçmen yakaladık. Yılsonunu 300 bini aşarak bitireceğimizi tahmin ediyoruz" diye konuştu.

"80 BİN SINIR DIŞI İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Süleyman Soylu, "Polis ve jandarmamız, sahil güvenliğimiz, hatta sınırlarda Türk Silahlı Kuvvetlerimiz sadece asayiş ve güvenlikle ilgili adım atmıyor. Aynı zamanda Afrika'dan Afganistan-Pakistan hattına kadar, Kafkasya hattına kadar, neredeyse sınırlarımızın üzerinden bir hedef ülke olarak Türkiye, transit ülke olarak Türkiye'nin üzerinden dünyaya geçmek veya Türkiye'de gelip biraz para kazanıp, kendi memleketine biriktirdiği para ile dönmek için. Bunun organizatörleri var. Şu ana kadar, 2017, 2018, 2019'da yakaladığımız organizatör sayısı 16 bin"

"Büyük bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi Türkiye insanlık adına vermektedir. Bunu yaparken de kolluk kuvvetlerimiz ile bunu gerçekleştiriyor, hakikaten Türkiye'yi bir kaçak göç merkezi yapmamak için büyük bir mücadele ortaya koyuyoruz. Bu esnada da 3 milyon 630 bin Suriyeli kardeşimiz de ülkemizde misafir ediyoruz" diyen Süleyman Soylu, "Geçen yıl toplam 56 bin kaçak göçmeni sınır dışı ettik. 20 Temmuz itibariyle rakam 43 bin. Bu yıl itibariyle de biz ortalama 80 bin, yani geçen seneden neredeyse, yüzde 40-50 civarında bir fazlalıkla sınır dışı işlemi gerçekleştireceğiz. Gerçekleştirmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 73
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye Atalarımız Troya,dan sonra 5000 Yıldır Türklerindir..Türkiyede Milyonlarca Göçmen var..Karşılıklı Bütün Göçmenler gönderilsinler!? Yunanistan,Bulgar,Rum,Ermeni,Yugoslav,SURİYELİ,Pakistanlı,Iraklı,Afganlı,Kırımlı Göçmenlerin Türkiyede ne işleri var? Herkes kendi geldikleri Memleketlerine gitsin!?.
  Cevapla
 • AKINCI 1 yıl önce Şikayet Et
  Aman bitirmeyi 2 3 milyon kalsın.......
  Cevapla
 • Erhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Birçok Suriyeli mülteci konumunda olanlar Türkiye yi ve devleti kandırıyor mülteci ülkesine gidebiliyorsa o mülteci değildir adamlar bayramda gidip tekrar ülkemize geliyorlar Avrupa butür kişilerin mülteciliklerini iptal ediyor .. İstanbul’un durumu vahim kasaplar lokantalar heryer yabancı dolmuş
  Cevapla
 • Almaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Madem öyle,Bütün dünyadaki Türkler de kendi evlerine dönsün.Avrupada olanlar icin tamam da...Orta Asyada,Rusya ve Ukraynda başı boş dolaşanlar.
  Cevapla
 • Türk ler 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın sahipleri Tüm dünya bizim
  Cevapla
 • marasli 1 yıl önce Şikayet Et
  hepsi gitsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Ermenistan'a çok sert 'Sevr Anlaşması' açıklaması
Başkan Erdoğan'dan Babacan'a çok konuşulacak cevap!