Malezya Başbakanı: Türkiye’ye gidin, ülkemize bilgilerle dönün

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Malay gençlere Türkiye’ye gidip kendilerini geliştirmeleri, daha sonra ise yurda donanımlı bir şekilde dönmeleri için tavsiyelerde bulundu.

Malezya Başbakanı: Türkiye’ye gidin, ülkemize bilgilerle dönün
Malezya Başbakanı: Türkiye’ye gidin, ülkemize bilgilerle dönün
GİRİŞ 03.08.2019 21:57 GÜNCELLEME 03.08.2019 21:59
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Geçen hafta Türkiye’yi ziyaret eden Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Semarak Merdeka’da bir dizi etkinlik kapsamında halkın karşısına çıkarak Türkiye seyahati sırasında gördüklerini paylaştı. Türk halkının çalışkanlığını öven Devlet Başkanı, gençlere Türkleri örnek almalarını tavsiyesinde bulundu.

 

'TÜRKİYE GİBİ BİLGİYE SUSUZ OLUN'

“Türkiye’deki gelişme Malezya’dan daha iyidir ve bu Türk halkının kendisinin sonucudur” diyen Başbakan Mahathir, “Türkler kadar bilgiye susuz olun. Genç Malezyalılar Türkiye'ye gitmeli. Türk dilini öğrenmeli. 10 yıl orada çalışmalı. Döndüklerinde Türkiye’den getirecekleri ile Malezya'da değişiklikler olacağını düşünüyorum” dedi.

'BATI DEĞERLERİNİ TAKLİT EDERSEK...'

Gençleri ayrıca doğu değerleri ve yaşam biçimleriyle gurur duymaya ve zihinlerinin kolonileşmesine neden olabilecek batı kültüründen etkilenmemeye çağırdı. Batılı toplumların bir zamanlar sahip oldukları değerlerden uzak kaldıklarını iddia eden Başbakan Mahathir, “Bazen tamamen uygunsuz olan yeni yaşam değerleri yaratıyorlar. İçimizde bu görüşe hapsolmuş bazı kişiler var. Batı değerlerini taklit edersek, bir kez daha batı tarafından sömürgeleştireceğiz” dedi.

 

'BUNU YAPARLARSA MİLLETLET YOK OLACAK'

Eşcinsel yaşam tarzının yükselmesinin nedenini, batı özgürlüklerinin yanlış yorumlanmasının bir tezahürü olduğunu söyleyen Mahathir, “Erkekler erkeklerle evleniyor Kadınlar kadınlarla Nasıl çocuk olabilir? Bunu yaparlarsa, bence 100 yıl içinde milletler yok olacak. Çünkü çocukları olmayacak” dedi.

ETİKETLER
malay
YAZDIR
YORUMLAR 34
 • cengiz 1 yıl önce Şikayet Et
  maleziyalılar halkı çok terbiyeli yumuşak dost insanlar
  Cevapla
 • bozkurt 1 yıl önce Şikayet Et
  gelsinler türkiyenin müslümanından size zarar gelmez
  Cevapla
 • muz 1 yıl önce Şikayet Et
  Güzel yorum. Müslümandan zarar gelmez. Başkasına kefil olamayiz.
  Cevapla
 • Ahmet Kır 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizim CHP de Türkiyeye bi uğrasa da nasiplense. Ama ne gezeeer...
  Cevapla
 • Engin 1 yıl önce Şikayet Et
  Aman ha CHP lilerin eline düsmeyin..Ülkenize döndünüzmü kendi ülkenizi sikayet eden her şeye olmaz diyen.Bir tipitip olur çıkarsınız..
  Cevapla
 • i.aydın 1 yıl önce Şikayet Et
  gelmeyin.
  Cevapla
 • Hamdi 1 yıl önce Şikayet Et
  Gezizekalı CHP'li olduğun besbelli. Avrupalılar veya Amerikalılar olsaydı "gelmeyin" demezdin herhalde. Yazdığını beğenenlerde senin gibi olsa gerek.
  Cevapla
 • dogili 1 yıl önce Şikayet Et
  Niyeki la gardaş?!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ukrayna'da askeri uçak düştü: Ölü sayısı 22'ye yükseldi
Son dakika: Bakan Koca 'çok değil az kaldı' deyip müjdeyi verdi...