Akşener'in en yakınındaydı! İYİ Parti'de 'Barış süreci' istifası

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in TBMM konuşmalarını yazan Bahadırhan Dinçaslan, partisinin Siyasi İşler Başkanı Mehmet Salim Ensarioğlu'nun Barış sürecine destek veren açıklamalarının partinin Twitter hesabından paylaşılması sonrasında istifa etti.

Akşener'in en yakınındaydı! İYİ Parti'de 'Barış süreci' istifası
Akşener'in en yakınındaydı! İYİ Parti'de 'Barış süreci' istifası
GİRİŞ 16.08.2019 06:23 GÜNCELLEME 16.08.2019 06:24
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Mehmet Salim Ensarioğlu, 2013 yılında sarf ettiği "Öcalan, PKK'ya silah bırakma çağrısı yaparsa iyi olur" sözleriyle gündeme gelince yazılı bir açıklama yaptı. Bu açıklama da İYİ Parti'nin Twitter hesabından paylaşıldı. Akşener'in TBMM konuşmalarını yazan Bahadırhan Dinçaslan da bu olaya tepki göstererek istifa etti.

İSTİFASINI TWİTTER HESABINDAN AÇIKLADI

 

 

Dinçaslan, Twitter hesabından İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Mehmet Salim Ensarioğlu'nun açıklamalarına tepki gösterip istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti Twitter hesabı üzerinden paylaşılan Ensarioğlu'nun açıklamasını alıntılayan Bahadırhan Dinçaslan, sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yaptı: "İYİ Parti'nin kurumsal hesabından, Ensarioğlu'nun çözüm süreci demeçlerini savunan bir paylaşım gördüm. İYİ Parti'den istifa ediyorum. Ağzıma gelen acı suyu, her şeye rağmen Akşener'den şahsi bir kötülük görmediğim için yutuyorum. Siyasetten bir halt anlamadığımı gördüm, dolayısıyla yanlış yönlendirdiğim herkesten özür diliyorum."

NE OLMUŞTU?

Mehmet Salim Ensarioğlu, 2013 yılında yaptığı açıklamada, çözüm sürecinin başarıyla sonuçlanmaması durumunda Türkiye'nin bir felakete doğru sürükleneceğini vurgularken, terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan için ise, "Bana göre Öcalan'a daha ılımlı işte bir ev hapsi gibi imkan tanınarak, ister televizyonla, ister telefonla, görüntülü, görüntüsüz, gibi bir ortam sağlanması gerekir. Barış sürecine Öcalan katkı sağlayabilir. Öcalan, PKK'ya silah bırakma çağrısı yaparsa iyi olur" demişti.

Ensarioğlu'nun 2013 yılında sarf ettiği sözler, İYİ Parti Siyasi İşler Başkanlığı görevine gelmesinden sonra sosyal medyada ve bazı televizyon kanallarında yeniden gündeme getirildi. Ensarioğlu'nun bu sözleri, sosyal medyada ve parti içerisinde de tartışılmaya başlandı. Bunun üzerine de Ensarioğlu, bir basın açıklaması hazırlayarak yaşananlara tepki gösterdi. Bu tepki gösterdiği açıklama da İYİ Parti'nin resmi Twitter hesabında paylaşıldı. Bu paylaşımın partinin hesabından yapılmasında da Meral Akşener'in TBMM konuşmalarını yazan Bahadırhan Dinçaslan tepki göstererek istifa ettiğini Twitter'dan duyurdu.

ETİKETLER
iyi parti
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Taşkesen 1 yıl önce Şikayet Et
  Herkesten özür dilemen gerekir. Çünkü bu millete en büyük kötülüğü senin gibi kandırılanlar verdi. Bunu nasıl telafi etmeyi düşünüyorsunuz.
  Cevapla
 • Adem 1 yıl önce Şikayet Et
  Gün aydın bahadıroğlu iyi parti zaten pkk ile istanbul ve diğer illerde işbirliği yapmadımı ne o vidanın seni rahatsız mı eteri vicdanına ve Allaha nasıl hesap vereceksiniz...
  Cevapla
 • KARADERELİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Tüm siyasi yaşamlarında milliyetçilik söyleminden başka bir şey olmayan anlı şanlı sözde ülkücüler nerede?
  Cevapla
 • Bircihan 1 yıl önce Şikayet Et
  Öcalan devri kapanalı çok oldu kimse o bizim liderimiz diyemez desene sözde kalır mektuplar talimatlar hava da ucusurken kim dinledi öcalan ni kimse lider olan para lider olan silah lider olan uyuşturucu ve tasma sahibi abd ve onun gibiler
  Cevapla
 • Hakan Gunver 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben de MHP'den ayrılıp İyi Partiye oy veren bir ülkücüyüm, bundan sonra İyi Parti falan yok, yine MHP'ye dönüyorum inşallah.
  Cevapla
 • KÖŞELİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Demek senin jeton geç düşmüş.
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  iyi bir parti hiç olmadı ki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklama: Tedbirleri artıracağız
Tablo ağırlaştı! Bilim Kurulu'ndan koronavirüs kararı: En az 1 hafta yasak