Van, Diyarbakır ve Mardin Belediyeleri PKK karargahı olmuştu

İçişleri Bakanlığının aldığı kararla Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırıldı. Belediye başkanlarının görevlerinden alınmaları ile ilgili olarak ise birçok gerekçe öne çıkıyor.

GİRİŞ 19.08.2019 07:21 GÜNCELLEME 19.08.2019 08:52
Bu Habere 118 Yorum Yapılmış

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı, önceki dönemde kayyumun terör bağlantıları nedeniyle işten çıkarttığı 248 kişiyi, göreve başladıktan sonra belediyeye geri alarak belediye binasını adete bir PKK karargahına çevirdi. Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Türk, 313 Hak-İş üyesini HDP'li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkartmış ve yerlerine terör bağlantılı kişileri getirmişti. Türk bunlara ek olarak belediyede çalışan şehit yakınlarını tespit ederek hepsinin iş akitlerini sonlandırmıştı. Van Büyükşehir Belediye Başkanı Ertan hakkında ise geçtiğimiz günlerde HDP'li olmayan ilçelerin yardım taleplerini redderek diğer HDP'li illerin belediyelerine yardım yaptığı gerekçesiyle Van Cumhuriyet Başsavcılığı, tarafından soruşturma başlatılmıştı.

 

 

erör örgütleriyle bağlantılı kişileri işe almaları, şehit yakınlarını işten çıkartmaları ve büyükşehir bütçesini ilçeler arasında adil dağıtmadıkları gerekçesiyle haklarında birçok tartışma konusu olan Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyesi başkanları görevlerinden alındı.

Diyarbakır, Mardin ve Van belediyeleri seçimlerden sonra icraatlar yerine skandallarla anıldı. Selçuk Mızraklı, Ahmet Türk ve Bedia Özgökçe Ertan göreve geldikleri günden beri şehit yakınlarını işten çıkartmak, terörle bağlantılı kişilere belediyede önemli pozisyonlara getirtmek ve büyükşehir bütçesini adil kullanmama gibi birçok skandala imza attı.

 

 

BELEDİYELER PKK KARARGAHI OLDU

Adnan Selçuk Mızraklı

HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, seçimlerden sonra koltukta geçirdiği 4 ay içerisinde belediyeyi PKK karargahına çevirdi. Kayyumun PKK bağlantıları nedeniyle iş akitlerini feshettiği 248 kişiyi işe geri alarak belediyenin bünyesine tekrar dahil eden Mızraklı, PKK elebaşlarından Muzaffer Ayata’nın yakınını ‘başkan danışmanı’, Sabri Ok’un yeğeni Selda Baran'ı da Kadın ve Aile Daire Başkanı olarak atadı.

HDP'Lİ OLMAYAN TÜM İŞÇİLERİ KOVDULAR

Ahmet Türk

HDP'li Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, belediye iştirakı olan birçok şirketin yönetimine PKK bağlantılı kişileri getirdi. Türk ayrıca 313 Hak-İş üyesi işçiyi HDP'li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkarttı.

HDP'Lİ OLMAYAN BELEDİYEYE YARDIMI KESTİ

Bedia Özgökçe Ertan

HDP'li Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığı, büyükşehir belediyesinin kentteki AK Parti’li belediyelerin yardım talebini reddederek başka illerdeki HDP’li belediyelere yardım yaptığı iddialarına ilişkin resen soruşturma başlattı.

YAZDIR
YORUMLAR 118
 • Selma 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlari meclise hic sokmasalar böyle şeylere hic gerek kalmaz. Bende bunu anlamıyorum ellerini kollarını sallaya sallaya secime giriyorlar sonra bi kac ay sonra kayyum atanıyor. Ne anladık bundan. Boşuna kaos
  Cevapla
 • Reşitt 1 yıl önce Şikayet Et
  Tipe bak soda iç!
  Cevapla
 • numan 1 yıl önce Şikayet Et
  ya devlet ben buradayım diyecek yada herkes borusunu öttürecek
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Geç bile kalındı anayasaya aykırı ilk harekette bu karar alınmalıydı. Anayasa ,anakarayı (vatan) korur. dolayısı ile anayasaya aykırı hareketin cezası idam olmalıdır.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  ahmet türk aşırı hasta ve ölüm döşeğinde değilmiydi ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye için yüzde 50 indirimin kapısını araladı: Faturalara 425 TL indirim gelecek
Türkiye'den AB'ye sert uyarı: Taraflı tutumundan vazgeçmeli